Skocz do zawartości
Ewa11

Kto w tym roku wybiera się do Marsa Alam?

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu wróciłem z Sharm z hotelu Aqua Blu. Plaża i rafa to syf w porównaniu do tych np. Coral Beach Tiran czy właśnie Brayka Bay w Marsa Alam. Ale dla kogoś z dzieckiem Aqua Blu jest świetnym wyborem. O ile oczywiście dzieciak nie boi się wody. Aquapark jak dla mnie na tydzień był za duży. Syn objechał wszystko na co mu było wolno oficjalnie wejść i coś tam na co nie było mu wolno:) wyszukiwarka forum powinna coś mojego wyrzucić z hasłem Marsa Alam i Brayka. Byłem tam bodajże w 2011. Hotel jak hotel ale rafa jest/była super. Niedaleko też jest Dolphin house:) wpisz w UT wild dolphins Marsa Alam i Kolcobrzuch to znajdziesz mój film stamtąd...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2017 o 11:31, jacekberetłódz napisał:

I jak tam wrażenia z  wakacji  ??

Rafa przy hotelu piękna. Mnóstwo sohali. Jedynym minusem jest długi pomost /800 m./ do rafy przy tym hotelu. Ogólnie byłam siódmy raz w Egipcie ale pierwszy w Marsa i jestem zachwycona tym miejscem. Podobno przy hotelu Jaz Lamaya jest jeszcze ładniejsza rafa a i sam hotel rewelacyjny.


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w tym roku w hotelu elphistone. rafa przy hotelu ok po za pomostem 500m :P kilka fajnych zatoczek w części brzegowej 1-2m wody. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna. pierwszy raz widzę tą rybę w takiej odmianie barwnej (białe kropki):)

Kręciłeś na rafie przy hotelu, czy gdzieś dalej?

 


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy hotelu kręcone sztuka miała min 40 cm  , spotkałem też nadymki parkę  ok 1,5 metra  długa  w kłębie ok metra napatrzeć się nie mogłem


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem jeszcze kilka krótkich filmów kilka postów wyżej  mam jeszcze z zatoki Abudabu dorzucę  za jakiś czas


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś pięknego, zazdroszczę widoków live ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorystycznie to ryby z Morza Czerwonego są efektowniej ubarwione, nawet w Auridze jest różnica w ubarwieniu osobniki z stamtąd mają więcej koloru Czarnego, a mniej żółtego, Diacanthus pięknie jaskrawo ubarwiony to samo Imperator, ogon cytrynowo żółty :) mogli by pomyśleć o jakiejś Hodowli dla celów Akwarystycznych, tak żeby Ryby w ten sposób pozyskane, można było legalnie tam na miejscu kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy hodowli zaraz by poszły pasze sztuczne, antybiotyki  i skończyłoby się jak z łososiami. Zdemolowane środowisko i hodowla przeniesiona w inne miejsce.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu  wybieramy sie do jaz grand resta.Byl ktoś może w tym hotelu?


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Marsa Alam, z hotlu Royal Tulip Beach Resort. Hotel bardzo dobry, w miarę czysto w pokojach i w hotelu, bardzo dobre, różnorodne jedzonko, żadnych problemów gastrycznych u całej rodzinki.

Mam 100GB filmów i zdjęć z rafy i hotelu. Zna ktoś jakiś prosty program do montażu filmów? Coś prostego, żeby można było powycinać fragmenty, połączyć 2 filmiki, ewentualnie podłożyć jakiś dźwięk.

Rafa jak dla mnie bajka.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, katani napisał:

 

Mam 100GB filmów i zdjęć z rafy i hotelu. Zna ktoś jakiś prosty program do montażu filmów? Coś prostego, żeby można było powycinać fragmenty, połączyć 2 filmiki, ewentualnie podłożyć jakiś dźwięk.

Rafa jak dla mnie bajka.

Jedyny, jakiego używałam, to movie maker i potrafi to, czego oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie Windows Movie Maker ?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, katani napisał:

W sensie Windows Movie Maker ?

Tak, właśnie ten. Raz montowalam młodej filmik do szkoły i łatwo rozpracoować, co i jak. Zmontowanym bez problemu jeden film z dwóch czy trzech, wycięłam, co niepotrzebne. Ścieżkę dźwiękowa też można łatwo nałożyć ale akurat nie potrzebowałam. Można też gotowe przejścia między ujęciami wybierać.  Proste i szybkie narzędzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Corel Video Studio. Jest prosty i intuicyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, katani napisał:

Właśnie wróciłem z Marsa Alam, z hotlu Royal Tulip Beach Resort. Hotel bardzo dobry, w miarę czysto w pokojach i w hotelu, bardzo dobre, różnorodne jedzonko, żadnych problemów gastrycznych u całej rodzinki.

Mam 100GB filmów i zdjęć z rafy i hotelu. Zna ktoś jakiś prosty program do montażu filmów? Coś prostego, żeby można było powycinać fragmenty, połączyć 2 filmiki, ewentualnie podłożyć jakiś dźwięk.

Rafa jak dla mnie bajka.

To masz trochę szczęścia .

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/rekin-zaatakował-turystę-w-egipcie-morze-wyrzuciło-fragment-ciała/ar-BBLvvXn?ocid=spartandhp

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafik73 napisał:

Hey, tak. Furę szczęścia. A 4 fury szczęścia miałem właśnie przed chwilą, ponieważ wybrałem się do lidla i 4 razy przechodziłem przez drogę, jakimś cudem nie dołączyłem do 3 tysięcy trupów i 40 tysięcy rannych, którzy odnoszą obrażenia na polskich drogach... Co roku...

Tak na szybko bez montowania:

https://www.youtube.com/watch?v=zpJz8kOh1uQ

Jakośćpo kompresji w youtube tragedia w porównaniu do tej z gopro.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne widoki, zazdroszcze! Tylko chwilami za szybko pan majtasz to kamero i nie można się przyjrzeć, co to za zwierzaki.

Chciałabym się nauczyć nurkować i na własne oczy to kiedyś zobaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

Hey, tak. Furę szczęścia. A 4 fury szczęścia miałem właśnie przed chwilą, ponieważ wybrałem się do lidla i 4 razy przechodziłem przez drogę, jakimś cudem nie dołączyłem do 3 tysięcy trupów i 40 tysięcy rannych, którzy odnoszą obrażenia na polskich drogach... Co roku...

Tak na szybko bez montowania:

https://www.youtube.com/watch?v=zpJz8kOh1uQ

Jakośćpo kompresji w youtube tragedia w porównaniu do tej z gopro.

Jakość na YT można ustawić do Full HD. 

PS . Rafa słabiutka jak na Egipt .

 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tym miesiącu lub na początku grudnia wybieram się na tydzień do Egiptu na snurkowanie i przy okazji myślę zrobić sobie kurs podstawowowy nurkowania do kilku/kilkunastu metrów. Leci ze mną koleżanka, która ma już pewne doświadczenie i dojścia. ;)

Ktoś chętny się dołączyć? W grupie pasjonatów akwarystyki morskiej zawsze raźniej i bezpieczniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs podstawowy tzw. Open Water Diver robisz do 18/20m. Jeśli chcesz ponurkować więcej niż kilka razy to proponuję wybrać się na kurs w Polsce. W Egiptowie taki kurs to nieporozumienie :( - no chyba , że chcesz tylko spróbować / sprawdzić jak to jest. Wybierasz się wtedy na tzw demo (nurek za rękę z przewodnikiem do głębokości 5m)

Edytowane przez ziembol (wyświetl historię edycji)

31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie samo snurkowanie w Egipcie to będzie niezwykłe przeżycie. Myślę, też o kursie, bo wydaje mi się, że lepiej zrobić go na pięknych rafach niż w Polsce w jakimś jeziorze. Koleżanka ma znajomego Egipcjanina, który prowadzi takie kursy w Marsa Alam i na miejscu jest bardzo pomocny, bo ma różnej "dojścia". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.