Skocz do zawartości
Retor

Robótki z drukarki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

ja mam chłodzenie kierunkowe nie dmucha nic na filament tylko sama gardziel to raz, dwa nie chłodze filamentu bo petg nie potrzebuje chłodzenia, testowałem wydruki sa lepsze bez chlodzenia, chłodzenie moim zdaniem tylko PLA, którego raczej nie będę używał, ok spróbuje na raze zejśc z 50 na 40mm/s i zobaczymy co wyjdzie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem niedawno o pewnym sposobie.
Jeśli masz zainstalowaną dyszę 0.4, to ustaw w programie że jest 0.3, a grubość ściany na 0.9. Tylko trzeba zwiększyć przepływ, bo program obliczy dla dyszy 0.3.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
13 minut temu, Marti701 napisał:

Czytałem niedawno o pewnym sposobie.
Jeśli masz zainstalowaną dyszę 0.4, to ustaw w programie że jest 0.3, a grubość ściany na 0.9. Tylko trzeba zwiększyć przepływ, bo program obliczy dla dyszy 0.3.

jaki to daje efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo ściany są drukowane jedna obok drugiej z małym stykiem. Oszukując program i ustawiając mniejszą dyszę, ściany na siebie bardziej nachodzą podczas wydruku i są szczelniejsze.

Czytałem o tym triku chyba na forum drukarki Ultimaker, ktoś miał problemy z drukiem wazonów. Też przeciekały :D

 

 


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

aha ok dzięki można przetestować, tylko może być problem z trzymaniem wymiarów elementów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś mały wydruk na próbę, np. kostka. 


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W s3d możesz zmienić infill extrusion width. Powinno zadzialać tak samo jak patent Marti701.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

po głębszym przemyśleniu sprawy wydaje mi się że to samo można osiągnąć przez zwiększenie przepływu, robiłem test na płaskim,  u mnie na tym co poustawiałem moge zrobic warstwę o wysokości 0.1mm, i wymiarach 100mm/100mm i taki plecek jest ładnie sklejony warstwa z warstwa ładnie się skleja, wygląda jak kartka papieru, wiec tutaj nic nie osiągnę więcej testowałem i na tą chwilę mam tak wysokość warstwy 0.16mm szybkośc wydruku 35mm/s, grubość ścianek 1mm, grubość botton i top 2.4mm, ilosć warstw w kazdym przypadku po 6 tak

wydrukuje te przeciekajace części do odpieniacza i zobaczymy czy dalej będzie ciekło, jak tak to będę już kombinował z żywicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ściance 1mm i dyszy 0.4 chyba zrobi 2 ścianki z odstępem 0.2?  Przy 0.4 powinno robić się 0.4, 0.8, 1.2 itd.

Edytowane przez Marti701 (wyświetl historię edycji)

Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, Marti701 napisał:

Przy ściance 1mm i dyszy 0.4 chyba zrobi 2 ścianki z odstępem 0.2?  Przy 0.4 powinno robić się 0.4, 0.8, 1.2 itd.

Napisałem odwrotnie niz myslalem scianki 2.4 6x po 0,4mm i top/botton 1mm niecaly dokladnie 0,96 bo warstwy 0,16 x 6 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

mam zaprojektowane nowe części będę drukował nową techniką po weekendzie, zobaczymy szkoda mi go trochę ruszać bo pieni jak szalony :/

up części wydrukowane szczelne w 100% parametry:

- dysza 0,4mm,

- wysokość warstwy 0,16mm,

- ilość warstw in/out 6

- ilość warstw top/botton 6

- prędkość 45mm/s

- materiał transparent PETG

- temperatura dysza 1 warstwa 227 C, od 3 warstwy 237 C, stół 1 warstwa 90 C, od 2 warstwy 85 C ( druk na szkle)

2chnq5u.jpg 2mfaeqa.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Świetnie, że udało się rozwiązać problem przesiąkania a przy okazji usprawnić projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 godzin temu, topsztaksel napisał:

Super. Świetnie, że udało się rozwiązać problem przesiąkania a przy okazji usprawnić projekt.

Dzięki, niestety teoria to jedno a życie to zawsze zweryfikuje :), też się cieszę, że się udało myślałem już nad komercyjnym odpieniaczem fuujj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dobra pochwale się moim nowym wydrukiem, to jest koszyk na węgiel w przegrodę będą takie dwa :)

dm4qkm.jpg

afdbew.jpg

 

I uchwyt obiecany już dawno temu Krzyśkowi mam nadzieję, że Ci się spodoba musiałem się z nim trochę namęczyć  :)

fuesz.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoinka. Jakie macie ustawienia retrakcji. Jaka drukarka  ?.  Posiadam Anet A8 i przy drukowaniu z PETG strasznie słabo to u mnie wygląda. Jedna wielka kupa niteczek przy przejazdach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

u mnie drukarka Tevo Black Widow po pewnych modyfikacjach hehe, drukuję w zakresie 45-60mm/s pierwsza warstwa zawsze 20mm/s, temperatura 1 warstwy głowica 227, stół 90 od 2 warstwy głowica 235 stół 85, wysokośc warstwy 0,2mm 4 warstwy top i botton 6 warstw shells, wypełnienie 30%, jak robię szczelne wydruki to wysokość warstwy 0,16mm i wszystkiego po 6 warstw wypełnienie nadal 30%, temperatura glowicy nieco wyzsza na 237, druk PETG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

u mnie drukarka Tevo Black Widow po pewnych modyfikacjach hehe, drukuję w zakresie 45-60mm/s pierwsza warstwa zawsze 20mm/s, temperatura 1 warstwy głowica 227, stół 90 od 2 warstwy głowica 235 stół 85, wysokośc warstwy 0,2mm 4 warstwy top i botton 6 warstw shells, wypełnienie 30%, jak robię szczelne wydruki to wysokość warstwy 0,16mm i wszystkiego po 6 warstw wypełnienie nadal 30%, temperatura glowicy nieco wyzsza na 237, druk PETG

A ustawienia retrakcji  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, szutarek78 napisał:

A ustawienia retrakcji  ?

Proszę, a z czym masz problem?

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mam taki że, nie zależnie co ustawie to miedzy przejazdami wychodzą nitki. Obecnie retraction distance mam 4mm, retraction speed 30mm i też jest kicha.  Przy wydruku z PLA problem prawie nie występuje.  Swoją drogą ma ktoś jakieś negatywne spostrzeżenia odnośnie moczenia wydruków z PLA w zbiornikach z solanką ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

chłodzisz powietrzem?, jakiej firmy filament? jakie temperatury dajesz? retraction zmień z 4 na 1 za duzo wyjazdow robi, co do pla to jajgorszy filamenty mało wytrzymały i termicznie i chemicznie, poza tym nie da się go obrabiać albo jest to mocno utrudnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy druku z PETG chłodzenie powietrzem jest wyłączone (chyba tak ma być ? ). Obecnie mam filament Devil Design. Wcześniej miałem inne również te przezroczyste.  Efekt był podobny. Na przezroczystych ogólnie bardziej się ciągnie niż na tych nieprzezroczystych :). Temperatury testowałem miedzy 228 a 240. Próbowałem z retracion 1 ale też lipa. Brak mi już pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

miałem DD nie był zły ale, jak dla mnie nie do końca wychodzi im PETG, kupuję z PrintMe jestem zadowolony w 100% z jakości :), chłodzenie wyłączone, ja mam dodatkowo komorę może wpływać na jakość druku i ilość nitek cięzko stwierdzić mam komorę od początku, jakiego programu używasz?, kalibrowałeś flow extrudera?

mi najlepiej drukuje jak pierwsza warstwa idzie na 227 a od 2 warstwy 235, to też powiązane z temperatura stołu na 1 warstwie 90 od drugiej 85, to tyle jeżeli chodzi o temperaturę wydaje mi sie ze możesz mieć coś z podawaniem samego filamentu bawiles się w te ustawienia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uchwycik na skarpety bardzo ładny i dziękuję za wykonanie ;)   ten uchwyt na węgiel to bardzo dobre rozwiązanie, a ja bym czegoś takiego użył do BioPellets XL. Z węglem nie mam dobrych wspomnień ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
18 minut temu, fresz33 napisał:

Uchwycik na skarpety bardzo ładny i dziękuję za wykonanie ;)   ten uchwyt na węgiel to bardzo dobre rozwiązanie, a ja bym czegoś takiego użył do BioPellets XL. Z węglem nie mam dobrych wspomnień ;) 

Proszę obiecałem to jest, nom ja będę stosował ozonowanie i muszę zrobić tak zeby cała woda z komory odpieniacza przepływała przez węgiel, więc rozwiązalem to takimi koszykami które zakrywają cała komorę (tą wąską)

muszę zastosować węgiel, żeby wyłapał wolne o3 po ozonie

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.