Skocz do zawartości
Komarek

NaNO3 - podnoszenie NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zerowym azotem. Muszę odrobinę go podnieść bo mi PO4 nie spada.

Jak rozdrobnić azotan sodu - ile g na 1l.

Ile podawać dziennie by nie zaszkodzić?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Najpierw zbij PO4 np za pomocą adsorbentu i potem, jak już PO4 będzie niskie to podnoś NO3. Jak "podbijesz" NO3 przy wysokim PO4 to może być kaszana.

Nie obniżaj zbyt szybko PO4.

Musisz sam policzyć ile trzeba dodać danej soli żeby podnieść stęzenie o daną wartość. Nikt ci tego nie powie bez znajomości objętości twojego obiegu i tego za pomocą jakiego związku chcesz podnieść azotany.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje PO4 jest obecnie 0.1 . Właśnie po absorberze. Ale nie ma NO3 więc zaczyna powoli rosnąć po wyjęciu absorbera. Dlatego chcę odrobinę azotu dodać...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

0,1 to za dużo. Adsorbent nie daje rady. Albo jest zapchany i trzeba go zdesorbować lub wymienić na nowy albo jest go za mało lub jest za krótko i jeszcze nie zdazył zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było mniej ale rośnie po wyjęciu absorbera. Po absorberze było praktycznie 0. Nie mam po prostu NO3 - test ( woda po teście) czysta jak łza więc rosnie.

Przeczytałem artykuł Testera o NO3. Podniosę troszkę i się zobaczy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj, ze w rzeczywistosci to poczatkowy wzrost bedziesz mial mniejszy niz wyynika z obliczen bo te uwzgledniaja laboratoryjna zlewke a nie akwarium. Pierwsza dawka 1mg/L w zasadzie w polowie zostanie zjedzona przez korale i glony. Zwlaszcza jesli sa wyglodzone


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko,będę dozował 1h dziennie i obserwował co będzie. Mam refugium,śmiga aż miło,a korale też wyglądają zdrowo.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak zabraknie im żelaza albo mikroelementów to mogą zacząć zdychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje. Mam spaghetti. Jadę na bogatej soli - a korale tego nie zjedzą. Roztwór Fe też pod ręką :o

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podbijanie NO3, przynosi efekt ?

Podziel się uwagami bo mam podobny przypadek

w akwa i zastanawiam się też nad podniesieniem NO3.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to ci pomoże: Tropic Marin NP Bacto Balance- mi problem rozwiązało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

tak bez obliczania;

do dolewki, dodaje lyzeczke (te mala od testow) NaNO3. W ten sposob, NO3 podnoszone jest "liniowo". :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda tak:

w obiegu 900l, 20 rybek po ok. średnio 8 cm, parametry aktualnie Po4 - ok. 0.6. (bardzo około - test Sachem), No3 zero. No3 miałem na poziomie 3 ale posadziłem makroglony i zjadły. Teraz się zastanawiam jak zmniejszyć Po4. Rozumiem, ze można dodawać azotan sodu, wtedy Po4 powinno spać, bo zjędzą mi to makroglony (na marginesie, glony zarosły dopiero 15 % mojego refugium wiec jeszcze mają potencjał).

Czy poza azotanem sodu są inne sposoby aby obniżyć PO4 ? Czyli coś co podwyższy No3 (obsada ? ainokwasy ?) ale nie podwyższy PO4. Absorbery (GFO) przy tej objętości wychodzą bardzo drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie miałem wogole no3 ani po4 daje aminokwasy wywaliłem wszystkie absorbery, filtracja tylko pienidlo wata i bakterie no3 zaczelo sie delikatnie pojawiać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podać jakie aminokwasy zacząłeś dawać ? czy aminokwasy podnoszą też PO4 >?

odnośnie tego azotanu sodu to wyobrażam sobie to tak, że mógłbym po prostu dozować to tak, aby mieć No3 na poziomie do 1 ppm, wówczas nawet nie muszę teoretycznie mierzyć Po4.

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , spróbuj najpierw naturalnie , daj aminokwasy, troche wiecej niamciu i no3 po dwoch tygodniach skoczy , ja tak zrobiłem chemia na końcu :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papu od jakiegoś czasu daję więcej, amino też leję ale NO3 zamiast wzrosnąć zmalało - wcześniej miałem ok. 0,2 teraz płyn praktycznie nie jest zabarwiony, więc pewnie woda już jest wytrzepana :(. A wracając to ten azotan sodu, którego link podawałem będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik się stabilizuje - ogranicz to co miało zbijać NO3 i karm sps dobrze, przy braku NO3


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zgaś czasem pienidlo , nie ma bata musi wzrosnąć

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareko1 ten azotan sodu ja tez kupilem, tam jest napisane ze czysty wiec jak rozumiem co najmniej spozywczy. Czystosc 99,5 %. Jeszcze nie zaczalem dozowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.