Skocz do zawartości
Wasyl

Wave Maker Eco Drift od Aqua Medic

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem w sklepie Aqua Medic i troszkę sie tym ustrojstwem pobawiłem. Nie mam porównania bo do dnia dzisiejszego byłem przekonany o zakupie Jebao i z tego co się dowiedziałem AM Eco Drift to nowy produkt. Dostępne są 4 wersje 4.000l/h, 8.000l/h, 15.000l/h oraz 20.000l/h. Powiem tak..myślałem o Jebao wp10..a dzisiaj zobaczyłem tą samą moc za 339pln. Pełny sterownik z funkcjami s1, s2, s3 a nie loteria że na chiny a może się trafi na europe, trzy opcje fali, dwa lata gwarancji..no właśnie..ale czy z drugiej strony warto przepłacać? Dlatego jeśli ktoś z Was to zakupił, czy coś o tym słyszał to proszę pisać.

Edytowane przez Wasyl (wyświetl historię edycji)

Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ciebie stać i masz ochotę - kup. Ja mam nową sterowalną tunze - trzeci raz połamał mi się uchwyt w tym samym miejscu 0 już przestało mnie bawic sciaganie nowych za każdym razem - kupiłem jebao. Jakość mi odpowiada - fala jest, sen i karmienie też działa. Obiegówka też będzie jebao - są cichsze od innych tej klasy cenowej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ciebie stać i masz ochotę - kup. Ja mam nową sterowalną tunze - trzeci raz połamał mi się uchwyt w tym samym miejscu 0 już przestało mnie bawic sciaganie nowych za każdym razem - kupiłem jebao. Jakość mi odpowiada - fala jest, sen i karmienie też działa. Obiegówka też będzie jebao - są cichsze od innych tej klasy cenowej.

No właśnie..średnio mnie stać. Zakładając ten temat myślałem, że ktoś na forum tego używa i wypowie się na ich temat. Pozatym to nowy produkt i pewnie też za wcześnie na refleksje. Cenowo jebao bajka i na 99% jestem przekonany o jego zakupie. Aqua medic mam praktycznie pod nosem i tylko dlatego zaciekawił mnie ten falownik.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam na tą pompka. mam teraz jebao i nie jestem z niego zadowolony. Ma bardzo duże problemy z wydajności i głośnością. Po tygodniu od czyszczenia traci na wydajności , a przy pracy na max chodzi głośno jak traktor. sterownik jest taki sam .

Jak nikt nie kupi jej wcześniej to chyba ja będę pierwszy , to opisze jak działa


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja jebao RW -15 po roku przestała dzialac zastanawiam sie własnie nad Eco Drift 8.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę trochę temat bo szukam coś o tych pompach sterowalnych aqua medica i praktycznie zero jakiś tematów opinii,ktoś używa eco drift 8.0?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek..założyłem temat, nikt się nie odezwał i kupiłem Jebałke.

Chyba jednak te pompy się nie przyjęły z powodu różnicy w cenie.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek..założyłem temat, nikt się nie odezwał i kupiłem Jebałke.

Chyba jednak te pompy się nie przyjęły z powodu różnicy w cenie.

może faktyczne słabo się przyjeły bo z tym samym sterownikiem jest jebao o 150 zł tańsze ale dużo czytam o jebao że traci na wydajności szybko po czyszczeniu i dlatego wolałbym coś co jest bardziej firmowe i raczej nie traci na wydajności


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jebao ze zmieniona nazwa,podobne również sprzedaje TMC, doszło do tego ze marki jak AM i TMC podrabiają chińskie pompy by zaistnieć na rynku,Sylwek nie zauważyłem żadnych spadków mocy a mam 2x rw4 i czyszczę je regularnie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem AM EcoDrift, byłem mega zadowolony. Nic się z nią nie działo, kontroler wypasiony, pracowała cicho. Mam porównanie do vortechów i tunze i już bym "zachodniej" pompy nie kupił, kiedyś jak te tanie pompy nie miały trybu waveboxa, regulacji wydajności czy fotokomórki to może i był sens a teraz to identyczne produkty za 1/3 ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło już trochę czasu i może jednak ktoś posiada te pompy ecodrift aqua medica i może się wypowiedzieć jak z kulturą pracy i awaryjnością.Skłaniam się do ich zakupu ale zero opinii w necie.Wiem że są tańsze jebao ale jednak sporo się czyta że słabną są głośne i awaryjne.Aqua medic jednak to pompa firmowa i może jednak warto dołożyć bo i gwarancja pewniejsza.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowała u mnie ponad rok , wyłączyli prąd i włączyli ponownie , ale pompa już nie wystartowała.

Kultura pracy przyzwoita , ale cena jak na tak krótki okres działania to zdecydowania za wysoka :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowała u mnie ponad rok , wyłączyli prąd i włączyli ponownie , ale pompa już nie wystartowała.

Kultura pracy przyzwoita , ale cena jak na tak krótki okres działania to zdecydowania za wysoka :)

padła pompa czy sterownik?i jak było z gwarancją bo pewnie jeszcze miałeś po ponad roku,chyba że miałeś używkę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma gwarancje 12 miesięcy , padła pompa.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma gwarancje 12 miesięcy , padła pompa.

to faktycznie bardziej mnie zniechęca do ich zakupy,a inna sprawa to czemu tylko 12 miesięcy?z tego co wiem to u nas w kraju to minimum 24 miesięczna gwarancja obowiązuje


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę jednak być obiektywny , nie myłem jej przez rok więc wina jest też moja.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno sa duzo lepsze od jabeo ktora musze myc co 2 tygodnie bo nie dmucha.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno sa duzo lepsze od jabeo ktora musze myc co 2 tygodnie bo nie dmucha.

No właśnie natknąłem się na sporo postów że chwile po czyszczeniu tracą na wydajności,wystarczy podobno że magnes na wirniku delikatnie pokryje się śliską mazią i spada wydajność.Pytam ponieważ mam wątpliwości czy ecodrift to to samo co jebao,są podobne ale taka firma jak aqua medic raczej nie pozwoliła by sobie by pompy miały spadki wydajności.

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to faktycznie bardziej mnie zniechęca do ich zakupy,a inna sprawa to czemu tylko 12 miesięcy?z tego co wiem to u nas w kraju to minimum 24 miesięczna gwarancja obowiązuje

gwarancja nie jest obowiązkowa :p

a jest na tyle co udzieli jej gwarant lub sprzedawca

24 mieś to niezgodność z umową (np. pompa ma 2k l/h a nie 2,5)

tu o tym było

http://nano-reef.pl/topic/78402-sprzetowe-nowosci-w-twistmaneu/page__st__140#entry871521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie natknąłem się na sporo postów że chwile po czyszczeniu tracą na wydajności,wystarczy podobno że magnes na wirniku delikatnie pokryje się śliską mazią i spada wydajność.

Natomiast ja Ci Sylwku powiem, że swojej RW8 nie czyszcze od początku tzn.prawie dwóch lat i nie widzę jakiejś utraty mocy. Została tylko odcięta z zasilania na kilka godzin na czas przenosin zbiornika. Może akurat u mnie to przypadek, że chodzi dobrze, albo poprostu jest za duża do moich wymiarów akwarium i zostaje jej duży zapas mocy, bo i tak muszę ją skręcać do połowy.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie AM 8.0 (dwie sztuki) pracują od września 2014. W jednej z nich nawalił kiedyś sterownik - działał, ale nie można było zmieniać trybów pracy. Po sprawdzeniu awarii wymienili mi w sklepie sam sterownik i pompy kręcą do dziś.

Myję je co 3-4 miesiące (jak mi się przypomni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę trochę temat bo szukam coś o tych pompach sterowalnych aqua medica i praktycznie zero jakiś tematów opinii,ktoś używa eco drift 8.0?

Mam tą pompę od roku, kupiłem używaną.

W tej chwili stuknęły jej 2 lata.

Bardzo przyzwoita pompa , u mnie bezobsługową, mam 4 -kę.

Pompa nie odnotowuje żadnych spadków mocy.

Edytowane przez slovy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą pompę od roku, kupiłem używaną.

W tej chwili stuknęły jej 2 lata.

Bardzo przyzwoita pompa , u mnie bezobsługową, mam 4 -kę.

Pompa nie odnotowuje żadnych spadków mocy.

zakupiłem 2 sztuki te nowsze 8.1 i testuję już miesiąc,jak na razie ok


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 2 sztuki od ponad miesiąca i jak na razie odpukać jest ok :) A masz też ten bezprzewodowy kontroler?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.