Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy w dobry miejscu pytam. Czy ktoś z Was brał, zna lub cokolwiek może powiedziec?

http://olx.pl/oferta/zywa-skala-promocja-do-01-06-15-tanio-CID103-ID9ToWD.html


Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

poproś o więcej (porządnych) zdjęć albo .. masz około 70km do sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zdjęcia.Co sądzicie?

:)

post-22617-0-77118800-1433904893_thumb.jpg


Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechcesz wiedziec jak sprzedawca mnie I chyba Komarka zwyzywal.Nie wpusci cie do pomieszczenia gdzie trzynma skale bo nie zyczy sobie zeby ktos mu sie po domu szwedal.Chcial mi pokazac skale w wiadrze na dworze.Grzecznie poprosil bym sie odpi...olil jesli mam obawy.Aha I z tego co wiem to skala w slodkiej wodzie jest trzymana.Znajde wiadomosci od sprzedawcy to zaloze temacik bo juz dawno mialem was ostrzec.

Edytowane przez Sider (wyświetl historię edycji)

Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żywa skała.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem już dlaczego nie chciał mi wysłać zdjęć.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wapien czerwony tzw czerwony koralowiec jest wydobywany z martwych stref rafy tylko najgorsze jest to ze jest pokryty strasznym blotem, ten kolor czerwony to bloto ktorego nie da sie usunac ponizej link do mojego akwarium z tropheusami:

Kamien plukalem karcherem jakies 5 godz pozniej kilka razy wygotowalem i pozniej znowu plukanie po jakims miesiacu gdy to bloto dobrze namoklo zaczelo sie odrywac/rozpuszczac i woda sie robila czerwona, a dopiero jak sie kamienieniami ruszylo to juz byla masakra wiec nikomu nie polecam do morskiego jedyna pozytywna rzecz bo na skladach z kamieniami to cena

2,4zl/ kg, a na allegro sprzedaja za 7zl:) jesli ktos jednak bedzie chcial to moge taki sprzedac za 4zl/kg:)


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócic uwagę na wannę po prawej stronie zdjęcia. Moja prośba do administratorów, by wrzucic to gdzieś do ostrzeżeń by nikt z nas się nie nabrał.


Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo dla potwierdzenia...

MOJE OGŁOSZENIA SĄ NA FORACH AKARYSTYCNYCH I BLOGACH .NIECH PAN PRZEPŁACA JAK GŁUPI NIE MOJA WINA JA KAMIENIE CZYMAM W WODZIE SŁONEJ I SŁOTKOWODNEJ W BECZKACH PO 1000LITRÓW .NIECH PAN SIE odpier**li , JA KLIENTÓW SZANUJE

I drugi przyklad...

PAN JEST NEI ZDECYDOWANY ,Ja klientów traktuje z szcunkiem ,rzetelnoscią i profesjonalizmem .ALE takie ludzie JAK PAN mnie dobijają ,za to takich ludzi jest mało wśród moich klientów .NIECH PAN mnie nie uczy czymania kamienia robie to juz 15 lat .A w akwarystyce siedze 30 lat i wiem jak sie obchodzić z kamieniem tego rodzaju .PANA nawet do domu bym nie wpuscił szkoda czasu mi na takich klientów jak PAN .NIECH PAN przepłaca i ludziom nie zawraca gitary ,bo ludzie są różni mogą Panu tak powiedzieć ,ze szkoda mi PANA i tego co bedzie sprzedawał ten kamień .Gdy pan kupi żywy kamień tu na slasku za taka cene jak ja to jestem swiętym .Ja do porównania z innymi mam lepszy produkt za cenę niską .ALE jak to ludzie ,gdy maja wszystko dobrze i pod pysk podane to szykaja dziury w całym .Z POWAŻANIEM ŻYCZĘ POWODZENIA ,Ale z Pańskim tupetem to pan nie znajdzie nic taniego ,ani dobrego .Wszyscy takich ludzi jak Pan będom oszukiwać ,bo PAn chce podobierac wszystkie kamienie sa takie same .Życzę powodzenia


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na 100% ten sam gośc. Poznaje po charakterze pisma :)


Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisownią dorównuje mojej 4 letniej siostrze , a o składni i sensie zdania nie będę dyskutować ... Pan nadaje się na " otszczał "


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam poziom wypowiedzi tego Pana. Pewnie ma dysleksję i Bóg wie co jeszcze. Trudno. Najgorsze jest to, że jest nieuczciwy i prędzej czy później ktoś z nas się natnie, bo cena jest naprawdę atrakcyjna, a zdjęcie na OLX przedstawia żywą skałę. Ja o te zdjęcia prosiłem od mniej więcej 3 tygodni. Już wiem dlaczego nie chciał wysłac... Niech to będzie przestroga dla wszystkich.

Edytowane przez lepicky (wyświetl historię edycji)

Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(juz dawno mialem was ostrzec.) to napisał Sider (4 odpowiedz)

(odpier**li , JA KLIENTÓW SZANUJE) i to napisał sider (9 odpowiedz )

to wkońcu kim on jest sprzedawca czy klient?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyt. "nigdzie taniej Pan nie kupi tak dobrej skaly jeszcze zraden klient nei narzekal na moją żywą skałę wiec radzę się zastanowić moja skłkę wysyłam na cała unię ,bo jest dobra i najtanszy jestem"


Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tzn chcialem byc klientem.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe o co chodzi w tej solance 45% ? Moze to na malosolne ogorki :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chodzi o to że na 4 (5 z fotkami) zadanych pytań - dostałem ZERO konkretnej odpowiedzi

to że w "czymś" moczy pół roku :p ... to nie jest odp.

"mocne" oświetlenie to jest pojęcie względne - zamiast o świetle powinien napisać o cyrkulacji (lub odpieniaczu) - a skoro nie napisał . tzn że nie ma

innymi słowy na moje oko gość wrzuca do jakiejś wanny kawałki np. tego

http://olx.pl/oferta/do-akwarium-koralowiec-czerwony-piekny-wapien-czerwony-tez-do-ogrodu-CID103-ID9rnqb.html

http://allegro.pl/wapien-czerwony-kamien-do-akwarium-koralowiec-i4925829101.html

i po jakimś czasie sprzedaje jako żywą skałę .. porażka

(przy okazji zajmuje się koszeniem traw, altanami, ogrodzeniami, budami dla psów, drenażem .. itp.)

a o tym wapieniu było np tu

http://nano-reef.pl/topic/36921-wapien-czerwony-allegro/page__p__346969

i tu

http://nano-reef.pl/topic/49560-skala-kolorowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie warto brać bo to jest kupiona skała (koralowiec czerwony) na składzie kamienia lub coś w tym stylu mój szwagier na swoim składnie kamienia sprzedają to po 2,90 za kg jak koleś pewnie kupił tonę to zapłacił z 250 zł a teraz sprzedaje po 7,50 bo umył ładnie włożył na tydzień do słonej wody żeby szybko zarobić (ciekaw tylko jestem tylko czym solił wodę kuchenną czy czymś lepszym ;p) a nie chce pokazać jak to trzyma bo coś kreci i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra:D powiem szczerze, że jak ktoś się na to nabiera to sam jest sobie winien ;) Nigdzie nie ma nic za darmo, a jak żywa skałą kosztuje od 20-60 PLN to raczej wiadomo co to jest za 7,50 ;)

Na OLX chyba można zgłaszać również nieuczciwych sprzedawców zrobił to ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak podobnie wyglądającą skałę jak ta czerwona kupiłem w sklepie jako żywą to troche jestem z kołowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co? musisz pokaż jakieś zdjęcia bo nie wierzę, że w sklepie (jakim?) sprzedali Ci coś takiego?

Chyba to już ktoś wcześniej napisał. Jest to tzw kamień filipiński i nie jest to żadna martwa sucha skała do akwarium morskiego.

Jest to KAMIEŃ, który miliony lat temu był koralem to nie jest to samo co martwa skała koralowa.

Kamień filipiński zachował pozornie strukturę korala, ale w skutek milionów lat głęboko pod ziemią "skamieniał" on całkowicie poprzez krystalizację i osady z różnych epok. Przecież on nawet jest ciężki jak głaz jak się go weźmie do ręki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te kamienie nie sa lepsze niz tzw. "sztuczna skala" moczona w oceanie i sprzedawana jako zywa ?

Chyba na tym tez sie da poprowadzic zbiornik ?

Nie, zebym bronil takiego kombinatora, ale moze skala nie jest do wyrzucenia ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skała nie jest do wyrzucenia - jest dobra np. - do malawi jako dekoracja ... a nie morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chyba czyta to forum bo juz nie ma ogłoszenia :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.