Skocz do zawartości
amundsen

Odpieniacz diy za 6 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Odpieniacz który zrobiłem z dwóch butelek po napojach. Na razie sprawdza się wyśmienicie. pracuje już kilka dni.

opis budowy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kostka lipowa AquaMedic (najlepsza do takich odpieniaczy) kosztuje 6 zł :)

można prościej - rurka z kubkiem (kubek na mocz z apteki) na górze

i kostka na dole

"ładna wersja" kosztuje ...

http://www.ebay.co.u...k-/251822849651

http://www.aliexpres..._912673510.html

http://www.ebay.co.u...E-/181528583699

http://articulo.mercadolibre.com.mx/MLM-486392827-skimmer-iq-dymax-_JM

post-23855-0-24546500-1428486432_thumb.jpg

post-23855-0-31283500-1428486623_thumb.jpeg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie musiałem coś wymyślić na szybko. A w miarę jedzenia apetyt rośnie, ale jestem cierpliwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przydało by się pudełko przelewowe i panel aby go gdzieś schować :). Plus za kreatywność.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

takie się bardzo dobrze sprawdzają w mniejszych zbiornikach .. tak powiedzmy do 50L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pomyśl jeszcze nad czymś żeby nie wyrzucał tylu pęcherzyków powietrza do wody.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko pomyśl jeszcze nad czymś żeby nie wyrzucał tylu pęcherzyków powietrza do wody.

kwestia wyregulowania .. wysokości i ilości powietrza .. tyle że przy kostkach trzeba regulować co 2 dni ...

(miałem taki w panelu to pęcherzyki zdążyły zniknąć zanim doszły do pompy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia wyregulowania .. wysokości i ilości powietrza .. tyle że przy kostkach trzeba regulować co 2 dni ...

(miałem taki w panelu to pęcherzyki zdążyły zniknąć zanim doszły do pompy)

Ponieważ rurka wewnętrzna jest dopasowana do szyjki wyciętej butelki i przelew w korku tez ( nie są wklejone tylko wciśnięte na wcisk) więc można regulować wysokość rurki przelewowej i otworów w rurce wewnętrznej. Odpieniacz zaczyna się docierac bo piana jest coraz brudniejsza

Edytowane przez amundsen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeenooo Krzysiek,zawodowo B),tylko na poczatku poradnika nie podales wszystkich niezbednych materialow. Zapomniales o ...browarku :D.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeenooo Krzysiek,zawodowo B),tylko na poczatku poradnika nie podales wszystkich niezbednych materialow. Zapomniales o ...browarku :D.

bez polskich znakow/mobilnie...

Ano był był, tyle, że po skończonej robocie bo jeszcze bym przelew zrobił do butelki po heńku a potem to wypił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostka lipowa AquaMedic (najlepsza do takich odpieniaczy) kosztuje 6 zł :)

można prościej - rurka z kubkiem (kubek na mocz z apteki) na górze

i kostka na dole

"ładna wersja" kosztuje ...

http://www.ebay.co.u...k-/251822849651

http://www.aliexpres..._912673510.html

http://www.ebay.co.u...E-/181528583699

http://articulo.merc...er-iq-dymax-_JM

Fajny odpieniacz Ciekawe czy można go zamówić do Polski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekt jeszcze lepsiejszy niż ten ze strzykawek :) super...

p.s.

odkuRZacz się tak pisze :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny odpieniacz Ciekawe czy można go zamówić do Polski ?

Można u mnie kosztuje 300zł, po prostu okazja, tylko brać ;)

Edytowane przez pasek (wyświetl historię edycji)

4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno małe ale... :)

Bez zaworu zwrotnego przy takim ustawieniu pompki podczas zaniku prądu w domu (lub awarii pompki) cała woda z akwarium do wysokości kostki lipowej ląduje na podłodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można brzeczyk wyżej dać.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że tak spytam, ten odpływ jest jak zrobiony(czy przelew do butelki?)?. Bo nie widac tego na filmie. Mam też taki butelkowy odpieniacz w facie testów i bardzo by mi pomógł jakiś dokładniejszy film, rysunek. Zdjęcia podaje tylko na "dowód", wiem, że to straszna prowizorka, ale zmontowałem na szybko, bo mam NO2 za duże (0,1-0,2), Są może jakies dokładniejsze opisy?

post-24125-0-66599700-1428788237_thumb.jpg

post-24125-0-47192700-1428788243_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugi dzień po zmontowaniu filmu, zakupiłem zaworek zwrotny :), choć to tylko na "wszelkij słuczaj", gdyż powrót poziomu wody w rurce jest tak wolny, że przelew jeszcze 2 cm powyżej poziomu wody jest mało prawdopodobny, ale cóż... strzeżonego... Jeśli chodzi o przelew, to niezawodna rurka od balonika wklejona w kubeczek przelewowy i kawałek rurki silikonowej oraz butelka załatwia problem. :)post-20978-0-25138800-1428901344_thumb.jpg

projekt jeszcze lepsiejszy niż ten ze strzykawek :) super...

p.s.

odkuRZacz się tak pisze :)

wstydzę się za to do dziś :). Znalazłem jeszcze parę innych kwiatków. Spróbuję poprawić :)

Edytowane przez amundsen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezawodna rurka od balonika wklejona w kubeczek przelewowy i kawałek rurki silikonowej oraz butelka załatwia problem. :)

no i wszystko widać. Dzięki. Jakby było parę fotek na całość/inne elementy, to mógłbym lepiej skopiować, bo fajnie to pomyślane :secret: . Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po modernizacji do wersji deluxe poprzez zakup zaworu zwrotnego zmieniła się także cena. Już nie kosztuje 6zł :lol:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inaczej zrobiony z butelki pet 0,5l, 2 strzykawek i kubka na mocz. Działa tak już całkiem długo. I nie trzeba regulować co dwa dni jak ktoś tu pisał... Jak się go dobrze ustawi to wcale nie trzeba regulować...

Lubię takie pomysłowe projekty :)

Powiedz gdzie kupiłeś lipową listwę przypodłogową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Płocka i jest tu taki sklep a raczej zakład stolarski w którym tną i sprzedają drewniane boazerie, panele i inne drzewniane badziejstwo.

Jak wyregulowałem na początku tak nie mam już takiej potrzeby. Produkuje pianę aż miło. Też wcześniej robiłem z butelek np po soku Capy (bo nieduża średnica butelki ale drażniły mnie przewężenia i częściowe zmatowienia. Dodatkowo chciałem zrobić odpieniacz o mniejszej średnicy. Mój ma 38 mm, tym niemniej każdy udany odpieniacz diy zasługuje na oklaski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.