Skocz do zawartości
Kijun

Głośne jebao rw 8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeczyściłem ostatnio ten cyrkulator i strasznie buczy. Nie wiem czy wcześniej też tak nie było, bo miałem też głośną obiegówkę więc coś tam zagłuszała, ale teraz (po wymianie obiegówki) buczenie jest wyraźne.. Czytałem, że z czasem im to mija, ale jest to tak denerwujące, że zastanawiam się czy nie reklamować. Tylko czy jest sens jeśli wszystkie tak mają? Chyba ciężko mówić o dotarciu, bo mam ją jakieś pół roku.

Ja to jest u was? A tak na marginesie zastanawiam się czy takie buczenie może rybom przeszkadzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro buczenie zaczęło się po czyszczeniu, spróbuj jeszcze raz rozłożyć i złożyć ponownie może to coś da. U mnie RW4 buczała, dopóki nie odkryłem że kabel przenosi wibracje, gdy go trochę naprężyłem od razu nastała cisza.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Rw-8 też do cichych nie należą. Przy zakładaniu zbiornika gdy był zalany jeszcze słodką wodą i stał na podkładce ze styropianu wibracje od nich przenosiły się na całą szafkę. Pracowały na 3-4 biegu. Hałasowały do tego stopnia, że myślałem o zmianie na Tunze. Po podłożeniu pod akwarium pianki wibracje są znacznie mniej dokuczliwe i stwierdziłem, że wymiana na tunze nie jest opłacalna . Ponadto skręciłem je do 2 biegu bo robią straszną zawieruchę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem że u mnie też zaczęła chodzić coś deko głośniej niż na samym początku sam jestem ciekaw czy dotrze się i będzie niesłyszalna jak zaraz po kupieniu


. a7f3bc6eb415c27ad9e2273b9a6081abu678a604.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z waszymi pompami przeszło im ? Bo właśnie odpalam zbiornik i uruchomiłem je do mieszania soli. Jedna chodzi praktycznie nie słyszalna a druga buczy jak traktor. Obie nówki. Nie wiem czy coś robić czy zostawić , nawet nie wiem jak to się rozbiera i gdzie szukać przyczyny.

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie o wiele cichsza się zrobiła, na 2 biegu nie słyszalna dopiero słychać ja trochę na 4


. a7f3bc6eb415c27ad9e2273b9a6081abu678a604.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Waszych RW-8 w trybie pracy W1 słychać lekkie stukanie jak wirnik rusza i zatrzymuje się ?


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak na noc wyłączyłem bo mnie K..wica chciała. Rano wstaje i traktor nadal jedzie no K...a.Więc wyłączyłem i włączyłem pierwszą i cisza. Wiec włączyłem traktor nr2 jeszcze raz i poszłem do roboty. Wracam i cisza oby dwa ;) wiec musiały hyba się dobrze rozchulać. A na w1 dokładnie się przyjrzę bo nie zwróciłem uwagi.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wznowię temat, ponieważ kupiłem ostatnio jebao rw8 i na pierwszym biegu w programie W1 słychać wyraźne stukanie wirnika. Jak u was po tym czasie?


f8134840a5a9d38f38c60aedf64f5605u1108a972.png?upd=20151202203736

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też kupiłem rw i coś i narazie buczą, poczekamy może się uspokoja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie też buczą. Mam dwie i chodzą od trzech dni. Są słyszalne niezależnie od mocy. Na w1 słychać stukanie wirnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie RW-8 chodzi jak igła, nic zupełnie nie słychać, za to mam identyczny problem na RW-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu rw (jak wczesniej pisałem) poczekałem kilka dni troszke potrzeszczało , troche pobuczało i teraz chodzi jak igła nic nie słychać nawet do 7-8 biegu, więc myśle że to kwestia cierpliwości i wszystko bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dłuższym czasie już wszystko się uspokoiło i jestem bardzo zadowolony z rw8 chodź szczerze wątpię iż na pierwszym biegu ma ona 700l/h (znacznie więcej), lecz mi to nie przeszkadza.


f8134840a5a9d38f38c60aedf64f5605u1108a972.png?upd=20151202203736

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cisza. Super śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rw4 i rw8 stukały prawie półtora miesiąca teraz idealna cisza .Załączaj je raz na dzień na godzinkę na pełna moc .Będzie dobrze ,cierpliwości ja mam akwa w sypialni zero hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś chyba czytałerm ze rw4 i 8 są jakieś wadliwe , mi siadła 4 po pół roku ... a musze kupić 2 mocniejszą i zastanawiam się nad 15 bo pomoć są lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w WP-40 był lekki luz między przyssawką a korpusem (to połączenie na 4 gumowych nóżkach) wsadzenie kawałka pianki pomiędzy poprawiło słyszalność i wysokość fali. Ale to wiekowy model może w nowych też warto spróbować.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie są jakoś super ciche Ale od ratownika który się włącza i wyłącza ciężko dużo wymagać.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jebao rw 8 pierwszego dnia trochę przerażony byłem ale po 2 dniach tak ciszej sie zrobiło możliwe ze musi sie dotrzeć trochę.

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.