Skocz do zawartości
Retor

Robótki z drukarki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie drukarze polećcie jakiś sklep z firlamentami o dobrej jakości które będą dobre do wydruków do akwarium.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego dobrego sklepu, który zadowolił by każdego drukarza :)Nikt nie chce polecać sklepu, bo każdy filament na rynku z czasem ulega wahnięciom w jakości. Co do wydruków do akwa to szukaj i testuj materiały typu: PET-G, ASA, PP - to są najczęściej wykorzystywane materiały do tego typu zastosowań.

Nastaw się również że po pewnym czasie ulubiony dostawca będzie musiał podporządkować się przepisom płynącym z unii "pierwszej prędkości" i zaraz ten sam materiał zacznie drukować inaczej niż wcześniej i znów trzeba będzie przeczesywać dostawców :)

Polscy producenci trzymają dobry poziom, więc nie sięgaj po tanie chińskie rozwiązania, zmarnujesz tylko pieniądze, ponadto nigdy nie wiesz co tak na prawdę kupujesz.
 

Edytowane przez Retor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam dylemat którą drukarkę wybrać z tych dwóch? Creality CR-10s albo Creality CR-10s4.Podobno mają dobre opinie.

Kupić tą pierwszą CR-10s która  ma pole druku 300x300x400 mm wysokości czy lepiej dołożyć 600 zł więcej  i mieć drukarkę CS-10s4 z większym polem do druku  400x400x400mm z większymi możliwościami.Nie chce później żałować a mogłem dołożyć te parę stówek i mieć większą.Dodam że to będzie moja pierwsza drukarka 3d.Na początku chciałbym drukować jakieś drobne rzeczy, no ale jak to się mówi w miarę jedzenia apetyt rośnie.Dlatego chciałbym poznać wasze opinie odnośnie wielkości pola do drukowania czy lepiej mniejsze czy większe.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Zabieram się po woli za upgrade elektroniki, dzisiaj przyszła paczuszka a w niej Raspberry Pi  3 B+ model 2018r. zainstalowałem OctoPrint i skonfigurowałem wstępnie przyznam że to będzie jedena z fajniejszych zabawek w drukarce koniec z bieganie z kartami wszystko zdalnie po prostu bajka polecam :) 

b6dm3q.jpg

qs2tqp.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również od kilku miesięcy używam octo print. Polecam rewelka. Przy okazji podzielę się swoimi ostatnimi wydrukami akwarystycznymi. Pierwsze to obudowa komputera akwarystycznego AquARC którego jestem współautorem . Drugi to półeczka na buteleczki Aquaforest.

wydruk01.jpg

wydruk02.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AmA gdzie można znaleźć info o tym twoim komputerze?Pozdrawiam

15 minut temu, szutarek78 napisał:

Również od kilku miesięcy używam octo print. Polecam rewelka. Przy okazji podzielę się swoimi ostatnimi wydrukami akwarystycznymi. Pierwsze to obudowa komputera akwarystycznego AquARC którego jestem współautorem . Drugi to półeczka na buteleczki Aquaforest.

wydruk01.jpg

wydruk02.jpg

 

,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 godzin temu, szutarek78 napisał:

Również od kilku miesięcy używam octo print. Polecam rewelka. Przy okazji podzielę się swoimi ostatnimi wydrukami akwarystycznymi. Pierwsze to obudowa komputera akwarystycznego AquARC którego jestem współautorem . Drugi to półeczka na buteleczki Aquaforest.

wydruk01.jpg

wydruk02.jpg

 

Bardzo fajnie to wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma mozliwosci(co mierzy itp)oraz czy to komercyjny produkt który będzie w sprzedaży 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer mierzy PH i temperature.

1. Posiada 8 sterowalnych gniazd 230V. Maksymalne obciążenie do 1000W na jedno gniazdo całość 16A

2. Można sterować dowolnym gniazdem według PH, Temperatury, Tiemera (można kilka timerów ustawić na każdym kanale)

3. Można ustawić na dowolnym gnieździe dowolne opóźnienie  załączenia po zaniku zasilania.

4. Pomiar poboru prądu na gniazdach od 1-4 (w przypadku awarii monitorowanego urządzenia alarm akustyczny + SMS)

5. Modół GSM wysyłający powiadomienia o awariach za niskie, za wysokie PH,temperatura, awaria monitorowanego urządzenia, awaria dolewki (jeżeli za długo dolewa), zanik zasilania AC. Można też sprawdzić klipem aktualny stan akwarium (info które gnizda są załączone,temperatura,ph)

6. Automatyczna dolewka

7. Cztery  pompy dozujące i wile innych

Łącznośc z komputerem za pomocą bluetooth oraz USB. Sterowanie tylko z aplikacji pod windows

Projekt na razie nie jest komercyjny. Komputer w chwili obecnej pracuje w moim zbiorniku oraz u kolego Grzesia (Egon24)

 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Poustawiałem większość rzeczy fajna jest opcja z anulowaniem "wielo procesowych" wydruków, np:, drukujemy 6 części na raz jedna z nich dla przykładu oderwał się od stołu, teraz mogę anulować w trakcie druku ten jeden konkretny model :) bez ingerencję w inne modele w czasie rzeczywistym, zainstalowalem tez przekaźnik do automatycznego wyłączanie drukadki czy to zdalnie czy to po zakończonym druku, mam pytanie dla tych co używają Rasppberry Pi i OctoPrint , jak podłaczyć sterowanie diodami RGB typu NeoPixel żeby to działało ??

Przechwytywanie.thumb.JPG.9381415df351126565925891eb4c0a37.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś wydrukować Woźnik igiełkowy ale igły strasznie łamliwe wyszły. Doradźcie co zrobić żeby wydruk był wytrzymalszy.

Materiał pet-g, warstwa 0.2mm, temperatur wydruku 235'c, stół 80, dysze mam 0.4, próbowałem też z dysza 0.6 i warstwa 0.4 ale wyszło jeszcze gorzej.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1- Trzeba ustawić niską warstwę, najlepiej 0,1mm
2- minimalne chłodzenie albo całkowity brak
3 - prędkość nie większa niż 24 mm/s,
4- temperatura dyszy 245-255
 

Od jakiego producenta masz PET-G? bo z doświadczenia wiem że każdy ma inną "płynność" trzeba kombinować ustawieniami temperatury, nie puszczaj całego wirnika, zrób na początek projekt z 5 igiełkami i pobaw się z ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pet-g mam od Devil Design czarny.

 

Dzięki za info, jutro spróbuję na wyższych temperaturach.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Retor napisał:

Masz dokładnie ten PET-G do którego opisałem Ci ustawienia :)

Dzieki za ustawienia, dzis zrobiłem test na kilku szpilkach i faktycznie teraz duzo lepiej się trzymają - drukowałem na 235'C i warstwie 0.08 i igły są dość wytrzymałe. Potestuje jeszcze przy wyższej temperaturze ale widać ze idzie w dobrą stronę. 

Jeszcze musze popracować nad ustawieniami retrakcji bo albo mam mega dużo nitek albo filament zaczyna mi się podwijać w extruderze (jest bardzo dużo retrakcji i filament ciągle wałkowany jest w na niewielkim odcinku).

Jak będziesz na śląsku to masz u mnie dużęgo browara albo jakąś fajną szczepkę :-)


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

to i ja się pochwalę jakie rzeczy zaprojektowałem i wydrukowałem do mojej pierwszej solniczki:)

Uchwyt na wężyk do dolewki,  uchwyty na szybę do sumpa i uchwyt na hydraulikę silikonową do komina.

Materiał: PLA

Drukarka: Anycubic I3 Mega

druk1.JPG

druk2.JPG

druk3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ładnie i praktycznie :) , tylko to PLA fuj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam fuj od razu :) ja na PLA do dzisiaj mam połowę sprzętu i działa wszystko bez zarzutu... 

A mocowanie na igielit fajne :)

@gothmog na nitkowanie wpływa nie tylko retract , ale i prędkość "jałowego" przesuwu. Ustaw jałowy ile dała fabryka. Co do retractu to cokolwiek byś ustawił to zawsze w dyszy pozostaje odrobina roztopionego materiału, więc najlepiej skrócić czas retrakcji ustawiając max 1mm, a w połaczeniu z szybkim jałowym przesuwem nie powinno zdążyć wylać nic z dyszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś projekt odpieniacza bo albo mi coś nie hula albo linki kolegów nie aktywne

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, Retor napisał:

Oj tam fuj od razu :) ja na PLA do dzisiaj mam połowę sprzętu i działa wszystko bez zarzutu... 

aha no właśnie zostało tylko połowę sprzętu :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci ktoś projekt sprawdzony odpieniacza?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, suru napisał:

Podrzuci ktoś projekt sprawdzony odpieniacza?

Mój odpieniacz z drukarki to już średniowiecze przy niektórych projektach, po za tym połowa części już nie osiągalna, także ja się wyłączam z prośby kolegi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.