Skocz do zawartości
minio_p

Pompa Tunze Turbelle Nanostream 6020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z forumowiczów używa tej popki? Chciałbym poznać opinię o jej działaniu i wykonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie model sterowalny 6040 - dla mnie póki co bajka - łatwo schować, mega szeroki strumień wylotowy, cicha a przy tym ładnie potrafi rozbujać zbiornik.

Magnesy zalane także nie ma strachu o rdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta nakładka kierująca strumień wody nie jest za luźno zamontowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie :p

W swojej aby zmienić kierunek to nie przekręcam a zdejmuję i nakładam w docelowym ustawieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos wie moze jak jest z wydajnoscia tych pomp? Teoretycznie 6020 to to samo,co 6040 tylko bez sterowania,pompki maja te same wymiary,a wydajnosc jest rozna - dla 6020 2500l/h, a dla 6040 max. 4500l/h.

Mysle o zakupie Jebao RW-8 (wprawdzie Tunze 6040 powinno sie porownywac z RW-4,przynajmniej teoretycznie),ale jakos czytajac o awaryjnosci sterownikow i koniecznosci czestego czyszczenia,coraz mniej chetnie spogladam w strone Jebao (obecnie w Reefmaxie mam Tunze 6015 i Aquael 2600,nieczyszczone prawie 2 lata,cale fioletowe od alg wapiennych i jakos nie widze wyraznego spadku wydajnosci).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś moze próbował podłączyć 2 pompy Tunze Turbelle Nanostream 6020 razem?

Czy są w stanie zrobić razem fale?


530L (95x80x70) + sump 200L, HQI 250W + 4x 39W ATI, Aqua Special Red Skim 250, New Jet 4500, 2x Koralia 4000, Jebao WP40,JVP-102, doser one, ok 70kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie :p

W swojej aby zmienić kierunek to nie przekręcam a zdejmuję i nakładam w docelowym ustawieniu

A czy w swoim akwarium masz tylko tą jedną pompkę, czy jeszcze jakąś dodatkową? Czy przy jednej nie tworzy się na powierzchni film (to rozwiązanie wylotu wody uniemożliwia chyba skierowania strumienia na powierzchnię)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie jak sprawuje się ta pompka.
Noszę się z zamiarem jej zakupu ale jest mało opinii o niej


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Jak jest z regulacją przepływu modelu 6020? Idzie to manualnie jakoś ustawić (poziom pracy) czy tylko przez sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.