Skocz do zawartości
Epsilon

Czy tyle betonu wytrzyma 500kg obciążenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem, jestem w trakcie remontu którego ukończyeniem ma być start solniczki .

Właśnie ma być lany beton na posadzkę (5cm styropian i 7cm beton) ma na tym stanąć zbiornik 300 l+stolarz+ sump 140l i cały reszta sprzętu.

Liczę że będzie to ważyć około 500kg .Ma ktoś doświadczenie w tych sprawach i poradzi mi coś.

Z góry dzięki.

Edytowane przez Epsilon (wyświetl historię edycji)

8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw jak piszesz będzie ok.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest 10cm styropianu, 5cm wylewka betonowa na to panele podłogowe i jest ok. Stelaż mam taki, że całą dolną powierzchnią spoczywa na podłodze, a nie tak, że stoi na kilku nogach. Akwarium dokładnie takie jak planujesz tzn 300l, spory sump z resztą sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest u mnie konstrukcja podłogi, ale w bloku na 3 piętrze stoi u mnie zestaw, który waży tonę, albo lepiej... Wołałem nawet "Konstruktora"- nie wiem dokładnie, czy tak On się nazywa, ale gościu miał jakiś udział w projekcie i budowie bloku... Cytuje Gościa: "Nikt Panu tego nie podpisze, bo projekt bezpiecznie zakłada 150 kg/m2, a u Pana jest tona na 0,9 m2 :). Pan stawia przy tej, albo przy tej ścianie (ściany nośne) i będzie dobrze...". Mówił też coś o jakichś odciągach, ale jak sobie to zobrazowałem, to wolałbym nie mieć akwarium :/, o płytach na pół pokoju rozkładających nacisk też gadał, ale zrywać panele??? Generalnie powiedział, żeby stawiać i się nie martwić, ale On tego nie mówił... Opowiadał też anegdotkę, jak na jakiejś budowie był inspektorem i na którymś tam piętrze, w salonie takim za***istym - 60 m2, na samym środku chłopaki postawili sobie dwie palety z płytkami..."jedna taka paleta waży prawie 2x tyle co Pana akwarium"...i jak powiedział chłopakom, żeby chociaż bliżej ściany te palety sobie stawiali, to patrzyli na niego jak na idiotę... :). Wnioski wyciągnijcie sobie sami ;)

edit: zapytałem jeszcze jak to jest z tymi 150 kg/m2, jak jestem gruby, ważę 130 kg, mam taką samą kobitę :), żeliwną wannę i chcę ją w tej wannie z wodą "pomiziać" ;)??? Wanna 170x60 ~ 1 m2, masa 260 + wanna jakieś 120 + woda ze 150 - to daje jakieś 530 kg/m2 :), a jak gruba panna jest napalona to jeszcze trochę skacze w tej wannie :) i jak to się ma do tych 150 kg? :). Gościu się usmiał i powiedział, że właśnie dlatego stawiać i się nie przejmować...

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150kg/m2 jest to normowe obciążenie użytkowe, przewiduje JEDNOCZEŚNE obciążenie całego stopu taką "siłą". Dlatego nie wpadniesz z wanną i kobitą piętro niżej ;-)

---

smyrofon


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMP coś gość ci głupoty gada jakie 150 kg a metr jak byś miał takie obciążenie to szafy z betami nie mógł byś postawić norma to 1500 kg na metr, Epsilon będzie wszystko oki pamiętaj aby był twardy styropian do podłóg a nie miękki do fasady pod wylewką ,


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma jest 1,5kN/m2 co daje 150kg.

---

smyrofon

Nie ma znaczenia który styropian wszystkie mają to minimum

---

smyrofon


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma jest 1,5kN/m2 co daje 150kg.

Zgadzam sie z kolegą. Jak swoje 1-sze 450 stawiałem w bloku to sie dowiadywałem. Stałe obciążenie to norma 150 kg/m.

De fakto stoi u mnie akw 500 w obiegu ..razem z osprzętem typu stelarz itp będzie śmiało 700 kg

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 1,5 do 5 kN/m2. to jest norma


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grubość styropianu i wylewki betonowej nijak się ma do nośności stropu ,musisz sprawdzić ,ocenić jego stan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@akvarius my operujemy budownictwem mieszkaniowym a nie przemysłowym....


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Stawiaj spokojnie, nic sie nie stanie. Jak to mawiają lakiernicy "będzie pan zadowolony :D "

Jak nie możesz spac spokojnie możesz w posadzkę wrzucić zbrojeniowe kratki zgrzewane 2x1m.

Daj takie dwie w miejscu gdzie będzie stał baniak i starczy, ja tak miałem pod 720tką na piętrze.

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważnym słowem w pytaniu kolegi jest "remont " co mówi nam ,ze nie jest to nowy budynek ,tak ze arkusze zbrojenia w wylewce tez są mało ważne, jeszcze dodatkowo obciążą strop .Ważna jest konstrukcja nośna stropu , a nie wylewka .to tak jak by" przenoszenie" ściany nośnej oceniać po grubości tynku i gładzi.Z doświadczenia wiem ze wiele starych stropów bez odpowiednich wzmocnień nie nadają się by postawić zbiornik ,na pewno nie w dowolnym nie przemyślanym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Witam mam taki problem, jestem w trakcie remontu którego ukończyeniem ma być start solniczki .

Właśnie ma być lany beton na posadzkę (5cm styropian i 7cm beton) ma na tym stanąć zbiornik 300 l+stolarz+ sump 140l i cały reszta sprzętu.

Liczę że będzie to ważyć około 500kg .Ma ktoś doświadczenie w tych sprawach i poradzi mi coś.

Z góry dzięki.

ważnym słowem w pytaniu kolegi jest "remont " co mówi nam ,ze nie jest to nowy budynek ,tak ze arkusze zbrojenia w wylewce tez są mało ważne, jeszcze dodatkowo obciążą strop .Ważna jest konstrukcja nośna stropu , a nie wylewka .to tak jak by" przenoszenie" ściany nośnej oceniać po grubości tynku i gładzi.Z doświadczenia wiem ze wiele starych stropów bez odpowiednich wzmocnień nie nadają się by postawić zbiornik ,na pewno nie w dowolnym nie przemyślanym miejscu

Oczko 10x10cm drut 2,2mm http://www.domix1.pl/images/siatka.jpg

Pozdrawiam fachowców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ,ze nie masz pojęcia o czym piszesz ,ale to nie forum budowlane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma się o co spierać.

Zbiornik będzie stał w przyziemiu posadzka będzie dana na stare podłoże, czyli cegła powiązana zaprawą a pod spodem jest już ziemia.

Chodziło mi bardziej o to czy styropian się nie podda i popękane beton i płytki które mają być na nim.


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja cały czas myślę ,ze piszesz o stropie ,podziemie CI się baniak na pewno nie zapadnie

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podda sie i nie pęknie beton.

---

smyrofon


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze w tym temacie ale podepnę tez swoje pyt:

mieszkam w starym domu gdzie strop jest drewniany, chciał bym na pietrze postawić zbiornik 280L plus 100L sump, akw będzie stolo mniej więcej tak jak na zdj, belki nie mam pojęcia jak idą , w przekroju strop wyglada tak:

panel

deska

pusta przestrzeń(belki)

deska

tynk

W tym momencie stoi tam 128L+100L sump i lodówka która wazy z 60-70kg. przy nowym zbiorniku juz jej nie bedzie, wytrzyma to?

post-15030-0-57753900-1405124056_thumb.jpg

Edytowane przez masters1623 (wyświetl historię edycji)

Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.