Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Po małej kostce przyszedł czas na coś większego. Akwarium zostało zaadaptowanego z roślinnego. Planuję prowadzić je na produktach AF (Probiotyka + Balling). Na razie zbiornik ma parę dni i dojrzewa. W planach dołożenie cyrkulacji i kupno pompki dozującej, myślę też nad delikatną koroną z białego lacobelu lub pleksi. Obsada SPS + LPS.

Akwarium: 90/45/45 182 l OW plus komin zewnętrzny

Sump: 3 komorowy + dolewka http://nano-reef.pl/...-do-oceny-sump/

Oświetlenie: Pandora Hyperion S 145W + 2x24W T5

Hydraulika: 25 mm zrzut i rewizja, 20 mm powrót

Odpieniacz: Deltec SC 1351

Obieg: Tunze Silence 1073.02

Cyrkulacja: Jebao RW4 i Tunze 6015 ( w planach jeszcze jedna RW4 lub RW8, na razie RW4 chodzi jak traktor mam nadzieje że się wyciszy)

Dolewka: Aquatrend Lv2

Skała: Sucha Marcorocks 15 kg

Piasek: 9 kg LS Argonite

Media: 3 litry Siporax

Sól: Probiotic AF + bakterie AF – zasolenie 1.026

28lgnm.jpg

122hf83.jpg

Zaplecze

3485bw8.jpg

Akwarium stoi w przedpokoju i jest z tej perspektywy oglądane z salonu.

29mlw7p.jpg

Testów jeszcze nie robiłem, zrobię pierwsze po 14 dniach. Mam problem z ustawieniem odpieniacza na sucho, ale to może dlatego że nie bardzo ma co odpieniać?

Pozdrawiam

Kuba

Edytowane przez nosens (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i estetyka na 6. Ciekaw jestem jak dojrzewanie na tej skale. Będę obserwował. Pozdrawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

U mnie RW4 też chałasowała, ale wystarczyło pobawić się kablem i delikatnie go napiąć.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ślicznie to wygląda.Też mam szafke ala ada.Mam nadzieje że ta przednia listwa jest jakoś porządnie zamocowana i daje podoparcie.Ja sie na taka konstrukcje nie zdecydowałem,bałem sie naprężeń silikonu,dlatego zdecydowałem sie na bodajże 6cm blat którego bok robi za ta blende.

PS wczoraj było chyba wiecej zdjeć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba takie ułożenie skałki, aż trudno uwierzyć że jest jej tam 15kg.

Pomyśl o tle, żeby nie było widać wiszących z lampy kabli.

Do tego litrażu chyba wziałbym RW8 i puszczał go na 50% mocy. Mam Rw4 w 144l i nie domaga gdy jest przybrudzony.

Kropką nad i bedzie tutaj białą korona.

pozdrawiam i życzę szybkiego dojrzewania :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, jakie masz t5 i jakie ustawienie lampy?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super szafeczka . Bialy kołor to jest to .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda. :thumbup:

Szafeczka i biały kolor robią robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa :thumbup:

P.S. Gdzie zamawiałeś szkło i szafkę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciesze się że Wam się podoba :thumbup:

PS wczoraj było chyba wiecej zdjeć..

Fotki jeszcze będą, na razie nie ma co pokazywać. Co do listwy jest solidnie przykręcona do profilu aluminiowego który stanowi stelaż.

Pomyśl o tle, żeby nie było widać wiszących z lampy kabli.

Tło jest z folii Mist no i właśnie jestem zawiedziony że to tak wygląda. Chyba będzie jednak czarne...

Bardzo ładnie, jakie masz t5 i jakie ustawienie lampy?

Świece programem Bali na razie na 40 % mocy plus T5 ( ATI biała i niebieska - stare świetłówki ) w okresie dojrzewania. Nowe świetlówki które czekają w szafce to PS Pigment Int + Crystal Blue.

P.S. Gdzie zamawiałeś szkło i szafkę ???

Szkło zamawiałem u nieżyjącego już szklarza z Lublina jakieś 3 lata temu. Później przerabiał mi je chłopak z Kielc, niezły fachura, klei bez fugowo i bardzo estetycznie. Co do szafki to wychaczyłem ją na Allegro też jakieś 3 lata temu, ale jakiś czas temu chciałem zrobić jeszcze jedną i ta firma niestety już nie istnieje .

Pozdrawiam i dzięki za opinie :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ciesze się że Wam się podoba :thumbup:

Fotki jeszcze będą, na razie nie ma co pokazywać. Co do listwy jest solidnie przykręcona do profilu aluminiowego który stanowi stelaż.

Tło jest z folii Mist no i właśnie jestem zawiedziony że to tak wygląda. Chyba będzie jednak czarne...

Świece programem Bali na razie na 40 % mocy plus T5 ( ATI biała i niebieska - stare świetłówki ) w okresie dojrzewania. Nowe świetlówki które czekają w szafce to PS Pigment Int + Crystal Blue.

Szkło zamawiałem u nieżyjącego już szklarza z Lublina jakieś 3 lata temu. Później przerabiał mi je chłopak z Kielc, niezły fachura, klei bez fugowo i bardzo estetycznie. Co do szafki to wychaczyłem ją na Allegro też jakieś 3 lata temu, ale jakiś czas temu chciałem zrobić jeszcze jedną i ta firma niestety już nie istnieje .

Pozdrawiam i dzięki za opinie :smiling:

tez planowałem u siebie tło typu mist ,lecz dodatkowo chcialem dodać podświetlenie niebieskawe tego tła od dołu,paskiem led rgb żeby dodać głębi,nie sądziłem ze będzie kable widać..

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :D będę zaglądał.

A ta szafka to z czego? Stelaż w środku?

Dzięki. Stelaż w środku aluminiowy. To jest jakiś profil systemowy bo nie jest spawany, tylko są specjalne łączniki i śruby. A plyta jest lakierowana. Na 3 fotce widać mniej więcej jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super estetycznie to wygląda, biały kolorek robi swoją robotę ;)


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dzień 11, glonów brak, odpieniacz wywala mokrą pianę. Dziś zrobiłem pierwsze testy.

KH - 7,3

NO3 - 0

NO2- 0

Mg - 1560

Ca - 480

PO4 - 0

Zasolenie 1.0265

6t21dy.jpg

No i co tu robić...? Ekipy czyszczącej nie ma co wpuszczać bo umrze z głodu :) Dla czystej przyzwoitości poczekałbym jeszcze ze 2 tygodnie :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super tylko te kable z tylu . Bedziesz cos robil z tym ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiasz się że oświetlenie będzie za słabe ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiasz się że oświetlenie będzie za słabe ?

Czemu myślisz że może być za słabe? W sumie 193W


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super tylko te kable z tylu . Bedziesz cos robil z tym ?

No, będę musiał. Też mi się to nie podoba. Tło Mist przepuszcza, zarówno sztywne jak i folia. Gdybym zrobił białe byłoby ok, ale jakoś nie trafia to w moje gusta. Więc chyba skończy się na czarnym klasycznym.

Nie obawiasz się że oświetlenie będzie za słabe ?

Hmm, akwarium ma 182 litry, tak jak kolega napisał wyżej wychodzi 193 W. Lampa ma moc, więc wydaje mi się że powinno być ok.

Edytowane przez nosens (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu myślisz że może być za słabe? W sumie 193W

Ano dlatego że diody świecą punktowo, świetlówki też nie ogarniają całości szerokości. Myślę że pod lampą barwa może być w miarę jednolita, ale jak dasz na maksa lampę, wtedy na górze skały może palić, jak zmniejszysz, to na dole i bokach może być cienko.

Zauważ że oko ludzkie jest bardzo marnym urządzeniem pomiarowycm, za łatwo się adaptuje do światła. Obawiam się że moc to nie wszytsko:(. No ale mam nadzieję że się mylę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale mam nadzieję że się mylę.

No, ja też mam taką nadzieję :blushing:

Dziś kolejne testy (akwa dzień 18).

Kh-7.3

NO3-0

NO2-0

Mg-1650

Ca-490

PO4-0,09 Hanka

W akwarium wylądował pustelnik. Przechodzę na Pro Bio S i pożywki. Glonów ani widu ani słychu :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg - 1650 ??? czym mierzone bo Salifert się kończy na 1500 a do tego to tak z 300 za dużo, Ca też za wysokie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg - 1650 ??? czym mierzone bo Salifert się kończy na 1500 a do tego to tak z 300 za dużo, Ca też za wysokie

Ano widzisz, masz racje. Nie mam tego testu. Testy robili mi w okolicznym, jedynym sklepie w okolicy, Z ciekawości ściągnąłem instrukcje z neta i jest tak jak piszesz. Zaszła jakaś pomyłka z tym Mg zarówno w tym jak i poprzednim teście. Jutro to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.