Jump to content
czaja

Jebao RW-4 czy RW-8?

Recommended Posts

Tigr

Aktualnie zakupilem dwa razy 4 do 170 litrow gdzie beda spsy, pompy ustawione na max .

Mysle ze to bedzie stanowczo za malo,zadnej pralki czy wirowki

8 mozna skrecic tu juz nic nie zrobie musze dokupic nastepna

Mam Rw-4 w 112 litrach i powiem Tobie że nawet na maksa szału nie ma :) Miałem kiedyś Aquaela 2600 i robił większą wirówkę. U mnie się sprawdza bo długość mam 60 ale wysokość fali to 1-1,5 cm.

Oczywiście ze rw4 to malo do twojej 170 ;) pisalem o baniaku kolegi. Mam 180 o wym 100x40x45h mam wp25 ustawiona na falowanie max do tego jvp 102 i mocny obieg i jest ok. Jak byś miał ta 8000l/h ustawiona na h1 na max to byś dopiero zobaczyl co ona robi w akwarium ;)

Myslalem nad,dwa razy Rw4 jak pisal kolega,zawsze lepiej ustawic bedzie cyrkulacje a do tego Jebao DC 3000.Jeszcze dokladnie nie wim co bedzie w zbiorniku docelowo,wyjdzie w praniu ;)

Mam Rw-4 w 112 litrach i powiem Tobie że nawet na maksa szału nie ma :) Miałem kiedyś Aquaela 2600 i robił większą wirówkę. U mnie się sprawdza bo długość mam 60 ale wysokość fali to 1-1,5 cm.

A na jakim trybie masz ustawioną? Niemożliwe że jest słabsza od aquaela :shock:

Oktagon

Mam jebao 3000 super mysle ze swiat na 4 ustawiona i daje ladnie w moim

Marine

Jestem bardzo wdzieczny za wszystkie twoje recezje wiele mi pomogly.

Panowie czy jedna RW-4 wystarczy do kostki 45x45x45?

jedna pompa to mało, będzie ciężko ustawić dobrze cyrkulacje

Bez zastanowienia kupuj RW-8 ja mam akwarium 90x40x50wys. a w nim 1x wp-25, 1x RW-8 i 1x RW4 i tak mi jest za mało muszę coś jeszcze dokupić albo RW-4 zamienię na RW-8. Jak będziesz zmieniał akwarium na większe to RW-8 jak znalazł, a w tym akwarium RW-8 zawsze możesz skręcić a RW-4 mocy nie dodasz jak będzie za mało.

A ja w 100x55x55 mam 2xwp25 + obieg i jest akurat. Wszystko zależy od ułożenia skały

Mam teraz dwa razy jvp 110 i chciałem jedna z nich zamienić na RW-4. Serio brać RW-8 i dmuchać tylko jedna?

Trochę odkopię temat pomp RW - jak tj z tym sterowaniem mianowicie mając np. pompe RW-15 gdzie moc jest 12000l/h na trybie ciągłym (H) można zmieniać jej moc a jak to wygląda przy innych trybach? Można też zmieniać jej moc w innych trybach W1, W2, Else?

Bo tak mi to wygląda jak by opcja regulowania była tylko przy trybie H?

Dzieki za wyjasnienia

Z tego co pamietam to na 1 jest sinusoida od najmniejszej do najwiekszej mocy a 2 tryb to losowy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

u siebie zauważyłem tylko w trybie W1 i H efekt zmiany mocy

Dzięki za informacje

Z tego co pamietam to na 1 jest sinusoida od najmniejszej do najwiekszej mocy a 2 tryb to losowy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

hmmmm, nie wiem co autor miał na myśli??

W komplecie z np RW-4 jest sterownik.

Przykładowo mamy 3 falowniki: czy działa to tak, że można sterować mocą każdym niezależnie ?

Do każdego falownika RW jest osobny sterownik i co za tym idzie falowniki sterowane są niezależnie.

Panowie odgrzeje kotleta mam akwarium 35x35x35 i zastanawiam sie nad zakupem rw-8 lub rw-4, czy rw-8 da sie skręcic tak zeby nie bylo mlynu w akwarium?, wiem ze wystarczy rw-4 ale za jakis cza przeskakuje na wieksze akwarium wiec na pewno bardziej przyda sie wtedy rw-8

Panowie odgrzeje kotleta mam akwarium 35x35x35 i zastanawiam sie nad zakupem rw-8 lub rw-4, czy rw-8 da sie skręcic tak zeby nie bylo mlynu w akwarium?, wiem ze wystarczy rw-4 ale za jakis cza przeskakuje na wieksze akwarium wiec na pewno bardziej przyda sie wtedy rw-8

Zapomnij o RW-8 w tej kosteczce.Nawet na najniższym biegu i nawet na 12V zasilaczu.

A czyli rw-4? Szkoda myslalem ze da sie przydusić rw-8 tak zeby nie narobiła balaganu :\,

tym bardziej ze w instrukcji jest ze regulacja od 700 do 8000???

Edited by Paragon (see edit history)