Skocz do zawartości
blyx

(KRK 360L) w stylu low tech na miękko i z LPSami

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów o moim baniaku...

Oświetlenie - lampa 4x54W t5 zbiornik oświetlony 9,5 godz

2x ati Blue Plus

1x ati Coral Plus

1x ati Actinic Blue

Cyrkulacja - new wave 3.9

Odpieniacz Tunze 9004

Grzałka 200W

Eheim Skim 350

Filtr kubełek Unimax 700 - wypełniony ceramiką, żwirem koralowych oraz absorbentami

Zbiornik prowadzony bez sumpa, przegrodę/osłone na w/w sprzęt tworzy czarna - barwiona szyba za którą woda swobodnie przepływa.

Akwarium zalane 01.09.2014, prowadzone na soli Grotech Easymix oraz AF. Start na suchej skale ok 25kg, żywy piasek 18kg. Podmiany cotygodniowe 45l/tydz.

Parametry:

zasolenie 1,025 PH 8,2 KH 8,0 CA 400 PO4 0,02<

MG 1350 NO3 5<

(życie poniżej jest aktualizowane na bieżąco)

ryby:

- amphiprion 2szt

- ecsenius midas 1szt

- pterapogon kauderni 1szt

- zebrasoma flavescens 1szt

- centropyge bicolor 1szt

- chrysiptera parasema 4szt

- gramma loreto 1szt

- halihoeres chrysus 1 szt

- chrysiptera cyaenia 2 szt

korale:

- euphyllia ancora

- euphylia paraancora

- lobophyllia corymbosa

- lobophyllia hemprichii

- goniopora zielona

- physogyra lichtensteini

- clavularia viridis

- clavularia viridis super fluo

- discosoma czerwona i niebieska

- pachyclavularia

- rhodactis

- sarcophhyton

- zoanthus

- duncanopsammia axifuga

- xenia elongata

- ricordea

- caulastraea curvata

- galaxea fascicularis

- sinularia

- parazoanthus gracilis

- rurowki

- catalaphyllia jardinei

ukwiał:

- entacmaea quadricolor

- cerianthus orientalis - szorstnik

- phymanthus buitendijki

małża:

- tridacna

ekipa sprzątająca:

- rozgwiazda piaskowa 2szt

- rozgwiazda fromia monilis red 1szt

- krewetka czyszcząca 2 szt

- krewetka pistoletowa 1 szt

- krewetka boksująca 1szt

- wężowidło ophiolepis superba 1 szt

- krab pustelnik 1szt

- krab dzikus 1 szt (jeszcze nie został określony)

- krab oshimai 1 szt

- nassarius 2szt

- astralium 2szt

- tectus 4szt

- cerithium caeruleum 3 szt

post-10795-0-43614700-1424976514_thumb.jpg

post-10795-0-85750000-1424976540_thumb.jpg

post-10795-0-47381700-1424976554_thumb.jpg

post-10795-0-83940600-1424976571_thumb.jpg

post-10795-0-99120800-1424976767_thumb.jpg

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje akwa w podobnym stylu i widzę że całkiem fajnie to wygląda i mam teraz jakiś odnośnik także dzięki za posta. Baniak bar dz fajny czekam na dalsze wpisy i foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak ładny tylko wywal te paskudne zoasy szarobure bo potem bedziesz żałował jak ci skałe obrosną 4 fota


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel

Zapraszam, browar się chłodzi :)

Akvarius

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co sie ma, zoa miało być bordowe a wyszło jak zwykłe :) ale masz racje wyleci kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blyx jak tam dalej rozwija się baniak ???

wrzuć jakieś fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rufik, nowości z ostatniej chwili :) z racji 20%ych rabatów wybrałem się dzisiaj na małe zakupy do skrzydlicy.

Obsada powiększona o:

Ryby.

1x Stenogobiops nematodes plus krewetka pistoletowa

Korale LPS.

1x Caulastraea curvata "AUSTRALIA"

1x Euphyllia paradivisa

Ukwiał.

1x Cerianthus orientalis

Poza tym od 2 tyg dawkuje bakterie Bio Activ (Tropic Marin) zauważyłem że woda jest jeszcze bardziej wyklarowana, piasek czyściutki i co ważne nie mam wahań No3. Zwierzaki (korale) chyba też lepiej się mają. ( tak na marginesie,od początku przy każdej podmianie dodaje bakterii prodibio) Chucham dmucham :) na zimno gdyż niestety DINO na przełomie listopada i grudnia 2014 wytoczyło mi ciężkie działa, od 1,5 miesiąca czysto...

(Zdjęcia w pierwszym poscie już bez glona.)

W niedziele dodam nowe zdjęcia.

post-10795-0-61020800-1425851202_thumb.jpg

post-10795-0-70308900-1425851213_thumb.jpg

post-10795-0-70510500-1425851225_thumb.jpg

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zakupy korali "poszly" na wyspę po lewej stronie zbiornika, tak więc brakowało czegoś nowego po stronie prawej :blushing: Dziś pojawiły się nowe:

1x Galaxea fascicularis

1x Goniopora

niestety nie obeszło się bez strat, w ostatnim czasie odeszła na wielki ocean jedna z pterapogon kauderni...od samego początku nie jadła, z drugą jest wszystko ok.

post-10795-0-60049900-1426448215_thumb.jpg

post-10795-0-11285800-1426448225_thumb.jpg

post-10795-0-16793600-1426448817_thumb.jpg

post-10795-0-04350000-1426448827_thumb.jpg

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zakupy korali "poszly" na wyspę po lewej stronie zbiornika, tak więc brakowało czegoś nowego po stronie prawej :blushing: Dziś pojawiły się nowe:

1x Galaxea fascicularis

1x Goniopora

niestety nie obeszło się bez strat, w ostatnim czasie odeszła na wielki ocean jedna z pterapogon kauderni...od samego początku nie jadła, z drugą jest wszystko ok.

Galaxea fascicularis mnie osobiście się bardzo podoba jak się z niej zrbi taki zielony trawnik w akwarium. Pompuje się już ładnie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Galaxea w trawnik rośnie?

Lepiej odsunąć ją od innych korali bo stracisz wszystko dookoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxea w trawnik rośnie?

Lepiej odsunąć ją od innych korali bo stracisz wszystko dookoła.

Widziałem kiedyś coś takiego na sąsiednim forum, mnie osobiście się to spodobało. Rzecz gustu, fakt jest taki, że popali wszystko dookoła i trzeba jej miejsca zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Galaxea jest LPS który buduje swój szkielet - jest to raczej kuleczka aniżeli trawnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxea jest LPS który buduje swój szkielet - jest to raczej kuleczka aniżeli trawnik.

Faktycznie masz rację pomyliłem z clavularia viridis. Wiem to całkiem co innego.

Gorąca moja głowa i jeszcze brak doświadczenia wyłażą bokami jak słoma z butów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne akwarium:)pytanie jak sprawuje sie w takim litrazu odpieniacz czy nie jest troche za maly?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxea fascicularis mnie osobiście się bardzo podoba jak się z niej zrbi taki zielony trawnik w akwarium. Pompuje się już ładnie ???

Debora dobrze prawi,Galaxea ma formę lekko kulistą coś w stylu "brain coral" umiesciłem ją z dala od pozostałych korali, bardzo mi się podoba :)

Bardzo fajne akwarium:)pytanie jak sprawuje sie w takim litrazu odpieniacz czy nie jest troche za maly?pozdrawiam

Chciałbym Ci odpowiedzieć na to pytanie, ale nie mam pojęcia, w świecie posolonych jestem totalnym świeżakiem. Zastanawiałem się nad większym odpieniaczem ale swój zbiornik nieco wzoruje na projekcie "AquaManiac'a" gdzie w 360L baniaku hula identyczny odpieniacz, oświetlenie takze dalekie jest od formuły 1W/L i wszystko działa. Prawda, kolega posiada wiedzę i doświadczenie, a ja nie co po omacku się poruszam...

drążąc jednak temat odpieniacza dalej, zauważyłem od ostatniego wprowadzenia życia do zbiornika (w tym również ryb)ze woda jakieś 2 dni przed podmianą (robię ją co tydz ok 13%) jest wizualnie gorszej jakości tzn jest lekko zmętniała, przypomina to trochę sytuacje po karmieniu gdy fruwają po zbiorniku różne mikro drobiny...wydaję sie że unosi się to z podłoża/żywy piasek.Wcześniej nie było takiego problemu..a teraz konia z rzędem temu kto podpowie czy w/w zabrudzenie to efekt:

1. słaby odpieniacz

2. filtr kubełkowy

3. świeży zbiornik (6,5miesiąca) dość mocno obciażony życiem

jak już pytam :smiling: to zapytam jeszcze :blushing: koraliki ładnie polipują, problem mam jak na razie z gonioporą (mam ich 2 zieloną i czerwoną) marnieją, są w różnych miejscach w baniaku z różnym światłem i cyrkulacją a efekt ten sam, kiepsko... dodam że parametry w normie, No3 ustabilizowano na poziomie 5,.

Z góry dziękuje odpowiedz oraz komentarze :thumbup:

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj na wężu wejściowym do kubełka prefiltr i wymieniaj watę co tydzień przy podmianie- zobaczysz różnicę w jakości i przejrzystości wody. U mnie to działa; mimo mocnego odpieniacza bez filtra mechanicznego miałam mnóstwo zawieszonego detrytusu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium. Będę dalej obserwował.

Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny baniaczek się szykuje, będę obserwował ...

Dzięki staramy się...metodą prób i błędów :smiling:

Fajne.

Jaki wymiary ma akawrium?

120cm x 50cm (głębokość) x 60cm (wysokość)

daj na wężu wejściowym do kubełka prefiltr i wymieniaj watę co tydzień przy podmianie- zobaczysz różnicę w jakości i przejrzystości wody. U mnie to działa; mimo mocnego odpieniacza bez filtra mechanicznego miałam mnóstwo zawieszonego detrytusu...

akarka dzięki za inf, wywaliłem z kubełka gąbke ale skoro to działa wrócę do tego plus zastosuje watę na prefiltrze. Jak często czyścisz kubeł? czym masz go wypełnionego?

Bardzo ładne akwarium. Będę dalej obserwował.

Pozdrawiam Zbyszek

Dzięki :thumbup:

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubel czyszcze raz w miesiacu- mam tam 5l matrixa Seachem, 100ml purigenu i pol szklanki phosphate minus. Wszystko plucze w wodzie z podmiany i wymieniam adsorbent na fosforany na nowy. Akwarium jest 2 miesiace po przesiadce z malucha. Bardzo duzo karmie- mam niefoto i sporo ryb- a parametry trzymam w ryzach...

jeszcze nie wiem czy sie zrozumielismy- jako prefiltr u mnie dziala osobny mini kubelek z wata na osobnych zaworach, wiec to co wlatuje do kubla wlasciwego jest juz dosc dokladnie mechanicznie oczyszczone- jak dla mnie sam kubel bez dodatkowego prefiltra mija sie z celem, chyba, ze chce Ci sie co tydzien czyscic caly duzy zawalony detrytusem filtr. U mnie czyszczenie prefiltra zajmuje jakies 5-10 minut...

post-21882-0-74895100-1427185550_thumb.jpg

Edytowane przez akarka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem w słodkim prefiltr przed kubłem. Eheima czyściłem raz na 6 miesięcy. Najważniejsze że działa system i nic mu nie brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa- jak dla mnie to alternatywa dla osób, którzy z różnych przyczyn nie mogą postawić sumpa...jedyną wadą w porównaniu do sumpa jest to, że nie ma gdzie klamotów powkładać typu dolewki, grzałki...no i oczywiście zawęża się wybór sensownego odpieniacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety.

Sam myślałem nad kubłem jako swoisty filtr na media i siporax. Pomysł nie głupi,ważne że się sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.