Skocz do zawartości
etimz

Rodzinny kompromis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Kilka słów o moim akwarium plus fotki.

Zbiornik 168L 120x35x40; sump 42L 35x35x35

Start - 22.02.15r.

Pierwsze życie - kawałek żywej skały i dwa tectusy 07.03.15r.

Pozdrawiam.

post-25049-0-90676900-1426091153_thumb.jpg

post-25049-0-80615700-1426091192_thumb.jpg

post-25049-0-48499200-1426091186_thumb.jpg

post-25049-0-15880500-1426091217_thumb.jpg

post-25049-0-29767500-1426091196_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny początek :)

Napisz coś jeszcze o sprzęcie, oświetleniu i dlaczego ,, Rodzinny kompromis'' ?


Pozdrawiam

Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna konstrukcja podoba mi sie

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ulozenie skaly! Czekamy na ciag dalszy

-Mobilnie-


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie skały rzeczywiście fajne i ciekawe :) - zmień termometr na normalny lub elektroniczny bo ten pasek to o s..t. Tylko jak wsadzisz spirytusowy lub nawet zwykły elektroniczny to postaraj się sprawdzić prawdziwą temperaturę jakimś rtęciowym bo tamte mimo wszystko lubią kłamać a te spirytusowe to czasem nawet ze 3 stopnie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne i efektowne ułożenie skały.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się prosi o tło. Reszta :thumbup:

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to kompromis zapowiada się fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

"Rodzinny kompromis" począwszy od umiejscowienia i wielkości akwarium , poprzez ułożenie skały, rodzaj tła, wielkość sumpa do przewidywanej obsady, z której będę musiał w części zrezygnować ponieważ "ślubnej" podobały się łuki widoczne na zdjęciach. Te łuki to właśnie jej dzieło.

Odnośnie sprzętu: odpieniacz własnej konstrukcji na pompie z wirnikiem igiełkowym, własnej konstrukcji lampa oparta na diodach led Cree z niesymetrycznym ustawieniem światła dostosowanym do ułożenia skały

Lampa wyposażona jest w wyświetlacz LED oraz mikrokontroler Atmega32(w trakcie programowania)-sterowanie PWM, pomiar temperatury(dlatego mam termometr paskowy) oraz pH wody. Cyrkulacja 2x2600l/h.

Jeszcze fotka z oświetlenia nocnego.

Pozdrawiam.

post-25049-0-45188400-1426110041_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i dlaczego ,, Rodzinny kompromis'' ?

Pewnie chodzi i wymiar a raczej o głębokość baniaczka... tylko 35 cm. Jak na taki wymiar bardzo ciekawie wygląda ale wiadomo...fotografia spłaszcza więc na żywo jest zapewne ciekawiej.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie się zapowiada jaką obsade koralową planujesz ,


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie wyszla ta skala.

Mam wrazenie, ze tzw. "oswietlenie nocne" jest o 99 % za silne. :shock:

Zauwazylem w moim akwarium, ze minimalne natezenie swiatla juz ma wplyw na polipowanie korali w nocy. Wciagaly czesciowo polipy nawet w ciemnosci, ale przy wlaczonym w pokoju telewizorze. Poza tym, rybki tez chca spac w "niewidocznym" miejscu. Swiatlo nocne ma im jedynie wskazywac kierunek ucieczki lub umozliwic zorientowanie w stosunku do szyb a na zdjeciu to wyglada, jak slabe oswietlenie dzienne.

Poza tym, jako "nocne" uzylbym ciemnego swiatla niebieskiego lub aktyniki.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W odpowiedzi na pytania i niejasności: akwarium ma 35cm szerokości i 40cm wysokości i dlatego ze skałą musiałem iść w górę. Cieszy mnie fakt,że ten wizualny rodzaj ułożenia skały się spodobał.Dziękuję za wszelkie uwagi i spostrzeżenia.

Z korali obsadę mają stanowić głównie SPS jak Seriatopora hystrix, Montipora digitata czy Acropora aspera - nie za dużo, pojedyńczy LPS np: Caulastera furcata i gdzieniegdzie Zoanthusy. Rybki: błazenki, pokolec, zebrasoma, mandaryn; jeżowiec np: Tripneustes gratilla; krabik Calcinus elegans; krewetka szkarłatną i czyszczącą oraz coś dla błazenków.

Jest to takie optimum jakie sobie wspólnie zaplanowaliśmy.

Co do oświetlenia nocnego to napisze tak: zdjęcie nie oddaje pełnej rzeczywistości.Jest o wiele ciemniej. Są strefy gdzie panuje półmrok i są strefy prawie całkowicie zaciemnione. Ale faktycznie pomyślę o świetle niebieskim na noc. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile w baniaku jest kg skaly ?:)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ładnie wygląda i ciekawie się zapowiada. Trzymam kciuki i pozdrawiam

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały jest około12kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem ,że wątek bardzo bardzo stary i należy się łopata górnika roku :(

Akwarium istnieje może jeszcze ? bo sam właśnie myślę nad takim samym wymiarem zbiornika I jestem ciekaw jak wygląda w chwili obecnej.I ogólnie jak przemyślenia z takiego wymiary ogólnej konserwacji i cało kształtu tego projektu

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.