Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

No nic, pozostaje przetestować, jak to będzie wychodziło w praktyce, ale widzę, że z dokładnością i efektywnością metody przy zwykłym filtrze przepływowym bez recyrkulacji może być problem. Mimo wszytko dzięki za konkretne odpowiedzi, które sporo wyjaśniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Rafal19 podpytaj na pw


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do metody kręcenia peletami mam jedną uwagę (myslę, że bardzo słuszną ale może się mylę). Czytałem ten temat szczątkowo ale zauważyłem, że ciągle klepiecie o mocy pompy jaka tym kręci i czy taka wystarczy i jaki odciek...Kurde ludzie ale jakie to ma zanczenie skoro jeden ma filtr fi 100 i jemu kręci a drugi może mieć filtr fi 150 i jemu ni jak nie zakręci taka sama ilość pelet. Przeca chodzi tu o prędkość przepływu przez filtr a nie co go napędza. Ja niedawno wystartowałem z peletami i mam około litra w filtrze fi 8cm wysokim na 50cm i krecą się prawie po samą górę na pompie 600l/h gdzie pewnie odciek jest z 300l/h uwzględniając opory (to muszę sprawdzić). Więc może lepiej się skupić na prędkości przepływu przez filtr niż bez sensu nimi mieszać w wiekszej średnicy filtrze. Poza możliwościa mieszania kulek sensu recyrkulacji nie widzę, wkońcu dostarczamy tam tyle wody ile wyjdzie z odcieku. Poprawcie mnie jęsli się mylę. Pozdrawiam

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra też na początku myślałem , że to nie ma większego sensu , dzisiaj mam zgoła odmienne zdanie.

Przy filterku przepływowym miałem fruwające PO4 , przy recyrkulacyjnym stałe. Pamiętaj , że kulki się zużywają na poczatku przepływ będziesz miał mały ze względu na ilość kulek a gdy się troszkę wytrą przepływ będzie się zwiększał co będzie powodowało skoki parametrów przy recyrkulacyjnym tego nie ma odciek jest zawsze ten sam co powoduje stabilność PO4.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam filtr od sebastka. A właściwie posiadałem. (Od tygodnia kulki kręcą sie w filtrze zakupionym u Krzysztofa T.)

Filtr, porostu się rozleciał:

- miałem mega problem z ciągłymi przeciekami z pod dekla, dopasowanie uszczelki było bardzo mierne.

- pomysł ze śrubami jest słaby, dużo lepszy jest szybki zamek na pół obrotu.

- w moim rura odprowadzająca wodę z korpusu była nie wklejona - tylko wciśnięta. o ile na początku była OK, później juz tylko gorzej.

wiecznie było zasysane powietrze do środka.

- konstrukcja rurek jest bardzo niestabilna, co przy konserwacji i pracach powoduje że jeśli ich sie nie wkleji to wszystko "chodzi"

- podczas startu woda jest pobierana przez pompę, aby to zrobić potrzebne jest zamknięcie jednego z zaworów. Często mi się zdarzało

że zanim komora została napełniona, to mijało bardzo dużo czasu. było to szczególnie upierdliwe podczas wyłączania reaktora

Na końcu do chodzi sama logistyka zamawiania, kontaktu itd u sebastka

- ale ten temat juz chyba był milion razy poruszany na forum..

Howk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, co do filterków os Sebastka mogę potwierdzić co napisał Adrian:

- ciągłe przeciekanie z pod dekla, próbując mocniej skręcić filtr ukręciłem jedną śrubkę (aktualnie już dwie mam ukręcone) próbowałem później zamówić taką śrubkę u Sebastka ale bez skutecznie :/

- konstrukcja filtra powoduje "trudny start". Trzeba zamykać zawór aby go odpowietrzyć, a następnie ponownie regulować aby było idealnie jak przed,

- brak sitka na wylocie filtra, przez co wsypując nowe biopellets które nie nasiąkły woda i lecą do góry filtra, trzeba później wyławiać je z sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra też na początku myślałem , że to nie ma większego sensu , dzisiaj mam zgoła odmienne zdanie.

Przy filterku przepływowym miałem fruwające PO4 , przy recyrkulacyjnym stałe. Pamiętaj , że kulki się zużywają na poczatku przepływ będziesz miał mały ze względu na ilość kulek a gdy się troszkę wytrą przepływ będzie się zwiększał co będzie powodowało skoki parametrów przy recyrkulacyjnym tego nie ma odciek jest zawsze ten sam co powoduje stabilność PO4.

Przekonałeś mnie. To ma sens. Czyli moja teoria nie jest do końca słuszna.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sebastkowych filtrów, też niestety występują problemy jakie opisał Adrian (odpukać chyba mam dobrze sklejony filtr ale w zamian strasznie buczy i rezonuje pompa). Rozwiązaniem problemu dosypywania nowych nie moczonych kulek w sebastkowym filtrze jest wstawienie "filtra z gąbki akwarystycznej" pelletki opadną same na dno za kilka dni.

seb.jpg

Edytowane przez Matchek (wyświetl historię edycji)

2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wychodzi na to że czeka mnie konkretna modyfikacja tego sprzętu


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian to jak już zmodyfikujesz te filtry to ja też piszę się na wymianę , bo z tym obecnym mam takie same przygody jak inni posiadacze tego sprzętu. Fajnie by było jakby nowszy model miał zasilanie wody z innego źródła niż ta sama pompa co robi cyrkulację w filtrze. Wiesz że ta opcja działa i nikt nie narzeka.

No coz czekamy Sebastian na wieści o poprawionym modelu filtra dobpalet AIO.

Powodzenia

Edytowane przez adamswiatek (wyświetl historię edycji)

Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wstawić na górze kolumny sitko, które będzie łapało świeże pelletki. A pompa zasilająca powinna stać na gąbce tak jak to sugeruje producent. No i podłączenie do reaktora powinno być przez węże silikonowe. Będzie nic wtedy nie będzie buczało, drgało i wibrowało. No i dolne sitko powinno mieć szersze oczka od środka bo tam słabo się kreci...

Mamy nadzieję Sebastku, iż dostaniemy jakiś zestaw do upgradu.

Edytowane przez Matchek (wyświetl historię edycji)

2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad wszystkim pomyślę :)

Ale myślicie że dodatkowe zasilanie reaktora będzie ok ? bo tego właśnie w pierwszej wesji chciałem uniknąć.

Edytowane przez Sebastek (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad wszystkim pomyślę :)

Ale myślicie że dodatkowe zasilanie reaktora będzie ok ? bo tego właśnie w pierwszej wesji chciałem uniknąć.

Wg mnie będzie zbędne no i dodatkowy pożeracz prądu i generator buczenia :). Przerób to na silikonowe łączenia i będzie cacy.


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że oddzielne zasilanie ułatwi trochę życie podczas startu pracy filtra i ułatwi regulację.

Ja jak bym jeszcze raz miał kupować filtr z recyrkulacją do palet AIO (nie wykluczone że będę musiał) to na pewno już z oddzielnym zasilaniem. Wielu moich znajomych używa właśnie tego rodzaju filtra i nikt nie narzeka na kłopoty ze startem, buczeniem czy przelatywaniem palet na zewnątrz.

Jak będziesz miał taki model w sprzedaży i zaproponujesz upust dla twoich klientów , posiadaczy obecnych filtrów, to ja się piszę na taki zakup.

Edytowane przez adamswiatek (wyświetl historię edycji)

Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Sebastkiem będzie mi strugał sitko na wylewke z reaktora i myśli nad zaworem zwrotnym na wylewce

dzisiaj wylewkę dałem pod wodę i wyłączyłem zasilanie reaktor po załączeniu wystartował idealnie a co do hałasu to wyłączyłem wszystko tylko reaktor chodził pompa ustawiona na 50% tylko kuleczki było słychać jak się mieszają :)

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Sebastkiem będzie mi strugał sitko na wylewke z reaktora i myśli nad zaworem zwrotnym na wylewce

dzisiaj wylewkę dałem pod wodę i wyłączyłem zasilanie reaktor po załączeniu wystartował idealnie a co do hałasu to wyłączyłem wszystko tylko reaktor chodził pompa ustawiona na 50% tylko kuleczki było słychać jak się mieszają :)

Jak mozesz nagraj film a raczej dzwiek trzymajac tel 10 cm od górnej pokrywy i nagraj prosze prace na najwylniejszym biegu swodkowym i maksymalnym, Jutro nagram swój filtr i porównamy.


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja mocą nie zaszaleje. 350l/min Multi Reactor M od Aqua Medic w środku 150ml pellet moc 1/2 obecnie z tego. Max wejdzie 300ml. A tak sie kręci

Nic większego nie wsadzę do suma a to urządzenie zajmuje bardzo mało miejsca i do tego prostota obsługi.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a filtr zwykły czy z recyrkulacja posiadasz


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co się dzieje z absorberem PO4 z tych pelletek ? Zamontowałem po reaktorze skarpetę i oprócz detrytu ze skarpety wypłukałem czarny bardzo drobny pył, zakładam że jest to absorbent po4. Rozumiem, że odkłada się w akwarium ...


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Po kilku modernizacjach i testach powstał poprawiony reaktor

gallery_9028_1785_35328.jpg

Zasada działania taka sama, czyli recylkulacja, lecz pompa ułożona normalnie aby zapobiec drganiom i przenoszeniu tych drgań na rurki/reaktor

gallery_9028_1785_20779.jpg

ale ... podstawowa sprawa to sitko na odcieku, co zapobiega ulatnianiu się do sumpa nowych dosypanych pelletek

gallery_9028_1785_70250.jpg

inne ułożenie rur co było wymuszone różnym sposobem zasilania reaktora, czyli takie 2 w 1 :)

czyli albo zasys bezpośredni z sumpa

gallery_9028_1785_37255.jpg

lub po zmianie króćca dodatkowe zasilenie np z bypassa

gallery_9028_1785_52861.jpg

przedłużony odciek, co zapobiega zapowietrzaniu się reaktora po wyłączeniu prądy

gallery_9028_1785_26298.jpg

Co sądzicie o takich rozwiązaniach ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poka film jak to działa:D


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.