Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Naczytałem się na forum jaki to korzystny wpływ mają makroglony w akwarium i postanowiłem założyć w RM refugium z glonami spaghetti. Przeznaczyłem na to ostatnią komorę filtra. Po wyjęciu patyków jest tam całkiem sporo miejsca. Do oświetlenia glonów wykorzystałem świetlówkę led 8000K przyklejoną na przyssawki od zewnątrz z tyłu akwarium. Glony są dość gęste więc robią także za filtr mechaniczny zastępując patyki z flizeliną. Ciekawe czy parametry wody w akwarium poprawią się.

Pozdrawiam

seahorse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! Też jestem ciekaw rezultatów i będę obserwował temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorzuciłem do mojego refugium kilka woreczków lasonogów żeby coś oprócz glonów pływało. Zwierzaki czują się w nim świetnie no i ryby ich przynajmniej nie zjedzą.

seahorse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W refugium życie kwitnie. Pojawiły się isopody. Dobrze, że mój mandaryn o tym nie wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam refugium w 3ciej komorze :)

Skad masz te lasonogi ?

Widze jestes ze szczecina..masz jakies krewetki baltyckie ?

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lasonogi kupiłem jako pokarm dla ryb w ichthyo trophic przez hurtownie zoologiczną. Były wymieszane z krewetkami pływającymi. Niestety lasonogi nie pożyły za długo. Większość zjadły ryby, a te w refugium padły. Najprawdopodobniej były przyzwyczajone do mniejszego zasolenia. Krewetki żyły dłużej ale też ich już nie mam. U mojego kolegi żyją nadal.

Sprobuję jeszcze raz zamówić partię i trochę je zaaklimatyzować. Może pożyją dłużej.

Teraz czekam na dostawę moiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw pochodzenia lasonogów ?


300L + sump 84L Odpieniacz: Mini BK 200 Oświetlenie: T5 6x54W Cyrkulacja: JVP 17000 l/h Obieg: NJ 2300

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

78f65dd657b0253055c541113ce9cb22u474a440.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ichthyotrophic.pl/

Kurde fajna sprawa moze kolega zdradzi nam jak zamawia te stworzenia? Chetnie tez bym cos wzial


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ichthyotrophic.pl/

Kurde fajna sprawa moze kolega zdradzi nam jak zamawia te stworzenia? Chetnie tez bym cos wzial

Tak jak pisałem zamawiam przez hurtownię. Warunkiem jest kupienie całej paczki. Gdybyś mieszkał bliżej wzięlibyśmy na pół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.