Skocz do zawartości
Kubapom1

Akwarium tanio, sprawnie i ciekawie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już od roku jestem zainteresowany zakupem akwarium morskiego. Mój wybór padł na Aquael nano reef 30l lecz jest troche za mały bo chce mieć też jakieś rybki :smiling: . Chciałbym prosić o pomoc i za max 350-450zł kupić akwarium z filtracją, oświetleniem i resztą potrzebą do startu. nie licze skał piasku i ryb :thumbup: .

Prosiłbym o sprzęt akwarium i oswietlenie ze zbiornikiem o jak największym rozmiarze :thumbup: :thumbup:

P.S jakie najciekawsze ryby mógłbym hodować w tak tanim akwa ???

Czy może spróbować z nano reef?

`Dziękuję i Pozdrawiam :thumbsup::wine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
350-450zł kupić akwarium z filtracją, oświetleniem i resztą potrzebą do startu. nie licze skał piasku i ryb :thumbup: .

Filtracja, oświetlenie, akwarium

W tej cenie tylko Aquael 30.

Zadaj proszę sobie trud i przeczytaj kilka stron forum aby zaczerpnąć odrobinę więcej wiedzy o kosztach itp.

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam forum od jakiegoś czasu, sprawdzam ceny niektórych przedmiotów i myślę że uda Ci się postawić większe niż 30l aquael'a.

Np.: Akwarium u szklarza, biorą średnio 1zł/1l, więc akwa 40x40x40->64l więc około 70zł.

Kaskada fzn-3 110zł.

Resun SK-300 100zł, choć wiele osób piszę że można na samych podmianach jechać, lub zrobić samemu z kostki lipowej.

Grzałka ze 30-40zł.

Oświetlenie diy chyba nie będzie bardzo drogie około 100zł.

http://nano-reef.pl/topic/64804-nowe-oswietleniezagadka/

Szafki nie liczę bo jest to małe akwarium i bez sumpa więc zwykła komoda wystarczy na taki ciężar.

Ze dwa cykrulatory jvp 60-70zł.

Na forum widziałem kogoś z podobnym litrażem to miał 2 błazenki i 2 pterapogony

Około 400zł wyszło, sam chce postawić taką kostkę, tylko że z sumpem i odpieniaczem diy z pompą aquael'a 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum widziałem kogoś z podobnym litrażem to miał 2 błazenki i 2 pterapogony

Około 400zł wyszło, sam chce postawić taką kostkę, tylko że z sumpem i odpieniaczem diy z pompą aquael'a 1000.

Jasne... i jeszcze żółtka, który gonił się z naso...

to tak jakby Ciebie ubrać w piankę, dać Ci butle, maskę i płetwy i wrzucić do wanny...

też się zmieścisz...

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne... i jeszcze żółtka, który gonił się z naso...

to tak jakby Ciebie ubrać w piankę, dać Ci butle, maskę i płetwy i wrzucić do wanny...

też się zmieścisz...

Darek tu na forum widziałem jak gość trzyma białobrodego w 160 l. Na uwagę, że mu ciasno (białobrodemu) pyskuje, że u innych też tak widział. :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pisać głupoty co może trzymać a co nie nie tego dotyczyło zapytanie a druga sprawa to człowiek i tak kupi to na co będzie miał ochotę, raczej nie kierując się waszym zdaniem wiec po co nabijać bezsensowne posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pisać głupoty co może trzymać a co nie nie tego dotyczyło zapytanie a druga sprawa to człowiek i tak kupi to na co będzie miał ochotę, raczej nie kierując się waszym zdaniem wiec po co nabijać bezsensowne posty

idąc Twoim tropem... to po co zawracać gitarę ludziom na forum? :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem to co widziałem u kogoś na forum, nikt się go w tym wątku nie czepiał za złą obsadę. A tutaj wylewacie swoje żale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj ,ale za 350-450zł to se możesz.Wydaje mi się że ty byś chciał,ale...To niestety kosztowne hobby więc moim zdaniem za te pieniądze to zrób super domek dla bojownika z zbiornikiem 10l.Tu trzeba troszkę podsypac,ale nie piaskiem,kasiorką.Więcej :rtfm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.