Skocz do zawartości
marine

Marine Sps Tank 216+120 Dsb Refugium Plenum

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie fotka? Hehe

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak szybko nie rosna kolorki powoli zaczynam rozumiec wszystko rosnie mysle ze doczekam sie lasu :thumbsup:

image

image

image

image

image

image

image


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja

Mija wlasnie 12 mc od zalania zbiornika.

Dwanascie miesiecy uplynelo blyskawicznie przynioslo wiele niespodzianek, kilka wpadek o ktorych pisalem w poprzednich postach.

Wszystkie korale ktore trafily do zbiornika zyja jedna szt jedynie padla, wiec uwazam to za sukces biorac pod uwage doswiadczenie zadne.

Pojawily sie kolory po osmiu miesiacach walki, rozwiazanie bylo zbyt banalne zeby wpasc na ten pomysl szybciej.

Odstawilem wszystko prowadze zbiornik jedynie na ballingu, na dzis w dawce 100 ml CA,MG,KH, Plus SBS

Dzis juz rozumiem ze jedna kropla czego kolwiek ma tak potezna sile w zamknietym obiegu ze dzis trzy razy analizuje wszystko.

Moj najwiekszy problem w ostatnich 12 miesiacach to walka z samym soba, zawsze kiedy jest dobrze czlowiek chce to jeszcze poprawic.

W morszczyznie to co robie dzisz w efekcie przyjdzie za kilka dni czy tygodni i tu niestety czesto nie widzac efektow natychmiastowych popelniamy blady.

Moje przyrosty nie powalaja poniewaz kilka wpadek i zmian dokonanych w okresie ostatnich osmiu miesiecy mocno wplynely na wzrost

Uwazam ze kazda zmiana ktora w jakis sposob dotyka korala zatrzymuje jego wzrost, zwlaszcza jesli mowa o szczepkach.

Zbiornik jak wiecie prowadze metoda Dsb Refugium nie uzywam innych mediow czy innych wsparc. NO3 PO4 na testach pokazuje zera

lub jest bliskie zeru, balling, wegiel, odpieniacz i wszystko.

Dodam jeszcze ze metode Dsb Refugium polecam zwlaszcza mlodym jest dziecinnie prosta i wybaczy wam wszystkie bledy. Co by wszytko pieknie nie wygladalo mam cyano zielone paskudne niechce mnie opuscic.

Niestety nie powale was fotami macro czy innymi bajerami ze swiata morszczyzny poniewaz nie jestem tu na konkursie niczego nie sprzedaje wiec foty robie jak wiekszosc smartem badziewiakiem Choc aparat jest w szafie od dwuch lat. :smiling: ale jak nim robi sie foty nie wiemmmmmmmmm

Podkresle tylko ze cala wiedze o morszczyznie otrzymalem na tym forum tez dlatego opisuje moja przygode ktora moze komus pomoze

Jesli chodzi o moj projekt uwazam za udany jedynie dzis zmienil bym na 600 litrow :thumbsup:

Obsada koralowa niebawem sie zmieni w zbiorniku pozostana jedynie acry i milipory wszystkie inne korale zostana wymeldowane.

Parametry na jakich prowadze zbiornik to

MG 1400

CA 440

KH 7.5

PH 8

NO3 ?

PO4 ?

POTAS 420

SOL 35

TEMP 25

10% Wody podmieniam co tydzien

foty ponizej.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, dodatki do ballinga typu miko też odstawiłeś?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko odstawilem jedynie co leje to Ca mg kh Sol bez soli Potas

na dzis kolorami reguluje przez dodawanie lub ujmowanie SBS dobralem dawke pod satysfakcje koloru

Jedyny problem to pogodzenie acr z monti jak jedne sa piekne to inne za ciemne i na odwrot

Podkresle ze telefon przebarwia w realu wyglada to znacznie lepiej.

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem jakiś czas temu u kolegi, miał fajne kolorki, pytałem go co leje, a on mówi że nic kompletnie!

Wtedy nie uwierzylem mu i stwierdziłem Poprostu że nie chce zdradzić tajemnicy, a może jednak w tym jest tajemnica?

Wszystkie buteleczki do śmietnika i kolorki będą?

A kolorki miał naprawdę oczojebne i przyrosty za***iste, wiem bo brał ode mnie szczepke parę miesięcy wcześniej i widziałem co się z niej wykluło..

Soli używał af zwykłej


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr a nie karmisz korali w żaden sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo mi przy DSB i zerowych nutrientach jedna acra zaczęła lecieć. Zacząłem karmić i jakby utrata tkanki się zatrzymała. Jak to jest u Ciebie?


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie tylko mrozonkami ryby, cztery kostki na dzien szesc ryb srednich.

Mialem moment kiedy polecialem po bandzie wstrzymalem sol bez soli na miesiac korale pastelowe ale acry zaczely bielec

Szybko wlalem dawke uderzeniowa wrocily do koloru tak ze bez SBS wszystko by padlo.

Nie zdawalem sobie sprawy z soli bez soli ale trzba lac kroplami pod potrzeby nie mozna lac na pale

Naturalnie jesli korale beda duze prawdopodobnie bede sie wspieral dodatkowym micro elementami.

Ale dzis to co leje wystarczy.

Mojzesz To bylo pytanie zadawane od 12 mc ile czego lac Af nigdy mi nie odpowiedzial jednoznacznie jedyna odpowiedz to trzeba dobrac ilosc pod obsade.

Jaka ilosc minimalna musi byc korali zeby uzyc 1 krople na 100 litrow pojecia nie mialem wiec probowalem osiem miesiecy i nic az wreszcie odstawilem wszystko i zadzialalo. wiec dzis musze powiedziec ze przyczyna ciemnienia kolorow to za duzo micro lub innych macro w wodzie

Ale musze podkreslic ze to nie znaczy ze micro elementy AF sa zle, sa dobre bo dzialaja jedyny problem to masa chlonna jesli jest zapotrzebowanie na krople tygodniowo a ja leje codziennie dwie to efekt byl taki jaki byl.

Napewno przyjdzie czas na micro ale to jak korale beda mialy taka potrzeba na dzis jest oki z tym co dozuje

roznice w podawaniu tylko sbs widac na tym przykladzie

IMG 1103

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom w tym szaleństwie jest metoda. .

Z af to ci powiedzą kup pan i lej będzie pięknie. . Ja tam ich omijam z daleka, mikro z af też już nie daje bo z FM wychodzą dużo taniej a i kolorki lepsze, może zrobię jak ty detoks w zbiorniku i zobaczymy czy będzie lepiej lub chociaż zejdę do minimum z mikro, jednak używam innej soli sps BT, po af zawsze dino i okrzemki miałem, po za tym dwie podmianki i był głaz zamiast soli, może mam za ciepło w mieszkaniu tak myślę jak na tą sól w każdym bądź razie u mnie się nie sprawdza. .

Ogólnie moje zdanie jest takie, że te wszystkie odjechane zbiorniki niby na af to wielka ściema żeby tylko to dziadostwo sprzedawać tak samo jak reklama proszku do prania w tv i super biel ubrań. .


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr to nie lejesz rownych dawek Ballinga?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom w tym szaleństwie jest metoda. .

Z af to ci powiedzą kup pan i lej będzie pięknie. . Ja tam ich omijam z daleka, mikro z af też już nie daje bo z FM wychodzą dużo taniej a i kolorki lepsze, może zrobię jak ty detoks w zbiorniku i zobaczymy czy będzie lepiej lub chociaż zejdę do minimum z mikro, jednak używam innej soli sps BT, po af zawsze dino i okrzemki miałem, po za tym dwie podmianki i był głaz zamiast soli, może mam za ciepło w mieszkaniu tak myślę jak na tą sól w każdym bądź razie u mnie się nie sprawdza. .

Ogólnie moje zdanie jest takie, że te wszystkie odjechane zbiorniki niby na af to wielka ściema żeby tylko to dziadostwo sprzedawać tak samo jak reklama proszku do prania w tv i super biel ubrań. .

:)


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po soli AF probiotycznej i/lub component strong w ballingu w zbiorniku była katastrofa - dino/cyjano + śmierć kilku twardych korali. Wróciłem do IO i jak ręką odjął. Kolejnego podejścia do tej soli nie będę robił, podmiany na IO trochę mieszają w poziomie kH ale jakoś daję radę.

Z AF stosuję dalej ballinga, NP Pro, Pro F, Pro Bio F oraz raz, dwa razy w tygodniu (zamiast codzienni) coral a,v,e. Baniak działa pięknie, wszystkie parametry w punkt, miękkie, LPSy i SPSy (proste) ładnie rosną - może nie w oczach ale widać, że rosną i są zdrowe.

Szczególnie jestem zadowolony z NP Pro, NO3 mam między 0 a 1, leję pompką 8ml/dziennie na jakieś 360l wody w obiegu.


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie leje rownych dawek choc nie sa duze roznice. Sbs leje kilka ml dziennie obserwujac korale, zwiekszam jak jasnieja kolory.

Mojzesz Akwarystyka Morska jest sztuka ktora niestety wymaga umiejetnosci rownowarzenia popytu I podazy.

To jest najtrudniejsze w naszym hobby dlatego powiedzenie mniej znaczy wiecej ma potwierdzenie w dzialaniu.

Nie ukrywam ze ja osobiscie cenie produkty I pomyslowosc firmy Aqua Forest, moj jedyny problem z ta firma. to ich proba samoobrony w krytyce. zasada numer jeden klient ma zawsze racje zasada numer dwa nigdy nie krytykuj konkurencji.

Ja produkuje produkty spozywcze I dostaje w twarz kiedy klienci mowia ze nie lubia moich produktow ale przyjmuje to potulnie idac dalej

Poniewaz wiem ze sa klienci ktorzy kochaja moje produkty


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie leje rownych dawek choc nie sa duze roznice. Sbs leje kilka ml dziennie obserwujac korale, zwiekszam jak jasnieja kolory.

Mojzesz Akwarystyka Morska jest sztuka ktora niestety wymaga umiejetnosci rownowarzenia popytu I podazy.

To jest najtrudniejsze w naszym hobby dlatego powiedzenie mniej znaczy wiecej ma potwierdzenie w dzialaniu.

Nie ukrywam ze ja osobiscie cenie produkty I pomyslowosc firmy Aqua Forest, moj jedyny problem z ta firma. to ich proba samoobrony w krytyce. zasada numer jeden klient ma zawsze racje zasada numer dwa nigdy nie krytykuj konkurencji.

Ja produkuje produkty spozywcze I dostaje w twarz kiedy klienci mowia ze nie lubia moich produktow ale przyjmuje to potulnie idac dalej

Poniewaz wiem ze sa klienci ktorzy kochaja moje produkty

Z ballingiem to nie kombinuj lej po równo bo potem są jaja, zachwiejesz równowagę jonowa.. Ja nie lałem wcale sbs przez długi czas, fakt pozbyłem się monstrualnej plagi glonów ale korale też ucierpialy, pozbyłem się paru acropor oraz inne sps, chyba wszystkie korale straciły kolory, no może oprócz brązowego. Nawet miękkie typu sinularia straciły życie a niektóre lps nie mogą do teraz rozwinąć w pełni skrzydeł. .

Co do af to mi się nie podobają tylko dlatego że zbiornik po ich produktach mi się nie podobał i tylko tyle, jakby było wszystko okey to bym się nie czepiał

Kalendarze fakt robią fajne


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojzesz ja osobiscie jestem za omijanim miekasow i sps w jednym zbiorniku

W zamknietym obiegu W takiej bliskosci szkodza sobie na wzajem


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moljzesz mam pytanie , można gdzieś zobaczyć fotki twojego zbiornika ,filmik ?

A proszę bardzo http://nano-reef.pl/topic/71677-180lsolankowe-love112lsump/page__st__140

Mojzesz ja osobiscie jestem za omijanim miekasow i sps w jednym zbiorniku

W zamknietym obiegu W takiej bliskosci szkodza sobie na wzajem

A to ciekawe, nie zaobserwowałem u siebie żeby jedno drugiemu szkodziło, chyba że chodzi ci o nawzajemne przenie się ale ta sytuacja ma miejsce tak samo przy dwóch spsach. Chyba że ja czegoś nie wiem

Kiedyś jak miałem jeszcze reefmaxa, zastanawiałem się czemu spsy nie chciały rosnąć a miękkie jakoś tam rosły(brakowało stabilności parametrow ), ktoś odpowiedział mi że spsy preferuja inne środowisko a miękkie inne (oświetlenie, cyrkulacja, glebokosc pod wodą ) wiele osób to potwierdziło, no i dobra ale patrzę sobie w niedziele na tv, film o wielkiej rafie koralowej a tam Acropory rosną razem z sinularia! Jedne obok drugich, na tej samej głębokości, cyrkulacji i przy tym samym świetle

Także morał z tego taki że nie wszystko co jest na forum jest prawdą i są pewne zasady (a i nawet produkty) wciskanie na siłę a czasem trzeba mieć swoje zdanie


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zgodze sie poniewaz rafa a nasz zbiornik to calkowicie inna bajka.

Miekasy, sps i lps na rafie to wolnosc woda plynie caly czas teoretycznie nie musza prowadzic wojen terytorialnych

jak i chemicznych. jak przelamiesz sps nic nie poczujesz ale jak potniesz miekasa to jest tragedia zbiornik zafajdany jak na targowisku rybnym. Korale do kazdych warunkow sie przyzwyczaja Ale w zamknietym systemie gdzie woda bedzie sprzyjac jednym drugim bedzie przeszkadzac takie moje zdanie

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no masz rację, tylko po co mam ciąć miekasy ? Na sałatkę czy jak :-P


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myslalem o cieciu tylko dalem przyklad jakie roznice sa w budowie koralowca co za tym idzie ich potrzeby

Kazde wypompowanie sie miekkich korali niesie cos w wodzie.

Jednym z wiekszych problemow sa przyrosty miekasy w rok opanuja zbiornik

Sps przyrosna kilka cm. Tak ze Albo zaczniesz ciac na salatke albo usuwac je z zbiornika

Ale tak jak piszesz kazdy ma inna wizje.

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jak twój zbiorniczek?

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zbiornik oki cos tam rosnie, ale tak calkiem bez problemow to nie ma.

Jednym z problemow jaki mam na dzies to po4, ktore 8 tygodni temu podskoczylo i niestety zbicie do zera jest problematyczne

Rowa nie pomaga. No3 mam tez wykrywalne po dzisiejszych testach po4 mam plywajace pomiedzy 0.03 az po 0.12 faktem jest ze byl moment kiedy bylo 0.38.

Mam podejrzenie ze z jakiegos powodu DSB troche sie oslabilo jak by przymarlo mniej zycia bylo widocznego.

Byly momenty ze przesadzilem z karmieniem, byly tez moment kiedy z fito przedawkowalem, wode czyszcilem prawie dwa miesiace

Kiedy po4 stalo sie wykrywalne w zbiorniku pojawily sie glony, nadal mam troche zielonej sinicy.

Tak ze standard zycia morskiego w szkielkach.

Zalacze foty wieczorkiem jak to dzis wyglada

Refugium na bogato glony szaleja co dwa tygodnie zniwa dsb jak pisalem jest pod znakiem zapytania

Testy na dzis woda w zbiorniku

Po4 0.05

No3 wykrywalne

Kh 7 utrzymuje na stale

Ph okolo 8

Mg 1440 takie utrzymuje na stale

Ca 440 stale

K 410

Sol 35

Wode z plenum

Ph 7.6

Kh 12

No3 00 brak wykrywalnosci

Po4 0.04

Mg 1470

Ca 440

Sol 35

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze lales fito pedzone na zlym nawozie i to jest powod wzrostu no3 i po4?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.