Skocz do zawartości
Lurthel

[135L + sump] Tym razem na Aquaforest - Lurthel

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy pojawia się okazja na nowe szkiełko, chyba żaden morszczak nie potrafi odmówić, tak też było i ze mną, więc gdy trafiło się fajne nowe szkiełko w niskiej cenie to aż żal było nie wziąć.

Szkło ma wymiary 60x50x45h także jak na taki mały zbiornik powinna być fajna głębia.

Stelaż pod akwarium zbudowałem sam z drewna i pomalowałem lakierem jachtowym co by nie spuchł za mocno :D.

Tym razem postanowiłem postawić na Polską myśl techniczną, więc w baniaku moczy się skała aquaforest i mam zamiar prowadzić prowadzić je właśnie na produktach tej marki.

Nieco będę wzorował się na akwarium Debory tylko w mniejszej skali.... ale ciiii :D.

Teraz nieco o sprzęcie:

Obieg - NEWA nj2300

Cyrkulacja - Jebao wp-10 - leci z hong kongu

Odpieniacz - Schuran 100

Grzałka - NEWA 150W

Dolewka - Aquatrend

Oświetlenie - Led własnej produkcji 54W, 3 kanały, wschody zachody.

Z czasem dojdą pompy dozujące do ballinga.

Wstępnie to tyle, akwarium się zalewa.

Szybka fotka:

mg633_IMG_20140514_113744.jpg

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajne ale czym będziesz świecił w tym szkiełku?

I pokaż co sumpik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomniałem napisać o oświetleniu, uzupełniłem w pierwszym poście. jak będzie mało to dopalę to jakąś belką t5.

Sump:

zz85_IMG_20140514_121839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No takiego wyróżnienia to się nie spodziewałam :blushing:

Gratulację i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe praktycznie taka sama konfiguracja jak moja , nawet szafki podobne :) tylko że jeszcze do led mam dołożone 2x24W i do wp-10 dołożone waver maker 2000 i Ty chyba też coś dołożysz , a na jakiej soli z AF ruszysz bo ja na tej na razie najuboższej jadę .Jaką obsadę zamierzasz mieć ?

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spisuje się u Ciebie wp-10? Ładnie buja? Jako że mam obieg mocniejszy od Ciebie to może nie trzeba będzie nic dokładać.

Mam kupione 12,5 kg soli FSRS probiotycznej.

Co do obsady to póki co będzie to co w starym, czyli z ryb 2 błazny, babka puellaris i ecsenius bicolor.

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak , bujało fajnie jak akwa stało puste jakbym miał jeszcze raz kupować kupiłbym wp-25 większe możliwości i posiada fotorezystor , może u Ciebie będzie bujać bo ja mam komin trójkątny .Bardzo głośno chodziła po czasie się dotarła ale jakimś demonem ciszy to ona nie jest .Hehe nawet obsada ta sama tylko jeszcze mam do tego dołożoną decorę i kusi mnie jeszcze mandaryn lub pseudochromis fridmani

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem wp-10 bo czytając testy i recenzje wp-25 uznałem, że będzie za mocna i wode mi wychlapie z akwa. Zobaczymy co będzie ;). Masz jakąś fotke swojego akwa?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką obsadę korali planujesz trzymać? 54w w led może być tak na styk jak pójdziesz w kierunku spsów


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę może dzisiaj temat ze zdjęciami robionymi telefonem , coś tam może będzie widać :) .Mi się wydaje przy moich samych ledach że jest ciemno .


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownie LPS'y ale jakaś seriatopora/monti pewnie się znajdzie na szczycie. Jak będzie mało to dołożę t5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane, zasolone FSRS probiotyczną aquaforest, i zasypane piachem Nature's Ocean pink suchym. Weszło 9kg co dało warstwę w uśrednieniu około 2,6 cm. Piach płukałem kilkakrotnie w RO ale i tak jest mleko więc zapodałem watę do sumpa. Zalałem bakteriami BioS i czekamy aż się wyklaruje.

Jutro przyniosę tymczasową lampę led z garażu bo docelową będę mógł przenieść dopiero razem z koralowcami. A może nie ma co świecić w ogóle? Jak myślicie? W końcu wszystko było sztuczne/suche.

vj216_IMG_20140515_140206.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy moich wymiarach zbiornika 90x50x50 z obsadą tylko lps nie potrafiłem ustawić WP-25 była zdecydowanie za mocna.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy moich wymiarach zbiornika 90x50x50 z obsadą tylko lps nie potrafiłem ustawić WP-25 była zdecydowanie za mocna.

W takim razie całe szczęście, że zamówiłem wp-10.

Znalazłem w szafce trochę silicarbon'u. Zastanawiam się czy wrzucić do sumpa żeby ograniczyć okrzemki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Zbiornik ma wyjść na prostą a krzem mam zginąć w osmozie...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było aktualizacji, no to w ramach rekompensaty będzie film i sporo fotek.

Zbiornik od niedawna leci na pseudo ballingu bo póki co trochę się boje zapodać równą ilość soli bez soli co by wszystko nie zaszło glonem.

Jeszcze dostrajam dawkę ale póki co podaje 30ml KH, 30ml Ca+Mg i 2ml sól bez soli.

Aktualne parametry:

zasolenie SG -1.024

NO3 - 2,5

KH - 6,9

Ca - 395

Mg - 1190

PO4 - niewykrywalne salifertem ( muszę wreszcie kupić małą hanke)

PH - 7,8

temp - 26C

Doszło troszkę korali i różnego rodzaju krabów, ślimaków.

Okrzemki powoli zanikają, przynajmniej takie mam wrażenie, także wszystko na dobrej drodze.

Nad akwa świecą ledy dopalone 2x24W marine blue + actinic blau.

No to teraz film, wydaje się że jest ciemno ale było kręcone przy dziennym na pełnej mocy, telefon jakoś nie radzi sobie z tym oświetleniem.

Fotki:

hp404_IMG_0912.JPG

or123_IMG_0914.JPG

kz351_IMG_0916.JPG

vm911_IMG_0917.JPG

pt596_IMG_0918.JPG

Sump dla wielbicieli maszynerii :D :

tn409_IMG_0920.JPG

Na koniec gwiazda wieczoru, czyli mój Ecsenius :D

ed290_ecsenius.png

Pozdrawiam, Seba

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, jeśli mogę zapytać, ile kosztowała cię ta konstrukcja za skały AF? Mi Damian wycenił 2 filary na 2100zł i jestem ciekaw czy ta skała jest tak droga , czy po prostu moje filary są inne?

DZięki

P.S. Ładne to woje akwarium. Ja dopiero planuję :thumbup:


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, jeśli mogę zapytać, ile kosztowała cię ta konstrukcja za skały AF? Mi Damian wycenił 2 filary na 2100zł i jestem ciekaw czy ta skała jest tak droga , czy po prostu moje filary są inne?

DZięki

P.S. Ładne to woje akwarium. Ja dopiero planuję :thumbup:

Kupiłem ten filar za 250zł, ale mieli gotowy więc może jakiś leżak magazynowy. Jednak nie jest on jakiś wielki, oceniam to na odpowiednik 7-8 kg żywej skały.

Cieszę się że akwarium się podoba :).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za odpowiedź.

A czy zadowolony jesteś z tej skały? Jak z dojrzewaniem, łagodne czy masz jakieś problemy, np. z parametrami, jak niektórzy ze skałą AF?


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem zadowolony, było trochę okrzemek jak zawsze, innych glonów nie zauważyłem. Nie widzę wpływu skały na parametry, nie notuję dużych skoków. Generalnie ocena na plus :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebastian. Będę chyba musiał poszukać gotowych filarów AF żeby bylo taniej.

Sorrki za off top.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ładnie!:)

A ta euphyllia ancora nie pompuje Ci się bardziej?

Szkoda by było takiej ładnej acany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te korale nie pażą się wzajemnie? Nie chce być złym prorokiem, ale te euphylie w takim ułożeniu popala Ci połowe obsady.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie! :)

A ta euphyllia ancora nie pompuje Ci się bardziej?

Szkoda by było takiej ładnej acany :)

Cieszę się, że Ci się podoba ;) W końcu na Twoim się wzoruje z grubsza :D.

Póki co nie widzę aby się do siebie zbliżały, na zdjęciu może to wygląda niebezpiecznie ale Acantastrea jest około 5cm niżej niż euphyllia więc nie sądzę aby coś się wydarzyło. Ta Ancora ma jakieś krótkie polipy ogólnie, w sklepie wyglądała podobnie także chyba po prostu taka jest. Jakby co będę reagował :)

Pozdrawiam, Seba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.