Skocz do zawartości
thievsto

[324] Litry na (prawie) początek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to mówią: 'myyyyyk!!' :D

jakoś w lutym 2014 założyłem sobie słoną kosteczkę 27L no i tak by sobie ta kosteczka stała samotnie [dobra, pomijam 54l krewetkarium bo słodkie :D] gdyby nie to standardowe (jak widzę na forum) 'parcie na szkło', WIĘKSZE szkło...

Zbiornik już sobie parę dni stoi, woda w nim tez... i sól... dziś 06.12.2014, z racji, że przywiozłem pierwszą porcję żywej skały [czyli w sumie jakiegokolwiek życia] można uznać akwarium za 'odpalone' :)

Akwarium zostało zasolone solą Aquaforest reef salt, na to lane są bakterie BioS i pewnie zbiornik bedzie prowadzony na produktach Aquaforest w większości.

generalnie mamy tak;

Akwarium: 90x60x60h ze szkła OptiWhite 10mm, klejone w eRybce;

Sump: 80x40x40 z trzema komorami, również klejony w eRybce;

Obieg: NeWa Jet 6000

Odpieniacz: Deltec sc1350

Oświetlenie: DIY HQI Giesemann Megachrome Blue 21000k 250W na stateczniku elektronicznyym

Cyrkulacja: Jebao wp-25 + jakiś chinol vp101 [3000l/h]

Grzanie: Hydor 300W

do tego Automatyczna dolewka z Aqua Trendu

Stelaż z profili 40x40x3mm na to 2xpodklad + chlorokauczuk też chyba dwa razy

na stelażu sklejka 18mm malowana lakierem jachtowym

Skała: 16kg LR i dojdzie jeszcze sucha, tak, żeby było sporo wolnej przestrzeni

Piasek: będzie z czasem, tak coby dno przykryć, bez szału

W sumie standardowo, będzie trochę miękkich korali, trochę LPS'owych cukierków no i znajdą się pewnie też jakieś SPS'y i kilka ładnych rybek :)

Na początek to tyle, temat traktuję bardziej jako pewien rodzaj pamiętnika gdzie opisuje się tak sukcesy jak i porażki[tfu byle żadnych!], bo jeśli nie ja to może ktoś inny się na moich błędach będzie mógł czegoś nauczyć :)

No dobrze, tyle słowem wstępu... tera foty :D

niestety poki co zgralem tylko te z telefonu wiec tak... srednio :)

Stelaż tuż po spawaniu :D

Stelaż 01

Akwa wreszcie w domu

IMG 20141107 165056

Lampa zamocowana, oprawa kanlux

IMG 20141126 141333

Sump :) podczas zalewania, jeszcze nieogarniety :) odpieniacz juz na miejscu i zawór na spływie zmieniony na bramowy... fakt, kosztuje swoje... ale mysle ze to must have jesli nie chcemy opierac spływu na tym ze 'rewizja pomoże'

IMG 20141203 213917

no i skala, 16kg LR z eRybki, opłukana i włożona do akwa, niech robi swoje...

IMG 20141206 151953

Edytowane przez thievsto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już spieszę... :D

oprawa jakaś z googli znaleziona Kanlux z gwintem E40 250W HQI, statecznik elektroniczny https://www.progrower.pl/uklady-zasilajace/757-elektrox-250w-uklad-zasilajacy-elektroniczy-dla-hps-i-mh.html bodajże ten, juz w sumie lampe dosc dawno temu ogarnalem, no i sam żarnik to tak jak napisalem, giesemann megachrome blue e40 250w w akwarium kolor wyglada zupełnie inaczej, jak uda mi sie ogarnąć aparat, żeby strzelał miarodajne zdjęcia to wrzucę :)

minus robienia zdjęć teraz jest taki, że mega dużo bąbli mi wyrzuca z odpieniacza, wiadomo nic na szybko wiec za kilka dni sie okaże co jest grane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda to całość świeża solanka ? , czy miałeś część z działającego zbiornika od kogoś ?

- z dołożeniem piasku to nie zwlekaj , bo niepotrzebnie przedłuży to dojrzewanie Twojego baniaka ./które bo dosypaniu piachu , czy dołożeniu następnej "porcji" skały rozpocznie się od nowa/


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solanka jest świeża, reszta skały z piachem dojdą w ciągu kilku dni, chcialem zaczekac chwile przed piaskiem zeby sobie odciagnac niepotrzebne syfy z dna :)

co do tej skaly w sumie miałem brać jeszcze około 15 - 20kg suchej ale w sumie zastanawiam sie czy nie zrobi sie zbyt duze gruzowisko w baniaku, chcę, żeby było lekko, zwiewnie :D fakt, że znow nie może być za mało skały bo wiadomo, filtrejszyn :D

w sumpie na dniach wyląduje jeszcze troche siporaksu wiec tez pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, ze obiegówka ciut za duża... Żeby nie brakło Ci wody w sumpie :)

Tak jak pisał Tomek... dołóż piach i czekaj... i nie świeć tą lampą zbyt długo na początku...

Gdybyś z czymś potrzebował pomocy - to śmiało pisz do mnie, albo do Tomka :)

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, obiegówka całkiem spora, trzeba było grzebień trochę ogołocić :D na szczescie udalo sie spływ wyregulować i jakoś daje rade :) z czasem może wywale tą chińską cyrkulacje i zostanie samo jebao, zobaczymy :)

jeszcze nie ogarniam zbytnio ustawien aparatu, zeby znośnie zdjecia robił przy tym świetle ale skałka wygląda tak...

7 grudzien14 01

Edytowane przez thievsto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sąsiada ;) jak mija dojrzewanie? dołożyłeś skały czy zostało 16 kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, obiegówka całkiem spora, trzeba było grzebień trochę ogołocić :D na szczescie udalo sie spływ wyregulować i jakoś daje rade :) z czasem może wywale tą chińską cyrkulacje i zostanie samo jebao, zobaczymy :)

(...)

nie żebym się czepiał ale Jebao to tez chiny :) - powodzenia i cierpliwości bo na początku jest ona najważniejsza


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sąsiada ;) jak mija dojrzewanie? dołożyłeś skały czy zostało 16 kg?

no hej :)

Co do dojrzewania to wyskoczyły okrzemki jakies 4, 5 dni temu zanim dołozyłem wczoraj około 10kg suchej skały ze Skrzydlicy, w sumie dwa większe kawałki weszły do akwa, mniejsze dwa powędrowały do sumpa, skałe wstepnie jakoś poukładałem, lewa strona mysle ze zostanie bo tam chce mieć wyżej, nie wiem jeszcze zbytnio jak ogarnąć prawą stronę... ale pewnie ze trzy razy poprzekładam coś i będzie git :D

wsypałem też 9kg piasku Bio-Active Live Aragonite White

zasolenie trzyma sie na 1.025, zrobiłem też pierwsze pomiary dzien przed wsypaniem piasku i dołożeniem skały; NO3:0,5 i PO4: ~0,35, mierzone salifertem.

nie żebym się czepiał ale Jebao to tez chiny :) - powodzenia i cierpliwości bo na początku jest ona najważniejsza

fakt, masz rację :D bardziej chodziło mi o samą jakość wykonania... w sumie i tak wyszło na jedno bo dziś w tej VP rozsypał się zacisk z przyssawki więc tym samym zakończyła prace w akwa póki co :)

Dołozyłem trójnik locline na powrocie i teraz dmucha z dwóch rurek, pompie zwiększył się przepływ a i przestało piasek zamiatać :)

hmm co tu sie jescze działo... a, doszły 3 litry siporaxu do sumpa i od startu leje AF BioS według zaleceń producenta.

foto dla zainteresowanych [i reszty :D]

IMG 8659

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy kciuki !

Jacek


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy kciuki !

Jacek

dzięki :) postaram się wykrzesać coś ciekawego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doszło jakieś życie :)

z kostki 27l która jeszcze stoi kilka dni temu przerzuciłem zoanthusy, euphylie, briareum i krabika elegansa, wszystko żyje, odnosze wrazenie ze tu im lepiej :)

dziś przyjechało nowe życie, 8 trochusów, 2 inne turbo, 4 nassariusy... no i jakoś mimo wszystko zdecydowałem się na patyki więc jest pierwsza szczepka Acropory i Seriatopory hystrix, a żeby nie było tak bez ruchu włożyłem też małą szczepkę Xenii :)

w malej kostce czeka jeszcze ślimak Babylonia i krewetka tańcząca, w przyszłym tygodniu przeniose je do dużego akwarium i kosteczka pojdzie do osuszenia :)

EDIT: ze zmian jeszcze wymienilem pompe obiegową na aqua nova ncm3500, jest duuzo ciszej, poziom wody zaraz lekko spadl, lepszy przeplyw tak przez grzebien jak i przez przelewki w sumpie

wiem, że bez fotki się nie liczy więc prosze... :D

IMG_8705_zps646575a1.jpg

IMG_8703_zps63895e47.jpg

IMG_8702_zps52c1930d.jpg

IMG_8701_zpsbbfc7791.jpg

IMG_8699_zps46c5afe8.jpg

IMG_8698_zpsea650e93.jpg

IMG_8692_zps4424067e.jpg

Edytowane przez thievsto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem pierwszy raz w Akwa Świecie w kato, pewnie jedyny raz w obecnej lokalizacji :D

a, że z takich sklepów z pustymi rekami sie nie wychodzi[zreszta zakupy planowane :D] w wodzie już sobie pływa

szóstka chromisów [fajnie wyglądają pływające całą brygadą]

chromisy01_zpsda52e94e.jpg

i dwa błazny

blazny01_zpsdf78b318.jpg

a no i jeszcze w piasku grzebie sobie babka ale fotki nie zrobiłem :F

wszystkie zwierzaki śmiało sobie pływają, zdrowe i chętnie jedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, niech wszystko układa sie po Twojej mysli ;) sam wystartowałem na podobnych wymiarach i niewiele wczesniej niz Ty :)

Edytowane przez rafs (wyświetl historię edycji)

c6fec50cb65b0282d165cba711b93e7eu557a511.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie juz ponad miesiąc nie było żadnej aktualizacji więc czas najwyższy cos skrobnąć o tym jak się sprawy mają.

w pierwszej kolejności trzeba powiedziec otwarcie, miałem dino... wlasnie, slowo klucz: mialem :) tak jak przyszlo, tak i poszlo tzn w sumie poszlo jak wyrzucilem z sumpa chemipure, wymienilem wegiel... nie wiem czy to pomoglo jakos, ale tak wlasnie kojarze ze to moglo pomóc.

w najblizszych dniach bedzie zmiana oswietlenia... hqi ustąpi miejsca 8x39W T5, lampa jakis noname najtanszy, swietlowki pacific sun, do tego ogarniam sterowanie przez bluetooth na arduino wiec mysle ze nawet z tej najtanszej lampy cos bedzie sie dalo wycisnac, oczywiscie jak tylko lampa zawisnie, bedą fotki :) pewnie niedlugo pozniej wymienie odblysniki na jakies konkretniejsze wiec i swiatlo sie poprawi jeszcze bardziej.

z korali nie doszło nic, acra jedyna dosyc sporo zbrązowiała, choć ma przebłyski fioletu... podejrzewam ze wlasnie swiatlo jej nie pasuje bo parametry ma dosyc dobre, a co najwazniejsze; stałe, nie grzebie niepotrzebnie w baniaku czy sumpie :p

ostatnio zaczalem lac z buteleczek od AF różne specyfiki ale jakos sie biednej akrze nie poprawilo tylko przejrzystosc szyb na tym ucierpiala i czesciej trzeba bylo szorowac wiec na dzien dzisiejszy przestalem lac:)

reszta korali chyba calkiem zadowolona :D

a, pozaklejałem rury slimakom osiadłym np na podstawce z zoai tak jak wczesniej wkolo rurki ani pół polipa to juz na drugi dzien cała skała w polipach, wiec jest git, seriatopora tez miala na podstawce calkiem sporych rozmiarów intruza ale po zaklejeniu juz jej gluty przestaly przeszkadzac i polipuje sobie w najlepsze i rosnie co najwazniejsze :D

hmmm no na dzis tyle... wiecej info niedlugo jak ogarne lampe no i pewnie w przyszlym tygodniu dojda korale, z racji ze zajarany jestem fest acrami to beda stanowily 99% nowosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można prosić o jakaś fotkę całości?


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można prosić o jakaś fotkę całości?

chętnie bym coś wrzucił ale najzwyczajniej w swiecie po ostatnich zdjęciach nie mam żadnych nowych bo i nie widać zbytniej zmiany, koralowców nie przybyło, rybki jak pływały tak nadal pływają... jedynie skały zostały z glonów wyczyszczone do zera :)

jak zacznie świecić nowa lampa i coś ciekawego dojdzie to pewnie i fotki będą :)

Edytowane przez thievsto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle dawno nie było aktualizacji bo i za dużo w zbiorniku się nie zmieniło :)

doszło kilka Acropor, Stylophora pistillata, Euphyllia glabrescens, póki co przyzwyczajają się do światła na dnie :)

Euphylia 01

Acro 05 06

Acro 04

Acro 03

Acro 02

wieczorem postaram sie wrzucić fotkę całości :)

Edytowane przez thievsto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich spraw... +3 do lansu.

kore1

no i wczesniej doszedł żółtek, bardzo przyjemna rybka, zdrowa i pełna energi #AkwaŚwiat Katowice, dzięki :D

IMG 9961

niestety poleciała mi acra bodajże przedostatnia w ostatnim poscie, natomiast ta druga złapała dino/cyjano, dziś sporo go odessałem więc mam nadzieję, że wróci do formy bo jakos tam sobie polipuje :)

szału jak widać nie ma ale powoli powoli do przodu, uczyć się trzeba na błędach, niestety zwykle swoich ale co poradzic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.