Skocz do zawartości
FREY

"Oko w oko" z Maxspect Gyre - generator wiru

Rekomendowane odpowiedzi

Maxspect Gyre - widziałeś zdjęcia w sieci? Oglądałeś filmiki na YouTube?

Teraz również masz okazję zobaczyć na ten sprzęt na własne oczy, przetestować na żywo, sprawdzić niesamowite możliwości generatora wiru można w wielu sklepach na terenie Polski.

Od tego tygodnia również w Crazy Coral przy ul. Twardzickiego 14 B w Bydgoszczy (www.crazycoral.pl)

W temacie tym na bieżąco będziemy starali się dzielić informacjami "co, gdzie i jak"

10550033_347570432116579_8249986364943618432_o.jpg

11041638_347570448783244_2700225618691168752_o.jpg

Sprawdź na naszej mapie dystrybucji sklep i zapytaj o możliwość zobaczenia "w akcji" Maxspect Gyre Generator.


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który model do 450 litrów ? Kuszą mnie bardziej teraz niż WaveBox :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym patrzył nie na litry a na długość akwarium.

Ja kupiłem XF - 150 i jak na razie jestem zadowolony, ale... :)

1. Jeśli ktoś ma baniak w sypialni - to zdecydowanie nie wytrzyma buczenia :) przy falowaniu. Przy ciągłym "wietrze" jest nawet nieźle. Piszę o "pół gwizdku". Na full jest głośno.

2. Fajnie "omiata" akwarium, ale wszystko zależy od obłożenia korali, jak jest ich dużo i duże - wydaje mi się, że będzie mało jedna.

3. Na pół gwizdka przy falowaniu na końcu akwarium 150cm jest baaaaardzo delikatny przepływ - przy umiejscowieniu 10 cm pod taflą.

Jeśli obniżymy o 5 cm - przepływ jest ciut większy.

Ta pompa z czystym sumieniem może być nazwana "cyrkulacyjną" bo bez względu na to czy jest ustawiona na falowanie czy ciągłe dmuchanie - wymusza cyrkulację po okręgu - a najbardziej widać to w środku.

Prąd wody odbija się od powierzchni na wysokości środka, zakręca w stronę pompy, odbija się od dna i robiąc "sprężynkę" leci w kierunku drugiego końca akwarium i wraca dołem...zaobserwowałem to podczas podmiany wody, jak w toni unosiło się trochę detrytusu.

Nie wiem czy to dobrze opisałem? :) to pozwoliłem sobie narysować :) (oczywiście przepraszam za niedoskonałości, ale nie mam w domu tabletu do rysowania)

pompa.jpg

4. Pompa ma możliwość ustawienia łopatek niezależnie, np lewą część ustawiamy bardziej w dół lub w górę w stosunku do prawej strony. Powoduje to znowu inny przepływ wody.

Ustawień pompy (umiejscowienie w akwarium) jest sporo i każde ułożenie wymusza inny ruch wody.

Jak dla mnie jedynym "mankamentem" (pomijam tu pobór prądu i głośność) jest to, że przy takiej konstrukcji i wydaje mi się dość wysokiej cenie można było pomyśleć o bardziej zaawansowanym sterowniku. Tak, żeby można było ustawić np w dzień falowanie, w nocy ciągłe wianie, albo odwrotnie.

Tym bardziej, że pompa ma możliwość zmiany kierunku wiania - tu moim zdaniem aż się prosi o zautomatyzowanie tego.

Podsumowując...

Nie przetestowałem wszystkich rozwiązań - bo nie mam kiedy :), ale z czystym sumieniem polecam każdemu, komu nie przeszkadza dość głośna praca i pobór prądu (wg producenta - 50W)

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie

Darek nawet na filmiku słychać ją dość mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale głośne bestie :p ciekawe czy jak się wypracują trochę czy będą też tak głośne :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień uchwyt na nową wersję poprawa jest duża. Ty masz pierwsza wersje. Zrobię później foto jak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem, że jak się gumę podłoży to jest dużo lepiej - ale na razie nie miałem czasu nic szukać :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gumą niby zawsze lepiej :thumbup:

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie łapię w czym to ustrojstwo jest lepsze od pompy cyrkulacyjnej.

Jak dla mnie do waveboxa się nie umywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym ze strumień wody jest szerszy i większą powierzchnię odbywa. Czy lepsze czas pokaże za krótko jest to na rynku. Napewno inaczej działa niż zwykła pompa na impelerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie łapię w czym to ustrojstwo jest lepsze od pompy cyrkulacyjnej.

Jak dla mnie do waveboxa się nie umywa.

dla mnie lepsze z 2 powodów

1. jak miałem mocną pompę (RW-15) wydmuchiwało mi piasek z drugiej strony akwarium (150cm) na najniższym biegu. Po zmianie na słabszy zasilacz - znowu ustawienie na full było za słabo.

2. były "martwe" strefy w akwarium - trzeba było dokupić 2 dodatkowe pompy, a i tak nie było tak jak chciałem.

dlatego też zdecydowałem się zamienić 3 pompy na jedną. Jak na razie sprawdza się w 100%. Resztki żarcia w 70% trafiają do komina, reszta "zaganiana" jest w jeden róg akwarium - co ułatwia odessanie przy podmianie wody.

Poza tym, że pompa jest jedna - nie odstaje na 10-15 cm od szyby.

Czas pokaże jak się będzie sprawdzać za 6 miesięcy, jak korale podrosną.

Ale jak wyżej napisano - działa zupełnie inaczej niż wszystkie pompy. A nikt przecież nie napisał, że bije na łeb wszystko inne :) - bo to jest kilka miesięcy na rynku dopiero :)

I jak ja napisałem wcześniej - możesz ją ustawić dowolnie - nawet w pionie przy kominie - i pompy kompletnie nie widać...

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest fajny test tego ustrojstwa, też podnoszą (także w komentarzach) kwestię głośności.

http://www.advancedaquarist.com/2015/1/aafeature?utm_source=nivoslider&utm_medium=slider&utm_campaign=clickthru


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą na pewno jest mały gabaryt i to że dmucha po całym akwarium.

Co to poboru prądu to wydaje mi się, że jak damy 2 lub 3 cyrkulatory to w podobnym wymiarze się zamkniemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze takie cos sie nada do kostki 60x60x60 i nie bedzie robilo wichury?? Ktos jest wstanie przetestowac to u siebie w kwadracie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze takie cos sie nada do kostki 60x60x60 i nie bedzie robilo wichury?? Ktos jest wstanie przetestowac to u siebie w kwadracie ??

zapytaj sklepy w swojej okolicy

myślę, że na miejscu możesz zobaczyć na zywo sprzęt w akcji

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej maksymalnej długości zbiorniki obsłużą poszczególne modele ?


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że niebawem uda nam się pokazać filmik z rodzimego podwórka akwarium o długości 320cm obsługiwanym przez Gyre XF-150


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslicie ze takie cos sie nada do kostki 60x60x60 i nie bedzie robilo wichury?? Ktos jest wstanie przetestowac to u siebie w kwadracie ??

Ja mam to właśnie w kostce o podobnych wymiarach docelowo będzie w większej. Mam ja w pionie i zmienione łopatki także raz dmucha w jedna raz w druga.

Max co mi się udało wycisnąć to połowa mocy powyżej przelewa wodę przez krawędzie i mamy tornado w akwa. Pierwszy pomysł był kupić mniejsza wersje ale wybrałem większą co pozwala mi na to ze pompa chodzi na niższych obrotach szerszy strumień i przy takiej prędkości jest cicha, gdzie przy modelu niższym musiał bym ją kręcić na wyższej mocy.

Jeżeli ktoś planuje kupić niech upewni się ze dostaje nowy model z nowym mocowaniem pompy gdzie są juz gumy redukujące wibracje. Na starym mocowaniu potrafi być głośna zwłaszcza na wysokich biegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś planuje kupić niech upewni się ze dostaje nowy model z nowym mocowaniem pompy gdzie są juz gumy redukujące wibracje. Na starym mocowaniu potrafi być głośna zwłaszcza na wysokich biegach.

Nie ma potrzeby upewniania się, czy zrobi się "dobry interes". W naszym interesie jest by każdy użytkownik wirówki Gyre był zadowolony - toteż każdy posiadacz pompy Maxspect Gyre zakupionej z polskiej dystrybucji na prośbę otrzyma nieodpłatnie takie mocowanie (nowe mocowania są ujęte w zamówieniu, które jest w trakcie realizacji).


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzeżonego Pan Bóg strzeże :)

Firma Maxspect ma dziwne podejście patrząc na ceny części zamiennych. Wiec jeżeli ktoś ma wydać 300€ na sprzęt i później dokupić uchwyt za który liczą sobie prawie kolejne 50€ warto sprawdzić to przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.