Skocz do zawartości
rybak195

akwarium 2500 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chcę połączyć hobby z pożytecznym postawić akwarium około 2500 litrów i moim największym problemem jest jak se pomyśle aranżacja w środku czyli ułożenie skały. Proszę o jakieś materiały lub sugestie do teraz nie było problemu mam akwarium 720l i jak bym nie poukładał to i tak zawsze brakowało miejsca i byłem nie zadowolony , ale jak oglądam innych akwaria to dużo zbiorników mi się bardzo podoba.Zbiorniczek będzie w naszej restauracyjce nad jeziorem nyskim w Skorochowie wszystkich pomocnych już wkrótce zaproszę na darmowe piwko ,obiadek i będziemy patrzyć na rybki. Planuje wymiar 300x100x80 samo szkło w erybdze około 8000 zł chyba że na forum jest ktoś kto klei to proszę o ofertę. Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki klei Przemek . Poszukaj w google akwaria-szczenin. Z tego co wiem klei też na miejscu.

Kwestia aranżacji - co to ma być? Rafa,FO? Korale miekkie,lps,sps? Jakie będzie światło? - od tego też sporo zależy w odbiorze zbiornika.

Możesz pogadać z chłopakami z AF - robią ceramikę więc na pewno coś konkretnego wymyślą.

P.S - jak już zbiornik powstanie muszę się do Was wybrać. Piękna okolica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google i jedziesz: https://www.google.pl/search?q=aquascaping+reef&biw=1920&bih=889&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=WH0fVefWBoznaLnBguAE&ved=0CAYQ_AUoAQ

Kiedyś był na forum fajny temat o zbiornikach z masą zdjęć ale .... albo nie umiem szukać albo szukajka nie działa tak jak powinna.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki klei Przemek . Poszukaj w google akwaria-szczenin. Z tego co wiem klei też na miejscu.

Kwestia aranżacji - co to ma być? Rafa,FO? Korale miekkie,lps,sps? Jakie będzie światło? - od tego też sporo zależy w odbiorze zbiornika.

Możesz pogadać z chłopakami z AF - robią ceramikę więc na pewno coś konkretnego wymyślą.

P.S - jak już zbiornik powstanie muszę się do Was wybrać. Piękna okolica

Zrobimy wtedy nad Jeziorem Nyskim spotkanko integracyjne....

Przepraszam za offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki klei Przemek . Poszukaj w google akwaria-szczenin. Z tego co wiem klei też na miejscu.

Kwestia aranżacji - co to ma być? Rafa,FO? Korale miekkie,lps,sps? Jakie będzie światło? - od tego też sporo zależy w odbiorze zbiornika.

Możesz pogadać z chłopakami z AF - robią ceramikę więc na pewno coś konkretnego wymyślą.

P.S - jak już zbiornik powstanie muszę się do Was wybrać. Piękna okolica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Możesz pogadać z chłopakami z AF - robią ceramikę więc na pewno coś konkretnego wymyślą.

P.S - jak już zbiornik powstanie muszę się do Was wybrać. Piękna okolica

AF nie robi ceramiki tylko skałę syntetyczną która ma skład jest zbliżony do skały żywej ale ceramiką nie jest.

Szkło-erybka to dobry wybór- znajdź temat Foxa- wczoraj odebrał duże akwarium od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem :)

U nas na forum:

http://nano-reef.pl/...yslyinspiracje/

I tu masz ciekawy materiał:

http://www.nano-reef...ing-aquascapes/

I z tym się warto zapoznać:

http://www.aquaticcentral.com/reef_aquascaping/

Edytowane przez helmofon (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik polecam od Przemka (akwarium szczecin) Kilka dni temu odebralem swój i jakość na najwyższym poziomie.


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem :)

U nas na forum:

http://nano-reef.pl/...yslyinspiracje/

I tu masz ciekawy materiał:

http://www.nano-reef...ing-aquascapes/

I z tym się warto zapoznać:

http://www.aquaticce...ef_aquascaping/

Super właśnie oto mi chodziło jak są pokazane skały przed i po nie do pomyślenia jaka różnica.

Zbiorniki klei Przemek . Poszukaj w google akwaria-szczenin. Z tego co wiem klei też na miejscu.

Kwestia aranżacji - co to ma być? Rafa,FO? Korale miekkie,lps,sps? Jakie będzie światło? - od tego też sporo zależy w odbiorze zbiornika.

Możesz pogadać z chłopakami z AF - robią ceramikę więc na pewno coś konkretnego wymyślą.

P.S - jak już zbiornik powstanie muszę się do Was wybrać. Piękna okolica

Ma być wszystko lps sps żeby było się czy pochwalić przed gośćmi restauracji i zarażać innych tym pięknym hobbi . Światło będzie ledowe a dokładnie chip power led mimo różnych opini ja tym świece od roku i jestem zadowolony koralowce też w nowym wprowadzę trochę więcej kombinacji barwowych i jak ma ktoś w tej dziedzinie już doświadczenie to z chęcią wysłucham dobrych rad.

Zrobimy wtedy nad Jeziorem Nyskim spotkanko integracyjne....

Przepraszam za offtop.

Cześć widzę że jesteś z Nysy zapraszam na kawę.

moje obecne akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje obecne akwarium.

Widziałem akwarium i na żywo wygląda o wiele lepiej niż na filmiku.

Tomku trzymam kciuki za nowy projekt :thumbsup: ,będzie wypas :thumbup:

Pozdrawiam Heniek


Zbiornik 840l (200x70x60h), sump 150l

Cyrkulacja: 4xTunze 6100 + multicontroller, obiegowa Deltec HLP8070

Oświetlenie:LED VERTEX ILLUMINA SR1800-260

Odpieniacz: Deltec AP851

100kg-LR,35kg-LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne akwarium...potęga!Chętnie kiedyś skorzystam z zaproszenia...Potem do kompletu obejrzę szkło heniutka i popadnę w totalną depresję jeśli chodzi o mój projekt. :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne akwarium...potęga!Chętnie kiedyś skorzystam z zaproszenia...Potem do kompletu obejrzę szkło heniutka i popadnę w totalną depresję jeśli chodzi o mój projekt. :blushing:

Cześć od czegoś trzeba zacząć ani się obejrzysz jak cię wciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.