Skocz do zawartości
fotogrzechu

Hydor Koralia Nano Evolution 1600 problem ???

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. Czy ktoś zna przyczynę tego, że pompka zaczęła chodzić odwrotnie czyli pobiera wodę na wylocie a wyrzuca ją przez boczne kratki....czy jest sposób żeby przywrócić kierunek???pompka pracowała podłączona do smart wave Koralia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyblokuj wirnik podczas pracy, powinna zaczac chodzić normalnie

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyblokuj wirnik podczas pracy, powinna zaczac chodzić normalnie

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka

Ale jak załącza się co 15sek to znowu działa odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys taki sam problem tylko z wieksza koralka evo. U mnie pomoglo dokladne wymycie pompy, razem z moczeniem w occie.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest dość częsty problem u tych pomp. Umycie pomoże na kilka dni (o ile pomoże).

Upewnij się, że ząbki wirnika zaczepiają o ząbki na "koszyku". To niby ma chronić przed odwrotnym startem. Ja kombinowałem z plastikowymi podkładkami tak, aby wirnik ciut więcej wystawał.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa mam dokładnie ten sam problem z tymi pompami (również 1600) startują w drugą stronę, myłem, moczyłem dzień, dwa spokoju i znowu to samo.

Zastanawiam się co w takich pompach warunkuje rotacje w odpowiednią stronę? Tam bym szukał przyczyn kręcenia w lewo.


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też dlatego poszło to do ludzi. Z takim fartem na to "lewe" kręcenie to tylko żal, że takiego szczęścia nie mam w totka bo już bym nie jedną szóstkę trafił a tak przy okazji testów mam już nowe pompy Jebao z serii RW i święty spokój.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.