Skocz do zawartości
Drop

"Kranowa do solniczki" :)

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Wiem ze kilku Morszczakow z tego Forum "jedzie" na kranowie i to zarowno do pierwszego zalania akwa i posolenia, jak i do uzupelniania czy podmiany8)

I tu Moje pytania i watpliowosci:

1)Badaliscie w jakis sposob sklad wody lub Macie jakies dane na ten temat ?

2)Czy faktycznie to jest kranowa czy wode ze studni?

3)Czy z kranu lejecie wode zimna czy ciepla do wiadra czy czegos, w czym pozniej rozpuszczacie sol?

4)Jak dlugo czekacie na ustanie sie wody przed rozpuszczeniem w niej soli?

5)Jak dlugo mieszacie wode przed wlaniem jej do akwa?

6)Uzywacie jakis Uzdatniaczy do wody?

7)Kranowa do Kalkwassera tez?Odstana juz czy jaka?

I to tyle:D:D:D

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są tacy ?


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wlasnie podlaczylem filtr RO i DI i powiem ze roznice miedzy woda z ro ktora leci jako odpad a woda po DI widac golym okiem. a woda ktora juz sie nalewa powoli do akwa jest krystalicznie czysta

zadnejjjj kranówyyy


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eltom

...........................................

"są tacy ? "

...........................................

Oczywiscie:satisfied

Zapomnialem dodac w 1 poscie o powstrzymywanie sie z odpowiedziami typu "bez RO nie ma zadnych szans"albo "marne wyniki".Prosze:wink

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze sa. Nie tylko tacy co leja kranowe, ale tez tacy co sol mieszaja pol na pol z sola kuchenna :-) Nie kazdego stac na dobry sprzet i akcesoria. Ja leje RO/DI poniewaz dla mnie to spore ryzyko lac kranowke, ale skoro niektorzy utrzymuja korale na niej, to musi nie byc taka najgorsza :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blazej

Wiem,ze sa wakacje i Dzieci nie musza chodzic, tak szybko spac ale naprawde pozno juz:D:wink:D

Mozesz chodz raz nie zabierac zdania w Temacie:yes

Daj sie wypowiedziec Praktykom:yes

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczek mieszanie soli kuchennej z solą morską wydaje mi sie troche bezsensowne (zwłaszcza jodowanej) co do wody kranowej to wiem że kiedyś quba chyba stosował , ładnie glony rosły :) a co do kranówy to wiadomo zawiera one substancje które nie wyparowują i po jakimś czsie (zakładając ze uzupełniasz wode odparowana wodą z kranu) będziesz miał ich całkiem spore stenżenie, woda może zawierać si i pojawi sie problem z niechcianymi glonami, a zresztą w polsce woda wodociągowa nie jest równa i cięzko stwierdzić jaka ona jest akurat u ciebie.jak dla mnie pomysł jest głupi i bez sensu. mój wiek nie ma nic tu do żeczy a zresztą pytanie nie było skierowane do ciebie!!


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drop :

@Blazej

Wiem,ze sa wakacje i Dzieci nie musza chodzic, tak szybko spac ale naprawde pozno juz:D:wink:D

Mozesz chodz raz nie zabierac zdania w Temacie:yes

Daj sie wypowiedziec Praktykom:yes

:)

@Drop oj jesteś niemiły.... nie wiem czy zdążyłeś poznać osobiście Błażeja (bo ja tak) i choć Błażej jest jeszcze młodym człowiekiem, ale już dawno nie dzieckiem, to zapewniam cię że posiada całkiem spory zasób wiedzy na temat morszczyzny. To nie jest typ Adiego, więc wyluzuj trochę.

Wracając do tematu - oczywiście lwia część forumowiczów (ja też się do nich zaliczam) będzie się skłaniała do tezy że nie ma szans utrzymać akwarium na wodzie z kranu, ale myślę że przy założeniu że nie masz zbyt ambitnych planów hodować wymagających zwierząt oraz masz pewność że z twojego kurka leci całkiem dobrej jakości woda akwarium na kranówie jest możliwe, jednak dla większości znas nie jest to rozwiązanie.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jakies pierwsze 5 lat "jechalem" na kranowie. W akwarium mialem same miekkie korale. Nigdy nie mialem szyb i kamieni wolnych od brazowego nalotu. Glony tez wspaniale rosly (poza rozowymi -wapiennymi), dno z czasem zrobilo sie calkiem brazowe.

Zona zawsze pytale "jak oni to w sklepie robia, ze maja zupelnie inne kolory dekoracji").

Letnia wode z kranu wlewalem do wiadra, wkladalem napowietrzacz, wsypywalem sol i mieszalem reka az sol sie rozpuscila. Na drugi dzien odlaczalem napowietrzacz i robilem podmianke.

W kranowie mam Si, PO4, nitrat, chlor, metale ciezkie i zapewne wiele innego badziewia. Uzdatniaczy nie uzywalem. Wode ze studni to lepiej od razu zapomniec. Moze byc kazdego dnia inna.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zbiornik byl rok na wodzie z kranu,glony zadne ,korale miekkie ok + euphillia tez bez problemu,ryby 4 sztuki,filtracja MM,przed pol rokiem nespelna woda tylko RO a zmiana zadna,wszystko identyczne...woda z kranu wszystko na 0(Fe,Al,Mn,NH4,NO2.....),ph7,9....NO3-3mg/l,....mysle ze nie kazda taka woda sie nie nadaje,zalezy chyba najwiecej od regionu,moim zdaniem nie nalezy mowic ze wszystko co z kranowy jest do niczego


160x100x60 rogowe, refugium zeolit+aragonit 1:3,AM Turboflotor 5000,2 x Tunze 6100,2 x koralia 4,calcium reaktor,phosex, Oswietlenie 3 x 150W HQI(2x20K+1x21K)+1xATI actinic 80W,1xATI blueplus 80W, chemia coral shop,Tunze osmolator,UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drop nie stac Cie na filtr RO ze tak kombinujesz czy co??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr1

Nie oto chodzi, ze Mnie nie stac na RO:D:D:D ale Chcialem wiedziec, bo gdzie Przyloze ucho to slysze rozne rzeczy, to sie wiec Pytam Expertow z Reefu :):):) THX

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Clippart

Wy w Czechach macie nie tylko wode dobra. Wasze Pilznerki tez sa znane. :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani::-)))


160x100x60 rogowe, refugium zeolit+aragonit 1:3,AM Turboflotor 5000,2 x Tunze 6100,2 x koralia 4,calcium reaktor,phosex, Oswietlenie 3 x 150W HQI(2x20K+1x21K)+1xATI actinic 80W,1xATI blueplus 80W, chemia coral shop,Tunze osmolator,UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko odpowiedź na pytanie, ale nie radzę.==== prowadziłemna kranówce przez 7 lat zanim kupiłem osmozę. ale tylko miękkie i ryby, żadne twarde i chorowite ryby - ryby trzeba dobierać.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Witek pochwal no sie zdjeciami tego baniaka na kranowce :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

umnie duzo ludzi jedzie na kranowce nawet typ w sklepie mi mowil zebym lal odstana kranowe ze to nic nieszkodzi tylko ze umnie wode z kranu daj nawet niemowleciom do picia jest naprawde czysta , niewiem jak ich zbiorniki wygladaja ale ten w sklepie wyglada calkiem niezle

pozd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym nalał kranowe do baniaka to jedynie rabarber by mi urosnoł taki leci syf na slasku


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem parametry w kranowie takie z enajlepiej co mi roslo jak jeszcze mialem holendra- to glony...ph cos pod 9.two i tww kolo 20.w wlkp.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Panstwa, w ogole nie ma o czym mowic. Nie ma takiego pojecia jak "kranowa". Jedyny wspolny mianownik, to tyle ze leci z kranu - nic wiecej.

Jakies 30 km od obecnego miejsca zamieszkania moich rodzicow sa glebinowe ujecia wody tak czystej, ze sa wykorzystywane bez uzdatniania przez zaklady chemiczne do procesow technologicznych. Zakladom oplacalo wyrzucic kilka mln.euro na rurociag niz uzdatniac to co jest na miejscu. Chociaz na miejscowej wodzie ludzie paletki hoduja. Ale do procesow technologicznych byla zbyt brudna.

Dla odmiany - mieszkam Warszawa-Bialoleka. To co plynie w rurociagu polnocnym nadaje sie do picia tylko dlatego ze rozpuszczone jest tam tyle chloru, ze jak sie napusci wody do wanny to w calym mieszkaniu jedzie chlorem. Nawet do mycia zebow uzywam przegotowanej.

A na herbate i zona do zupy to uzywam RO+mineralizator.

Tak wiec "moja" kranowka i np. tamta woda to sa dwie zupelnie rozne wody.

Jak ktos ma super wode, dobra sol i malo wymagajace organizmy (sic) to moze sie udac utrzymac jakies zycie morskie.

Niedaleko mnie, w Chotomowie ludzie maja dzialki i studnie (nie ma wodociagu). Jak wykopia studnie kilka metrow za gleboka, to maja wode z tak duza iloscia zelaza, ze po nalaniu "/czystej/ kranowki" do szklanki wyglada to jak bardzo slaba herbata.

Woda wodzie nierowna.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.