Skocz do zawartości
adareni

Oceanarium w Gdyni

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . Jak kazdy Polak no może prawie kazdy:) miałem urlop i oczywiście spędzałem go na wybrzeżu naszym polskim . Pogoda w kratkę jak to nad Bałtykiem wiec pewnego dnia wybraliśmy się ze znajomymi do Gdyni ,na dobra sprawę nie wiedziałem ze jest tam oceanarium szczerze to dowiedziałem się jak chodziłem sobie kolo naszych Darów i Błyskawic. Jako morszczyznanin:) namówiłem znajomych byśmy się tam wybrali i stanęliśmy w długiej kolejce Bilety po 25 zeta no cóż raz się żyje , moje wyobrażenie o tym było ogromne , spodziewałem się zobaczyć tego co na dobra sprawę nie widziałem u siebie w domu. kupiliśmy bilety , weszliśmy:) znajomi oczywiście jak należy podążali krokiem kierunku zwiedzania , ja pognałem jak głupi na drugie piętro bo tam własnie była morszczyzna . i ups to co zobaczyłem przeraziło mnie , woda jakoś mało klarowna ryby to z tej najtańszej polki ,a był żółtek i pensetnik ale to chyba nie szczyt, na skala bąble , czerwony nalot korale ledwo co się pompowały twarde raptem 2 gatunki .Czar prysł , dosłownie szok i żenada co oni z tym zrobili !!!! , jedyne co przykuło moja uwagę to kawal skały w jednym kawałku a reszta do bani i do kitu dla mnie to 25 zeta było wywalone w błoto za co oni biorą te pieniądze ,ryby jak w klatkach i to ma być oceanarium, szkoda ze nie było nikogo z obsługi , zamienił bym z nim parę zdań :) . Znajomi zostali zwiedzać ja wyszedłem. Morał z tego taki jak możecie omijajcie to oceanarium, zobaczycie jeszcze mniej niż w naszych akwarium a 25 zeta przyda się na gofry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak bywa

Ja w chorzowskim Zooo wszedlem na aqwarystyke i tez szalu na mnie nie zrobila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że 3 lata temu będąc w Gdyni w oceanarium było co oglądać i wszystko wyglądało super mam nawet fotki jakieś z tamtejszej wizyty ale widać, że nie ma kto dbać i wszystko poszło na straty. Wtedy było kilka akwariów i życia w nich było sporo i to bardzo kolorowego tak że widać było, że wszystko tętni swoim życiem a tu proszę 3 lata i jakaś masakra się zrobiła szkoda zwierzaków. A do tego bilety były po 16PLN czyli cena rozsądna.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Byłam w zeszłym roku - jak odnajde gdzieś zdjęcia z poprzedniego telefonu to wkleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jestem to staram się tam wejść i pooglądać, w tym roku byłem w lipcu i............masakra jakaś....byłem w szoku....ale my jesteśmy skrzywieni na tym punkcie....bo do wokół mnie słyszałem jęki zachwytu.......ja zaś chciałem wyjść po jakiś 3 min bo wiedziałem że nie ma tam co pooglądać....a mówią że to jedno z największych i najładniejszych oceanariów......szok....szkoda kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

No ja wakacyjny odpoczynek spędziłem we Władysławowie i szału nie było, tak samo pogoda w kratkę i nóż stóż że monopole były blisko :)

Jakiś aquapark był obok ale wstęp 50zł z tego co widziałem więc się nie opłacało, znajomi co byli wcześniej stwierdzili że pływa tam tylko jakiś mały rekin czy cuś i nic więcej. Nie żałuje że nie poszedłem, bo jak miałbym zastać widok zaniedbania i płacić tyle to wolę sobie odłożyć i kupić coś do akwarium.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatni weekend była mega kolejka :animier: . Nawet miałem zajrzeć bo gdy byłem to jeszcze było znośnie ale jakoś mi się nie uśmiechało taszczyć wózka po tych schodach i olałem jak widać dobrze zrobiłem.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja byłem w zeszłym tygodniu i wcale nie ma tam takiej tragedii jak to przedstawił kolega adareni, a że cyjano gdzie niegdzie wyskoczyło to bez przesady że od razu akwaria zaniedbane... mi się podobało, a co do wstępu to każdy by chciał najlepiej za darmo włazić a nie bierze pod uwagę kosztów utrzymania sprzętu i życia.....


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co chwilę dostaje Reklamy na e-mail z tego Aqua Parku we Wielkiejwsi jak to Kaszubi mawiają , już dostali ode mnie ochrzan że coś takiego jest wysyłane, ale nadal ten spam przychodzi, w Gdyni byłem ostatnio w 2007 ale w Oceanarium nie byłem, byłem jak byłem jeszcze Dzieciakiem ale nie pamiętam już jak w tamtym czasie wyglądało, jednak wejście do Tematycznego budynku za 25 to sporo, to W Warszawie do ZOO bilety są po 20 a w Łodzi 10 i tutaj są też inne zwierzaki więc cena adekwatna do tego co się zobaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło że byłem w zeszłym tygodniu i uważam że moje malutkie akwarium jest piękne po tym co zobaczyłem. Szkoda kasy i czasu na stanie w kolejce. Spodziewałem się czegoś zupełnie innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak wszystkim szkoda 25zł to będzie tylko gorzej aż zlikwidują :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego sie spodziewales rekinow, wielorybow?


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamiętam, że był i rekin i wielki żółw skórzasty


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdze ze 25 zeta to jakiś kawal kasy chodzi o ogólny fakt utrzymania i ogolnego wizerunku za te pieniądze , szczerze tak spodziewałem się rekina . mianem oceanarium mogę nazwać także swoje domowe akwarium , mam takie same ryby i korali znacznie więcej,a jestem przeciętnym zjadaczem chleba, skrzywienie owszem jest , na nas nie robi wrażenia Nemo bo to ryba jak każda Nadal podtrzymuje fakt ze lepiej przeznaczyć to na gofry , bylem tam pierwszy raz i szczerze nigdy już tam nie wejdę nawet za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle samo litrów wody i mnogość gatunków w tym słodkowodnych też?


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to super ze masz lepsze ,ale jest pelno ludzi co wogole nie maja akwarium i dla nich zobaczenie nawet kilku ryb morskich to przezycie a szczegolnie dla dzieci , ale widze ze patrzysz tylko na zaspokojenie swojego ego pozdro


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o mnogość gatunków a o morszczyznę,nasza rafe .

wypowiadam się jako człowiek co ma hobby własnie rafę i pisze to na forum o morszczyznie a nie na forum dla ludzi co nie maja pojęcia o tym i małych dzieciach

wiec kolego docinka o ego nie była tu stosowna

Edytowane przez adareni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie pisz żeby omijać to Oceanarium bo o gustach się nie dyskutuje. "25zł za dużo, za darmo też już nie wejdę" pomyślało 90% chętnych, więc do cholery za co oni mają o to dbać? Podejrzewam, że pracownikom też trochę znudziła się praca charytatywna.

To jest tak samo jak z płatnymi pokazami sztucznych ogni.... po co płacić jak z ulicy też będę je widział :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuje" jak możecie omijajcie to miejsce" nikomu tego nie zabraniam, guzik mnie to obchodzi czy pracują charytatywnie czy nie dla mnie za te pieniądze powinno to wyglądać lepiej jeśli było by warto mogę zapłacić i 100 pln by naprawdę być zaskoczonym a co do sztucznych ogni płacisz za frajdę puszczania i oglądania ,nie zbaczajmy z tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak jestem w Gdyni odwiedzam Akwarium Gdyńskie (nie oceanarium) :) ,byłem w tym i w zeszłym roku.

Cóż z naszego punktu widzenia i szukania dziury w cały jak tutaj czytam to faktycznie pewnie nie jeden z forumowiczów ma ładniejszy zbiornik rafowy w domu ale bez przesady nie ma co tak demonizować tego miejsca że fu,ba,szkoda kasy itd:)

Cała idea tego miejsca jak dla mnie jest bardzo dobra jest tam wiele ciekawych prezentacji dotyczących życia w morzach i oceanach,bardzo fajna "mokra strefa"gdzie dzieciaki mogą dotknąć rybek.

Dla przeciętnego Kowalskiego to niekiedy pierwszy kontakt z morską fauną i florą i na pewno się podoba bo słyszę wow i jej :)

Fakt jakieś cyjano tu i tam widać czy też jeden ze zbiorników akurat w tym roku ewidentnie się "wysypał" był odłączony od obiegu a ryby hm....bywa czy Wam w domach nic się nigdy nie wydarzyło?:)Życie w oceanie to nie tylko rafy! Piękny okaz ośmiornicy ,jeden z moich ulubionych zbiorników.Wielkie Seleny akwa ze skrzydlicami i ulubionym diodonem żony:)Piękna ekspozycja Amazonki :)

Co do biletów to nie jest to jakiś kosmos wydać te 24zł .Ja osobiście kupuje bilet rodzinny za 64zł tak więc tragedii nie ma:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok, jak obiecałam tak wklejam zdjęcia z zeszłego roku:

Nie wiem jak wygląda teraz.

Kilka ekspozycji:

NCfg.jpg

SCfg.jpg

QCfg.jpg

PCfg.jpg

Oczywiście zdarzają się i takie kawałki:

RCfg.jpg

Moja skromna opinia jest taka, że jest to bardzo fajny obiekt edukacyjny.

Bardzo podobała mi się salka do dotykania flądr czy też instalacje typu:

TCfg.jpg

Nie boli mnie wydane 24zł - warto było odwiedzić taki obiekt, żeby wiedzieć co tam jest:)

Oczywiście - fajnie by było oglądnąć piękne akwaria ale wydaje mi się, że nam - akwarystom- trudno dogodzić:)

Wszyscy wiemy ile czasu, serca i pracy kosztuje utrzymanie akwarium.

A plagi?

W niejednym akwarium na forum są identyczne więc nie wiem skąd ten atak na Gdyńskie;)

A, i jeszcze powtórzę za kimś z pierwszej strony: To nie jest Oceanarium tylko Akwarium:))

Wydaje mi się, że wszystkim oprócz nas ( :) no i naszych towarzyszy) będą się takie miejsca jeszcze dłuuugo podobać.

Bo jest nemo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apeluję o spokój. Ucinam Wasze prywatne wycieczki, raczej nikt nimi nie będzie zainteresowany publicznie. Jeśli macie jeszcze sobie coś do wyjasnienia to proponuję PW. Posty zawierające wyłącznie wzajemne obrażanie ukrywam. Każdy kolejny post w podobnym tonie spowoduje lawinę niefajnych wydarzeń.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

E tam przesadzacie, czepiacie sie. Mnie akwarium gdynskie zaraziło akwarystyka w tym takze morską. Jest to wspaniały ośrodek edukacyjny.

Te zbiorniki są duzo wieksze i duzo starsze niż wasze akwaria. Te akwaria były założone wiele lat temu. Ciekaw jestem czy jakiekolwiek akwarium na tym forum ma tyle lat co akwaria morskie w tym ośrodku "edukacyjnym". Słyszeliście kiedyś o tym, że stare akwaria morskie cierpią z powodu nagromadzenia "w systemie" pierwiastków ciężkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się podobało w oceanarium, ale byłam tam 5 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.