Skocz do zawartości
grzegorz falkowski

moja mala rafa 900 litrow

Rekomendowane odpowiedzi

No ładnie Ci to rośnie. Widać, że korale zdrowe, ładnie polipują, natomiast nad zdjęciami musisz trochę jeszcze popracować, żeby mogły zachwycić...

p.s te zdjęcia z lipca dużo lepsze

Edytowane przez Pipider (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pochwale korali. No a co do zdjeć masz racje stary 4s iPhone i jeszcze trza umieć cykać fotki widze jak to robią inni i dalej nie wiem jak to robią muszę sie jakos podszkolić ale cieszy mnie ze baniak ma sie dobrze i pomału widać efekty. Dzieki i pozdrawiam

A w lipcu kolega super aparacikiem robil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, a co tu komentować... Ładniutko wszystko polipuje, koraliki zadowolone, bajka...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... też mnie wkurzało mieszanie ballinga :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudze chwalicie swego nie znacie


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak widze takie piękne, duże zbiorniki to się zastanawiam jakie koszty się z tym wiąża. Mój 180l słoik już generuje swoje koszty a co dopierow od 500l wzwyż.

Glatuluje, że pasja przezwycięża koszty i możemy oglądać takie piękne korale.

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koszty sa i to nie małe ale jak byś pomyślał ze pierwsze 100 l drugie 300 potem 600 i znowu większe to jednorazowy koszt jest mniejszy.Utrzymanie gdzieś w granicach 50/60 ££ miesięcznie koszt utrzymania . Dzieki za mile słowa . Noi kiedy będziesz InnOvat1on po Szczepki bo czekają ???. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej 300l to będzie max. Jak będzie wszystko ładnie rosło i cieszyło oko to tyle mi wystarczy.

Będę w twojej okolicy za niedługo niestety raz wczesnym rankiem a drugi raz późno w nocy. Także dopiero po nowym roku zawitam.

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz Grzegorz jak to masz rozwiazane z podmianami wody? Podmienić 15l wody w moim przypadku to nic trudnego a i tak troche pracy z tym jest bo trzeba te wode przefiltrować, ogrzać, posolić, odlać starej przy okazji czyszcząc piach i delikatnie wlać żeby nie zrobić burzy piaskowej w zbiorniku :) A przy ilościach rzędu 100l to jakoś sobie tego nie umiem wyobrazić no chyba, że jest instalacja do odprowadzenia wody itp.

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie w beczce na ogródku 100 l. Podgrzewam grzałka do 23 st dodaje sol i pompa mieszam wodę. Potem do baniek po 25 litrów potem spuszczam wodę tez pompa z akwarium i odsysam syfek z sumpa przy okazji i ta sama pompa pompuje Swierzą wodę do sumpa trwa ta wymiana wody 10 min plus robienie swierzej jak juz mam wodę rodi gotową to 30 min wiec cały proces jakaś godzina na maxa

Dwie beczki po 100l na ogródku podłączam filter i rodi sobie tam leci cała noc wiec wodę mam wcześniej juz zrobiona do podmiany i na dolewke

Wpadaj po Szczepki wszystko zobaczysz bo bedą lądować w koszu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz pokolcy na chwilę obecną? Nie wiem jak to wygląda teraz ale z tych pierwszych filmików to mi rybek brakuje ^_^

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan na dzien dzisiejszy to 3 pokolce 1xborsuk 2xblazenki 1xmandaryn 2xwrasse 1xdoktorek 6xchromis 6xanthias i to tyle nic juz z ryb nie planuje no może po 4 chromisy i anthiasy ale zobaczę jak system sobie poradzi bo dałem 6xanthias i no3 odrazu ruszyło na 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tu jest problem z nazewnictwem jeden to blue tang drugi zebrasoma flawencis i Brown tang ale nie jestem pewien nazwy tego trzeciego i sie tolerują nie ma jadek w baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu choruje na monti talerzowe, ale nie odważyłbym się żadnych SPS-ów wstawić do mojego akwa przy obecnych parametrach. Szkoda zwierzaków. Dopiero co wczoraj na wieczną rafe odszedł mój ulubiony Toadstool :( (ten z miniaturki)

Sent from my iPad using Tapatalk

Edytowane przez inn0vat1on (wyświetl historię edycji)

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No parametry trochę masz rozjechane szczególnie no3 noi nh4 i no2 aż takie niedobrze zrob z tym cos bo bedą zwierzaki padać po4 tez wysokie . Jak chcesz trzymać sps to nie przejdzie przy takich parametrach

Od dłuższego czasu choruje na monti talerzowe, ale nie odważyłbym się żadnych SPS-ów wstawić do mojego akwa przy obecnych parametrach. Szkoda zwierzaków. Dopiero co wczoraj na wieczną rafe odszedł mój ulubiony Toadstool :( (ten z miniaturki)

Sent from my iPad using Tapatalk

U mnie no3-5 po4-0.06 nh3/4 -0 no2-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.