Skocz do zawartości
magu

[300l] - Akwarium eksperymentalne, typu "wszystko źle"

Rekomendowane odpowiedzi

To briarereum to z własnej woli wlazło na szybę? Xenia też zdaje się mieszka już bardziej wertykalnie niż na skale? Mam to w marzeniach, ale nie do końca wiem jeszcze jak się za to zabrać.

Xennia poszła do światła, briareum oparłem na szybie i zablokowałem przyssawką w którą wetknąłem plastikową część kołka rozporowego :)

Patent mam taki, że z centymetr od tylnej szyby akwarium ulokowałem 8W lampę (lampa to trochę za duże słowo, kawałek aluminiowej, prostokątnej rurki z przyklejonymi LEDami) z kilkoma diodami RB 10W, ulokowanymi niesymetrycznie. Źródła światła są tam, gdzie chce żeby rosły korale. Dzięki temu zbiornik zyskuje głębię, czarne tło wygląda trochę jak niebieskie, tylna szyba świeci i korale mogą rosnąć pod samo lustro. Mimo że moc lampki znikoma, to korale rosną może 5cm pod chipami, pomysł wydaje się trafiony.

Edit: Ustrzelone przed chwilą... Borsuk w kosmosie, hełm firmy Valonia System. :)

borsuk_w_kosmosie.jpg

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wygląda rzeczywiście jak z kosmosu (gdzie ty takią velonie uchował :ninja: ) Super baniaczek tylko pozazdrościć :clap:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega magu, zdjęcia też świetnej jakości, pięknie się prezentuje.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow szczęka opada, gratulacje!

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeczytałem temat od początku bo nie dał mi spokoju heh magu akwarium super! Pomysły z tańszym rozwiązaniem całego systemu na 6! Ja sam kombinuję jakby tu zrobić żeby było dobrze i bardzo tanio. Jak widać na Twoim przykładzie da się. Pastelowe spsy są piękne ale falujące miękkie chyba jeszcze bardziej. Bardzo mi się podoba i zapisuje sobie ten temat żeby być na bieżąco ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie :clap:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie brzydkie to to :)

Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Miękkie faktycznie mają moc, są hipnotyzujące. Rok temu Prawie dwa lata temu (ale leci :)) miejsce telewizora zajęło akwarium z koralami miękkimi i "popularnymi" rybami, to było świetne, relaksujące i odstresowujące posunięcie.

Fotki robione Nikonem D90 z obiektywem Sigma 17-70/2.8 i stałoogniskowym Nikkor 85/1.8. W obu przypadkach używałem pierścieni pośrednich. Wszystkie zdjęcia robione "z ręki". Sigma dużo ostrzejsza, Nikkor super rozmazuje tło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka sol stosujesz?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadną :) Nie wymieniam wody.

Marcin jedziesz na metodzie DSR ??


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, nie, po prostu nie wymieniam wody :).

Co do suplementacji to znalazłem idealny dla siebie pakiet suplementów, bez tego raczej przy braku podmian akwarium nie wyglądałoby najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie bądź taki tajemniczy :p jaki to pakiet?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to żadna tajemnica. 16g - Preis Mineral Salz, do tego 9g - Reef Mineral Salt Aquaforest rozpuszczone w litrze wody.

Dozuje 4x7ml na dzień.

Ostatnio planowałem dorzucić dodatkową suplementacje, ale tylko sobie kłopotów narobiłem. Więc wróciłem do sprawdzonego duetu.

Do tego ballingiem KH trzymam na poziomie 6.7-7.0, Mg 1290, Ca 380. (Ca i Mg leję cztery razy mniej niż SBSu). Testy i ewentualne korekty raz w miesiącu.

Wszystkie płyny z automatu wlewa AQma. To właściwie wszystkie moje tajemnice :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może jakaś aktualna fotka bo wcześniejsze faktycznie przy tym wszystko źle pobudzają wyobraźnię amatora. Ja jestem zachwycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magu akwa robi naprawde ogromne wrazenie,kolorowo,falujaco,harmonia i relax,szacunek,to bedzie akwa na ktorym bede sie wzorowal zakladajac synkowi akwa,,kurka szok,patrze na filmik,fotki i ciezko z zachwytu nie wzdychac.....WAW :thumbsup:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni ciekawi mnie dlaczego w tym temacie nie wypowiadają się te wszystkie typki z wymyslnymi odpieniakami za nawet kilkadziesią tysi i ci co leja badziewia do baniaków i reszta tych mega znawców?

gratuluję w prostocie siła..

keep up good work


akwa


Dobrze Zrobione Jest Lepsze Niż Dobrze Powiedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.