Skocz do zawartości
demono1

fitoplankton jak lać do akwarium 240l i 120l ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak dozowac fito na akwarium 240l i 120l

- jak czesto ?

- wieczorem jak swiatlo sie wylaczy ?

-wylaczyc odpieniacz ?

Edytowane przez demono1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo korale miekkie zywia sie fitoplanktonem w dzien. Oprocz korali, fitoplanktonem odzywia sie zooplankton, ktory jest bardziej aktywny wieczorem. Dlatego warto dolewać fito po poludniu i korale miekkie (bo to glownie one jedza fito) jeszcze napompowane.

Nie ma reguly co do tego jak czesto. Mozesz codziennie. Pamietaj jednak o dwoch sprawach. Po pierwsze: razem z fito lejesz do wody zanieczyszczenia, ktore moga być w wodzie hodowlanej np nawoz. Po drugie, jesli w akwarium masz spore poziomy nutrientów i przedawkujesz fito, to moze nastapic zakwit w glownym akwarium, a maly odpieniacz moze nie oczyszczac tego na czas.

Tak wiec zalecam rozwage :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

tytuł popraw ;)

....fitoplankton jak lat .....

szybko na tel pisalem juz poprawione :)

Zasadniczo korale miekkie zywia sie fitoplanktonem w dzien. Oprocz korali, fitoplanktonem odzywia sie zooplankton, ktory jest bardziej aktywny wieczorem. Dlatego warto dolewać fito po poludniu i korale miekkie (bo to glownie one jedza fito) jeszcze napompowane.

Nie ma reguly co do tego jak czesto. Mozesz codziennie. Pamietaj jednak o dwoch sprawach. Po pierwsze: razem z fito lejesz do wody zanieczyszczenia, ktore moga być w wodzie hodowlanej np nawoz. Po drugie, jesli w akwarium masz spore poziomy nutrientów i przedawkujesz fito, to moze nastapic zakwit w glownym akwarium, a maly odpieniacz moze nie oczyszczac tego na czas.

Tak wiec zalecam rozwage :)

dzieki tester :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, podasz przykładową dawkę np. na 100l żeby od czegoś zacząć? 10, 50, 100ml na dzień?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od dojrzalosci akwarium, mocy filtracji, gestosci obsady miekkich oraz "gestosci" fito. W mysl zasady "co za duzo to niezdrowo" warto zaczac od malych dawek i obserwowac jak szybko zmetnienie zejdzie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zacząłem lać fito i po kilku dniach mam wysyp cyjano a po kilku tygodniach zaczęły mi rosnąć glony "zielone włoski".

Ile lać na 500l ? Zmętnienia żądnego nie widziałem a syf się pojawił ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo właśnie zaczynam hodowle :) W sklepie radzili mi 50 ml dziennie na 500l...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moje 500 l leję ze dwa lity dziennie, wlewam o różnych porach, gołym okiem jest widoczna eksplozja gąbek i zooplanktonu. Jak będę miał większą hodowle to będę dolewał jeszcze więcej.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa litry dziennie ?!!!

Wydaje mi się że w takim fito to jest bomba azotanów ...

Ja też miałem eksplozję po wlaniu fito - pojawiły się po 24 godzinach asteriny, po kilku dniach gąbki, ale cyjano niestety też rosło aż miło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.