Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie, ruch wody wywołany przez kaskadę wystarcza:)

a mam takie pytanie w zwiazku z tym bo kaskada fzn-3, jest w specyfikacji do filtra 80-300l czy to nie za dużo? bo z tego co widze sporo formułowiczów je posiada do 30l nano reef, pytam z ciekawości bo sledze od marca Twój wątek i poczynania i częsciowo jest mi inspiracją do założenia takiej solanki, a czytałem też że w ten filtr wchodzi jakas grzałka nie zajmując miejsca w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie w zwiazku z tym bo kaskada fzn-3, jest w specyfikacji do filtra 80-300l czy to nie za dużo? bo z tego co widze sporo formułowiczów je posiada do 30l nano reef, pytam z ciekawości bo sledze od marca Twój wątek i poczynania i częsciowo jest mi inspiracją do założenia takiej solanki, a czytałem też że w ten filtr wchodzi jakas grzałka nie zajmując miejsca w akwa.

te wartości, tzn. 80-300 l dotyczą akwarium słodkowodnego. W morskim jest ona sprzedawana w komplecie ze szkłem i lampką właśnie jako zestaw nano reef. Grzałkę mieszczącą się w kaskadzie znajdziesz jak najbardziej (są takie krótkie w ofertach na allegro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze mam pytanie czy szklana pokrywa która jest w zestawie ma otwór na ten filtr?

w zestawach o których piszesz jest oświetlenie led

AQUAEL DECOLIGHT DUO MARINE OŚWIETLENIE 2x6W

czym ono sie różni prócz mocy od

AQUAEL DECOLIGHT DUO 2x11W MARINE

i które jest lepsze bo zastanawiam sie nad zestawem lub osobno

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze mam pytanie czy szklana pokrywa która jest w zestawie ma otwór na ten filtr?

w zestawach o których piszesz jest oświetlenie led

AQUAEL DECOLIGHT DUO MARINE OŚWIETLENIE 2x6W

czym ono sie różni prócz mocy od

AQUAEL DECOLIGHT DUO 2x11W MARINE

i które jest lepsze bo zastanawiam sie nad zestawem lub osobno

tak, pokrywa jest tak wyprofilowana, że nie przeszkadza kaskadzie.

Oświetlenie od początku mam ledowe. Jedna z różnic polega na tym, że świetlówki mają ograniczoną żywotność (ledy też, ale producent podaje 50 tys. h więc na trochę poświecą). Zapytaj Romka (r_33) - on zaczynał na świetlówkach a teraz ma ledy więc na pewno ma porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 257

Akwarium po przeprowadzce prezentuje się całkiem nieźle. Myślę, że sporo pomogło odpowiednie przygotowanie się do przeniesienia szkła. Z przykrych rzeczy - parę dni przed przeprowadzką zszedł mi mitrax. W nowym miejscu mam mnóstwo miejsca na większe szkło. Zapewne w jakiejś w tym momencie bliżej nie określonej przyszłości będzie coś większego bo miejsca mam na szerokość ze 2 m i mieszkam na parterze:)

post-23909-0-87479900-1442171051_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko stawiać nowy baniak :-)

A tak to całkiem fajnie jak na takie maleństwo :-)

Pozdrawiam.


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko stawiać nowy baniak :-)

A tak to całkiem fajnie jak na takie maleństwo :-)

Pozdrawiam.

Planuję jakieś 100x50x50 albo coś podobnego :) kostka 30 l powędrowała by do korytarza albo sypialni - na razie urządzamy mieszkanie i fundusze przeznaczamy w pierwszej kolejności na to ale za jakiś czas... :)

dzięki, również pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję jakieś 100x50x50 albo coś podobnego :) kostka 30 l powędrowała by do korytarza albo sypialni - na razie urządzamy mieszkanie i fundusze przeznaczamy w pierwszej kolejności na to ale za jakiś czas... :)

dzięki, również pozdrawiam

Byłem tez w takiej sytuacji ze urządzeń mieszkanie i były inne priorytety dlatego u mnie taka sama kostka ale tak jak Tu planuje postawić coś większego około 150l. Wątek ciekawy śledzę cały czas. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, na jakich obrotach kręcisz u siebie kaskadę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, na jakich obrotach kręcisz u siebie kaskadę?

cały czas na maksymalnych, podczas karmienia skręcam na min.

Rafał, na jakich obrotach kręcisz u siebie kaskadę?

cały czas na maksymalnych, podczas karmienia skręcam na min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 302

Kostka ma się dobrze, od ok. tygodnia mam dodatkową cyrkulację w postaci korali nano 900. Mogłem w związku z tym poprzestawiać koralowce i umieścić je w tylnej części zbiornika. Wcześniej zbyt słaba cyrkulacja na to nie pozwalała. Po ostatnich pomiarach wody NO3 wyszło mi 1 - spowodowane jest to zapewne umiarkowanym karmieniem oraz dojrzałym akwarium. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i za jakiś czas planuję wsadzenie jeszcze kilku szczepek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutno wyglądają, ten samotny błazenek i samotny Pterapogon.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 326

Jakieś 2 tygodnie temu w akwarium przybyło parę szczepek koralowców SPS. Ponadto zeszła mi euphylia, podejrzewam, iż zaszkodziła jej zmiana cyrkulacji i zrzuciła tkankę. Pozostały co prawda dwie malutkie główki i łudzę się, że z nich coś wyrośnie dlatego zostawiłem podstawkę ze szkieletem w wodzie. Reszta obsady radzi sobie całkiem nieźle. Ricordea podzieliła się po zakupie i mam obecnie 3 grzybki i widzę, że będzie dalej się dzielić. Z każdą podmianą powoli podnoszę zasolenie do 1,024, obecnie mam 1,021.

gallery_23909_3259_230705.jpg

gallery_23909_3259_122882.jpg

gallery_23909_3259_158015.jpg

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał obawiam się że Twoje SPSy odeszły na wieczna rafę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał obawiam się że Twoje SPSy odeszły na wieczna rafę :(

Nie do końca. Zauważam, że część z nich trochę tkanki straciła ale część polipuje i na razie stoi powiedzmy w miejscu. Dostałem szczepki, które przez jakiś czas leżały na piasku pod skałami - tkanka na nich była z jednej strony. Czas pokaże, czy dam radę je uratować czy nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko jak sie sprawuje podwójne oświetlenie jest lepiej ?? bo zastanawiam sie nad dołożeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko jak sie sprawuje podwójne oświetlenie jest lepiej ?? bo zastanawiam sie nad dołożeniem

Witam

Dużo lepiej. Na dole mam miękasy i dociera do nich odpowiednia ilość światła. Dla samych miękkich wystarczy pojedyncza lampka, dla twardzieli lepiej zaopatrzyć się w drugą albo chociaż sam moduł aktyniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafał. Właśnie przeczytałem wszystkie dni Twojego morszczaka. Trochę już minęło od założenia, ale szczerze gratuluję. Ja postawiłem coś bardzo podobnego a moja historia zaczyna się na 20 dniu :-) chciałbym Cię prosić o poradę czym zwalczyć no3? Pisałeś że coś lałeś.. Ja mam wszystko na zero a no3 na 20 :-( do tego zielone glony. Wiem że beniak młody ale poradź mi coś poproszę. Pozdrawiam Tobiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafał. Właśnie przeczytałem wszystkie dni Twojego morszczaka. Trochę już minęło od założenia, ale szczerze gratuluję. Ja postawiłem coś bardzo podobnego a moja historia zaczyna się na 20 dniu :-) chciałbym Cię prosić o poradę czym zwalczyć no3? Pisałeś że coś lałeś.. Ja mam wszystko na zero a no3 na 20 :-( do tego zielone glony. Wiem że beniak młody ale poradź mi coś poproszę. Pozdrawiam Tobiasz

Witam

Dzięki za miłe słowo. Co do Twojego pytania czym zwalczyć NO3 to nie podałeś pełnych informacji dot. Twojego zbiornika. Rozumiem, że minęło 20 dni od zalania, masz glony, które są dobrym objawem na tym etapie. Jeśli nie masz jeszcze życia i nie karmisz, to prędzej czy później ten parametr Tobie spadnie - system musi zaskoczyć i gdy namnoży się odpowiednia ilość bakterii to będą zbijać Tobie ten parametr. Zawsze jest tak, że na początku parametry są rozjechane. Cierpliwości i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka 60 l. Kaskada 3,skały Mam 5 kg i tyle samo piasku. Leje bakterie AF pro bio. Skała obrosła na zielono. Robiłem testy PO4=0, NO2=0, N03=25. Wydaje mi się że to nie jest mało a czytałem na forum że to ten parametr odpowiada za rozrost tego zielonego dywanika. Powoli chciałbym żeby jakiś krabik czy krewetka buszowała po zbiorniku, ale z 2 strony nie chce męczyć zwierząt tymi parametrami...

Kostka 60 l. Kaskada 3,skały Mam 5 kg i tyle samo piasku. Leje bakterie AF pro bio. Skała obrosła na zielono. Robiłem testy PO4=0, NO2=0, N03=25. Wydaje mi się że to nie jest mało a czytałem na forum że to ten parametr odpowiada za rozrost tego zielonego dywanika. Powoli chciałbym żeby jakiś krabik czy krewetka buszowała po zbiorniku, ale z 2 strony nie chce męczyć zwierząt tymi parametrami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tych parametrach wpuscil bym pierwsze slimaki tectusy i jakiegos kraba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Rafał ma pytanko gdzie umiesciłeś w kaskadzie watę filtracyjną bo nazbierało sie trochę syfu w akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam słychać w baniaczku? Pyknął Ci roczek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.