Skocz do zawartości
reigher

Który chińczyk lepszy? A może wszystko jedno..?

Rekomendowane odpowiedzi

Na alledrogo są już dobrze znane na tym forum lampy led chińskie.

Tylko są ich dwa rodzaje, jedna tylko białe i niebieskie diody, drugie białe, niebieskie i śladowe ilości czerwieni zielonego i uv.

Pytanie do was: czy jest jakaś przewaga jednej lampy na drugą?

Ceny podobne, może ktoś ma lub miał obie wersje i może się wypowiedzieć.

Czy te kilka diod robi jakąś różnice, czy to lipa za którą trzeba dopłacić 30 zeta i tyle

Po prostu, którą lepiej by było kupić?

Biało niebieska:

http://allegro.pl/sciemnialna-lampa-led-120w-led-grow-nowy-model-i5238238709.html

Kolorowa:

http://allegro.pl/sciemnialna-lampa-led-120w-grow-6-kolorowa-i5238238042.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo są już dobrze znane na tym forum lampy led chińskie.

Tylko są ich dwa rodzaje, jedna tylko białe i niebieskie diody, drugie białe, niebieskie i śladowe ilości czerwieni zielonego i uv.

Pytanie do was: czy jest jakaś przewaga jednej lampy na drugą?

Ceny podobne, może ktoś ma lub miał obie wersje i może się wypowiedzieć.

Czy te kilka diod robi jakąś różnice, czy to lipa za którą trzeba dopłacić 30 zeta i tyle

Po prostu, którą lepiej by było kupić?

Biało niebieska:

http://allegro.pl/sc...5238238709.html

Kolorowa:

http://allegro.pl/sc...5238238042.html

Różnica w kolorze, biało-niebieska daje zimne światło, kolorowa poprzez dodanie kilku diod jest ciepła i pastelowe kolory sa bardziej podkreślone, fluorescencja w obu taka sama.

Wolisz zimne światło bierz pierwszą, chcesz cieplejsza barwę to druga.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie w różnych tematach tu na forum widziałem tylko te biało-niebieskie a żadnej kolorowej. Stąd też pytanie się narodziło. A może ma ktoś. lub miał tą kolorową to prosiłbym o wrzucenie zdjęcia, mógłbym sobie porównać. Bo zdjęć po biało-niebieskimi jest parę a pod kolorowa nie znalazłem. Chyba że słabo szukałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tzn jeszcze mam napisz na pw to ci fotki udostepnie

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik mnie wyprzedzil :) jak cos tez moge Ci wyslac z lampy " cieplej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dwie, sprawdź ktora ci sie bardziej spodoba i te zostaw a druga odeślij, masz 14 dni na zwrot towaru. Ewentualnie spróbuj sie dogadać ze sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne kup 2 zaplac ponad tysiac zwroc jedna i byc 30zl w plecy za przesylke i czekaj na zwrot pieniedzy nie no dobry pomysl

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dwóch kupował nie będę, jak napisał tadzik443 to żadna radocha być nawet te 3 dychy w plecy. Wolę dołożyć do czegoś innego. A trochę gratów muszę jeszcze kupić. Mam zamiar sam zrobić lampę DIY led+T5 ale to wyjdzie dużo drożej niż gotowiec i nie wiadomo jak wyjdzie. A na początek chce mieć coś co już zostało sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup kolorową bo lekko podkreśli kolory ryb i korali a najlepiej od razu zrób taką jak chcesz bo później będziesz kombinował ,że czegoś Ci brakuje.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardziej skłaniam się ku kolorowej. Dzięki uprzejmości kolegów tadzik443 i Morsik (dziękuję) pooglądałem fotki i przy kolorowej lepiej korale się prezentują. Oczywiście to jest moje osobiste odczucie i dla kogoś innego może być odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne kup 2 zaplac ponad tysiac zwroc jedna i byc 30zl w plecy za przesylke i czekaj na zwrot pieniedzy nie no dobry pomysl

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

To lepiej kupic jedna i z nia zostac nawet gdy nie będzie mu odpowiadać?:) 17 zł (bo tyle kosztuje odesłanie tej lampy poczta bądź kurierem) za zadowolenie to niewielka kwota.

Osobiscie bralbym kolorowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że dolar drogi. Takie lampy są po 100$ i mniej na aliexpress.


1a06cd27f7c3d5e57e8558987e36bdf5u1116a978.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam kolorową


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej kupic jedna i z nia zostac nawet gdy nie będzie mu odpowiadać? :) 17 zł (bo tyle kosztuje odesłanie tej lampy poczta bądź kurierem) za zadowolenie to niewielka kwota.

Osobiscie bralbym kolorowa.

Jeśli sprzedawca jest rzetelny i idzie łatwo na ugody to i sam pokryje koszt przesyłki.

Sam ostatnio miałem sytuacje w której kupiłem butlę CO2 + paczka bodajże 17zł, butla mi się nie spodobała bo były problemy z jej rozmiarem, miałabyć inaczej mierzona i by było ok, odsyłam, zapłaciłem przelew 25zł za kuriera i sprzedawca oddał mi co do grosza za obie paczki i butlę - więc dobrzy ludzie istnieją, ja bym się nigdy nie spodziewał, myślałem i liczyłem się z tym że to ja płace za przesyłkę i tyle a tu taki specjał na poprawe dnia.

Podziękowałem serdecznie i przeprosiłem, sprzedawce zapamiętam na zawsze, jak tylko będzie coś trzeba kupić to z pewnością kupię to od niego - tym razem nie odeślę.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te kolorowe, lampy jak i tego allegrowicza polecam. Musiałem ściągać soczewki bo za bardzo skupiały mi światło. Zabieg bardzo prosty. Jak to zrobić opisał mi sprzedawca.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.