Skocz do zawartości
Ewa11

Kto w tym roku wybiera się do Marsa Alam?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka zerknij na poprzednie moje posty tam opisałem a rafe też będziesz chciał zobaczyć to weź to też pod uwagę.Milego wypoczynku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym jechał z takim  małym szkrabem  to popierwsze pięć gwiazdek i łagodne piaszczyste zejście do morza żadnych pomostów i dochodzenia po naście metrów lub podwożenie meleksami  właśnie jesteśmy w El Malikia  i na pobyt z dzieckiem bym się tu zdecydował 

 


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek właśnie też brałem pod uwagę ten hotel bo 2 lata temu byłem w hiltonie a to zaraz obok z tego co dobrze się orientuję i było zejście łagodn i rafa super ☺Sa tak jakieś ugododnienia dla rodziców z takimi maluchami?w sensie jakieś zacienione miejsa itp?

 


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy basenie są zadaszenia  na 3 4 leżaki  jest też  plac zabaw cały zadaszony ale bez basenu ogólnie dla dzieci  jest sporo atrakcji no i jest jak nigdy masa rodzin z dziećmi 


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko ciekawi co wy w tym Marsa Alam widzicie ? Wiocha i morze . 

Nie lepiej jechać do Sharm el Sheikh 

Byłem w Hurgadzie i rafa taka sobie ale w przy hotelach na  obrzeżach Sharm jest piękna rafa 10-20m od plaży 

Hotel na północ od lotniska Sea Club Resort mega ściana z rafą , niedaleko wystający wrak statku dla nurków ale i snurków bo wystaje z wody. No i super infrastruktura w samym Sharm dzielnica Namma Bay . I dla porownia dzielnica Old Sharm. 

No chyba , że o czymś nie wiem ? Bo w Marsa Alam nie byłem . 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Arturro napisał:

Marsa Al

Nurkowania z brzegu.

Tak jak napisałem powyżej . Dodam że w hotelach w których byłem są centra nurkowe  lub na plaży  i można nurkować z brzegu , z łódki jak chcesz . Z Hurgady masz blisko do Safagi . 

W Hurgadzie byłem w hotelu al Nabila  Bay Makadi -hotel średni w porównaniu z tym w Sharm ale piękna zatoczka w której też super rafa koralowa do okoła. 

 

 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dalej:

2. Stosunkowo mało ludzi pod wodą na rafie;

3.  Tubylcy to jeszcze nie aż takie oszołomy jak ci z północy; to często resztki przegonionych Nubijczyczyków traktowanych nieciekawie przez Egipcjan

4. blisko do Asuanu - "bramy Afryki" piękne miejsce 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, rafik73 napisał:

Mnie tylko ciekawi co wy w tym Marsa Alam widzicie ? Wiocha i morze . 

Nie lepiej jechać do Sharm el Sheikh 

Byłem w Hurgadzie i rafa taka sobie ale w przy hotelach na  obrzeżach Sharm jest piękna rafa 10-20m od plaży 

Hotel na północ od lotniska Sea Club Resort mega ściana z rafą , niedaleko wystający wrak statku dla nurków ale i snurków bo wystaje z wody. No i super infrastruktura w samym Sharm dzielnica Namma Bay . I dla porownia dzielnica Old Sharm. 

No chyba , że o czymś nie wiem ? Bo w Marsa Alam nie byłem . 

@rafik dlaczego tak sądzisz że wiocha jak nie byłeś. 

Ja uważam że jest to miejsce najlepiej usytuowane pod wieloma wzgledami:

Cisza spokój,jest dużo hoteli 5*,nie zniszczona rafa jeszcze:-) i wiele innych atrakcji. Ten Sharm i Hurghada juz jest tak obstukana że aż nieprawda,choć latam też do Hurghady ale ze zjazdem do Safagi na nurki.

Jest wiele Hoteli w Marsa z piękna rafą np jak Elpinstone  czy Zatoka Breka Bey. Nie mówię że w Sharm czy Hurghadzie jest źle bo są ładne też miejsca, ale jeśli bym miał wybrać z pośród tych trzech wolał bym Marsa Alam.

Życzę wszystkim wspaniałych wakacji i maga rafy.

A jeśli ktoś ma ochotę na nurki w safadze wylot z Katowic 24.08.17 reszta na priv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Marsa Alam wprawdzie nigdy nie byle, ale w Sharm wiele razy i musze powiedziec,ze od Naama Bay to raczej sie ucieka ;)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam nie piszę o Marsa , że wiocha żeby to znaczyło co kolwiek złego . Dlatego , że sama " wiocha" w dosłownym jej znaczeniu nie jest niczym złym. Lecz chodzi mi o usytulowanie Marsa . Z daleka od cywilizacji. Hotele w Egipcie  raczej wszędzie są podobne . 

Ale tak jak napisałem - chciałem się dowiedzieć co jest takiego w Marsa , że dużo osób tam jeździ? 

Cena ? 

Spokój ? 

Wietrzna pogoda ? 

Itd........

PS : Stoi w porcie w Safadze dalej spalony jacht ???

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jacekberetłódz napisał:

Przy basenie są zadaszenia  na 3 4 leżaki  jest też  plac zabaw cały zadaszony ale bez basenu ogólnie dla dzieci  jest sporo atrakcji no i jest jak nigdy masa rodzin z dziećmi 

W takim razie w sierpniu lecim..

 

Dzięki i miłego wypoczynku :)


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafik73 napisał:

Adam nie piszę o Marsa , że wiocha żeby to znaczyło co kolwiek złego . Dlatego , że sama " wiocha" w dosłownym jej znaczeniu nie jest niczym złym. Lecz chodzi mi o usytulowanie Marsa . Z daleka od cywilizacji. Hotele w Egipcie  raczej wszędzie są podobne . 

Ale tak jak napisałem - chciałem się dowiedzieć co jest takiego w Marsa , że dużo osób tam jeździ? 

Cena ? 

Spokój ? 

Wietrzna pogoda ? 

Itd........

PS : Stoi w porcie w Safadze dalej spalony jacht ???

Słuchaj ale ja też złego nie mam nic na myśli czasem posty odzwierciedlaja co innego co chcesz przekazać .

Spokój na pewno.cena uważam że na poziomie adekwatnym do danego hotelu,wiatr jest ale nie zawsze i jest ciepły jak sam wiesz.co do miejscowości właśnie od 2lat jeździ tam naj więcej ludzi Itaka już puszczą wtorki czwartki soboty Marsa -Katowice Warszawę Poznań Wrocław Gdańsk  plus inne biura jest Polaków od groma jak kiedyś w słynnej Huragandzie.

Co do Safagi już niema tego jachtu  ale jest nie daleko hotelu Amłej fajny zardzewialy statek na brzegu morza można go zwiedzać  jak znajdę zdjęcie w archiwum to wkleję.

Ogółem jesli ktoś też chce widzieć piękna rafe i białe piaski piękne laguny polecam też Oman ale cena już wyższa jak Egipt ale warto inne ryby inne korale morze  Arabskie w Lutym ma 24-25st.

22 minuty temu, Szarmon napisał:

W takim razie w sierpniu lecim..

 

Dzięki i miłego wypoczynku :)

Sierpień 40-42st w Cieniu woda 32-33st uważaj z dzieciakiem,koniecznie wykup ponad standardowe ubezpieczenie w razie "w"nie jest drogie ale nie mieć to nie warto zwłaszcza z dzieciakiem 1.5roku.

Udanych wakacji i wielkiej rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś dokładniej opisać hotel Royal Tulip? Myślę jeszcze o hotelu Novotel Marsa Alam, ma opinie bardzo dobre.

 


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ewa11 napisał:

Czy mógłbyś dokładniej opisać hotel Royal Tulip? Myślę jeszcze o hotelu Novotel Marsa Alam, ma opinie bardzo dobre.

 

Już Ci nie odpisze, bo został zbanowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, może ktoś inny odpowie na moje pytanie.

Pozdrawiam


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2017 o 18:35, rafik73 napisał:

Mnie tylko ciekawi co wy w tym Marsa Alam widzicie ? Wiocha i morze . 

Nie lepiej jechać do Sharm el Sheikh 

Byłem w Hurgadzie i rafa taka sobie ale w przy hotelach na  obrzeżach Sharm jest piękna rafa 10-20m od plaży 

Hotel na północ od lotniska Sea Club Resort mega ściana z rafą , niedaleko wystający wrak statku dla nurków ale i snurków bo wystaje z wody. No i super infrastruktura w samym Sharm dzielnica Namma Bay . I dla porownia dzielnica Old Sharm. 

No chyba , że o czymś nie wiem ? Bo w Marsa Alam nie byłem . 

Do Marsa się jeździ odpocząć i nurkować, a do Sharm pobawić i odpocząć;)

W Marsa jest spokojnie, nie ma takiego natłoku turystów.

W Marsa tak sobie w miasto na drinka nie skoczysz:) chyba, że mieszkasz w obrębie Port Ghalib, reszta hoteli jest położóna na pustyni, nie ma tu miasta.

Jak w Marsa masz ochotę skoczyć sobie na pustynię, to wychodzisz kilka kroków za hotel i już jesteś:)

W Marsa mozesz iść kilometry po plaży i nie spotkasz człowieka (na końcu za hotelem Brayka i Oriental )

W Marsa są ładniejsze rafy.

W Marsa są mega nurkowiska, przy brzegu i w niedużej odległości speedboutem.

Marsa to tez większa egzotyka jeśli chodzi o przyrodę, To kilkaset km na południe od Sharm. Zdecydowanie bardziej "afrykańsko" a na rafie więcej życia z morza arabskiego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, SlonaKrew napisał:

W Marsa są ładniejsze rafy.

Patrząc na zdjecia z waszych relacji nie podzielam tej opinii 

Śmię twierdzić , że miałem przyjemność oglądać ładniejsze rafy koralowe . Zarówno w Sharm a raczej nad lotniskiem w Nabq a także w parku Ras Mahommed 

Oczywiscie w samym Sharm jak i Hurgadzie rafy są mniej ciekawe ale tak to jest im wiecej cywilizacji tym przyroda skromniejsza .

W Hurgadzie warto też  mieć hotel na peryferiach i nurki w Safadze .

Lecz to tylko moje spostrzeżenia na podstawie swoich wycieczek i waszych relacji :) 

Może kiedyś się wybiorę do Marsa ale te bezludzie póki co mnie nie przekonuję 

Pozdrawiam . 

Ps : patrząc powyżej -700m do przyhotelowej  rafy - o zgrozo jak żyć ? :) Gdzie słońce i alko.. w cenie :) 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się wybrać i sprawdzić sam:)

Ja tu w żadnej relacji tez nie widziałem raf z Marsa, takich jakie one są.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam często rafy z innych hoteli  i  rafa z Abu Dabbab  według mnie jest najładniejsza  mam nagrane 22 gb ale potrzebuję pomocy kogoś z Łodzi do poskładania tego do kupy 


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, SlonaKrew napisał:

Musisz się wybrać i sprawdzić sam:)

Ja tu w żadnej relacji tez nie widziałem raf z Marsa, takich jakie one są.

 

 

 

Pewnie się to wydarzy ale poczekam na lepsze czasy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżamy z mężem 15 lipca do Royal Tulip. Czy ktoś wybiera się w podobnym terminie do Marsa?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 30 września planujemy wczasy i wybór padł  El malikia oraz Brayka   . Proszę o opinię tylko osoby które były w obu tych hotelach


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.