Skocz do zawartości
popdok

Pictichromis łapanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy jest może jakaś najlepsza metoda, by złapać Pictichromisa i wyłowić z baniaka? Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to jakiś miesiąc temu :D bez wyciągania skały się nie obeszło łapałem dziada półtora godziny.... Może spróbuj zrobić pułapkę z butelki.

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpada wyciąganie skały, będę próbował z pułapką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można spróbować przy zgaszonym świetle wieczorem lub rano - mi się raz udało

miałam krewetkę pistoletową i tu niestety musiałam wyjąć wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiony zatopiony. U mnie poskutkowała złożona strategia: pułapka + miejsce częstych wizyt ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka miałeś pułapkę?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa była złożona. Zauważyłem, że często ryba wpływa do środka drugiej pompy cyrkulacyjnej (uruchamiam ją czasami, przez większość czasu jest nieużywana). Pułapkę zrobiłem z butelki 0,2l, odciąłem gwint z większym kawałkiem plastiku, odwróciłem i umieściłem w reszcie butelki tak, by otwór zwężając się do środka zmusił rybę do wpłynięcia dalej. Po wpłynięciu ryba ma utrudniony wypływ, bo musi trafić w światło otworu z gwintem, a to już nie jest takie proste. Po wrzuceniu (na oczach ofiary) kawałka jedzenia ryba zakumała, że w środku jest papu, ale była cholernie ostrożna i miała w d... pułapkę. Przysunąłem pułapkę blisko pompy, do której wpływała co jakiś czas...trochę poczekałem i jak była zajęta czymś w środku pompy to szybko dosunąłem pułapkę do pompy zamykając tym samym możliwość ucieczki (akurat średnica obciętej butelki idealnie pasowała do średnicy pompy). Ryba dostała świra, ale nie chciała wpłynąć do środka butelki, gdy była poza pompą na chwilę uruchomiłem wiatrak, który pomógł rybie dostać się do środka butelki ;) W ten sposób udało się przechytrzyć cwaną rybcię. Teraz czeka odizolowana na nowy dom.

Edytowane przez popdok (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.