Skocz do zawartości
Alfik1980

Projekt 400 - 120x55x60 sump 85x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem zwiększyć wielkość oceanu w moim domu.Po rozmowie z prezesem finansowym zaczynam projekt 400l słonej wody + sump.

Akwarium stanie na szafce wzmacnianej profilem stalowym 35x35x3 obudowanym płytami 18mm i blatem 36mm.

Do oswietlenia baniaka mam zamiar zakupić 2 komlety lamp 120W led(chińczyki).

Odpieniek jeszcze sie zastanawiam,może coś doradzicie. :)

Pompa obiegowa niedługo będe zamawiał aqua nova 4500.

Dolewka automatyczna -jeszce nie wiem jaka.

Falowniki na razie JVP-101 i JVP-201 w późniejszym terminie do zmiany.

Planowana obsada to miękasy,trochę LPS i SPS.

Ryby na razie będą z ReefMaxa.

korona 120x55x15 1

akwarium Z kominem 1200X550X600 1

Liczę na wasze podpowiedzi i oceny.

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronę zrobił bym 20 cm wysoką żeby nie było widać lamp.

Dobierz wysokość komina tak żebyś mógł kiedyś zrobić sobie fale jak będziesz miał ochotę.

Gratuluję projektu i daru przekonywania szefowej od finansów.

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zadzwoniłem do gościa i zmieniłem korone na 20 cm. Dolewkaautomatyczna juz kupiona

http://allegro.pl/re...4550647556.html

O ile obnizyc komin od krawędzi akwarium?

Szklo będzie zamawiane w Szczecinie.

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , projekt super :) fajnie sie zapowiada :) a masz jakieś na miary na kogoś kto robi korony ?? Miałbym też chęć zrobienia ale nie wiem gdzie uderzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronę i baniak z szafką zamawiam u Przemka ze Szczecina.Mają stronę internetową wystarczy że wpiszesz w wujka google akwarium szczecin.Nie pisze Ci numeru bo post może zniknąc jako auto reklama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , projekt super :) fajnie sie zapowiada :) a masz jakieś na miary na kogoś kto robi korony ?? Miałbym też chęć zrobienia ale nie wiem gdzie uderzyć :)

Zrób sobie sam.

http://aqua-reef.pl/topic/1834-korona-o%C5%9Bwietlenie-nocne-wentylacja-w-jednym/?p=19409&hl=korona&fromsearch=1#entry19409

Sądzę że 5 cm powinno wystarczyć na małe fale bo grzebień będzie spiętrzał wodę.

Ale może wypowie się ktoś kto faluje bo ja nie mam u siebie fal.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy zamówię jutro jeśli są sprawne w 100% z targowiska.Odpieniek to sie zobaczy na razie trwają debaty ze znajomymi i sprawdzanie u producentów.Zobaczymy co przyniesie czas.

Dziś juz poszedł przelew i dwie lampy zamówione 120W każda.

Niestety kurier sie zakrecił i nie dojechal do mnie z autodolewką będzie dopiero w poniedziałek.

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne szkiełko. Do roboty. :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie aż mi żal tyłek ściska . :clap:

Przestań się mazać i stawiaj tę 5 setkę


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, zadowolony jesteś z wykonania zestawu u Przemka? Ja też mam zrobiony już zestaw akwarium 145x60x60 plus szafka i sump u Przemka. Czekam tylko na kuriera, który podejmie się transportu tego do Irlandii.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę coś dodać,to z sump zrobił bym niższy bo ciężko z tak wysokiego wyjąć np odpieniacz do czyszczenia...ogólnie miejsca nie ma tam już na nic...np Balling.

Wiem co mówie bo podobnej budowy szawkę.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zestawu jestem zadowolony.

Co do sumpa to może będe go przerabiał choć zobaczę co będzie po podłączeniu hydrauliki i elektryki.

Dalsze przemyślenia po powolnym łączeniu wszystkiego w całość.Postaram się zarzucac foty na bieżąco z poszczególnych etapów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa ! Dokładnie takie same niebawem stawiam tylko rozmiar troszkę mniejszy. Też korzystam z akwarium szczecin :)

Mam prośbę. Mógłbyś zrobić zdjęcie korony od góry ? Masz jakieś belki wzmacniające czy to tylko płyta skręcona ? Bo zastanawiam się jak to zrobić solidnie.


250L OptiWhite 100x50x50, Deltec apf-600, PS 2x100W LED + 4x39W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Tomku, czekamy na dalsze zdjęcia z progresów:)


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona jest pusta ale mam prosty pomysł na zawieszenie lamp.Chcę kupić dwa drążki do szafy 120cm o profilu owalnym, przykręcić je do boków korony i tak będę miał zawiesie do lamp.O efektach dam znać i zrobię zdjęcia.Jeśli ktoś ma jakiś inny pomysł dajcie znać rady mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj z drążkami to uważnie... prawdopodobnie będą one z metalu a w obecności słonej wody mogą się zacząć dziać złe rzeczy... może lepiej aluminium albo plastik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem o aluminowych drążkach 120 cm x 2 ale to na razie projekt

zobaczę co powiedzą w sklepie i co maja na stanie

Dwa dni zajęło mi wycinanie szyb z sumpa bo nie podobał mi się w orginale.Mam na myśli takie coś podpatrzone u Romana BAU.Teraz jeszcze zakupić silikon i do dzieła.

P1140845

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakiś pomysł na elektrykę mam na myśli ilośc gniazd ja myślałem o 16 gniazdach,rozdzielnia z bezpiecznikami i oświetlenie w szafce nie wiem czy wystarczy gniazd czy może przesadzam.Te akwa to juz ostateczny zbiornik i chciałbym uniknąć pomyłek.Licze na wasze opinię i podpowiedzi.W przyszlości myślę o ballingu,peletach stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno styknąć.

Lepiej jest mieć trzy za dużo jak jedno za mało.

Pomyśl nad wyłącznikami poszczególnych gniazd.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby juz przycięte jutro po lotach zaczynam kleić sumpa. Mam nadzieję że przy moich możliwościach technicznych nie wyjdzie fatalnie.Po robocie zamieszczę foty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już po klejeniu sump schnie :blushing:

P1140852

Wyszło może nie fachowo ale jakoś dałem radę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym widział swojego.

Bardzo ładnie Ci to wyszło. :yes

Klocki oczywiście zostają? :baby::rofl:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zostają:) córa już się z tym pogodziła :baby:

Tak Roman to dokładnie Twój projekt sumpa.Została mi jeszcze jedna szyba po wycięciu,ale może cos wymyślę.

Dziś doszły grzebienie i są super bo w prowadnicach tak więc nie będe musial kąbinować. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.