Skocz do zawartości
bob

Powiadomoienia telefoniczne o braku pradu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktos sprawdzony jakies proste urządzenie informujade o braku prądu w domu? najlepiej zeeby dzwonilo na moj telefon. Chce zapobiegac sytuacji typu:

- spie , pradu nie ma i od 24 do 7.00 nie ma pradu.. sms mnie obudzi

- jestem w pracy , brak prądu i 10 h nie ma pradu

Znacie jakis prosty sposób powiadomien o tym na telefon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore centrale alarmowe maja takie funkcje. Mozna uzyc kabla telefonicznego lub modulu SMS

dokladnie, w wielu alarmach jest taka opcja, która nie musi byc włączona lub jesli sprzet mamy poprzez firme ochroniarska zalozony to warto zadzwonic na ich infolinie i dopytac o taką opcję ...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pracy dokładaliśmy do centrali satela moduł gsm + temperatura powiadamia o zaniku i powrocie zasilania o temperaturze min max cena rok temu ok 700 zł


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja i niestety najdroższa to moduł SMS do np do Profiluxa lub AT control.

Dostaniesz powiadomienie nie tylko przypadku braku prądu i jego powrotu ale również inne powiadomienia takie jakie sobie skonfigurujesz np wysoka temperatura, przelanie wody, brak przepływu przez kulki lub koniec gazu w butli.

Możesz też za pomocą SMS sprawdzić aktualne odczyty, tylko ta cena.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

taniej (i bezpieczniej) jest nie dostać zawału odczytując SMS :p - a stawiając UPS i podłączyć do niego pompę i odpieniacz (napowietrzanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ropam.com.pl/pl/kategoria/2/terminale_gsm.html

mam cos z tej serii i oprócz sms o braku pradu podłączone mam jeszcze czujniki rozlanej wody na podłodze lub za wysokiego poziomu wody w sumpie.

koszt takiej centrali 600-700 pln


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie widzę sensu wydawać 700zl za sama informacje.. za 700 można kupić Ups pełny sinus + aku agm i śpisz czy pracujesz spokojnie..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wyjeżdżasz na tydzień to ups nie pociągnie tyle , u mnie jest bateria 155ah i buja weveboxem 8-12 godzin a ja mam info i czas na powrót do domu lub przekazanie informacji koledze by sprawdził co się dzieje.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale bierzemy pod uwagę tylko to że wywala bezpiecznik ? a nie awaria zasilania w całej dzielnicy ?

to musiałbyś mieć super pecha że wywali akurat jak wyjedziesz .. a jak dostaniesz SMS to co wracasz ?

czy dzwonisz do kogoś żeby zobaczył co i jak - bo jeżeli dzwonisz .. czyli ten ktoś może wpaść np. co 2 dni i przy okazji nakarmić :)

można tez zostawić włączonego "byle lapka" (za 150zł) z kamerką ..

odpalasz program TeamViewer (darmowy)

jak zgaśnie lub zobaczysz wyciek to dzwonisz :)

w "byle fonie" z internetem TeamViewer i widać co masz na pulpicie lapka (czyli podgląd z kamerki)

trzeba tylko ustawić hasło "na sztywno" i np dodać go do autostartu w razie resetu

http://www.teamviewer.com/pl/download/windows.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł satela, wysyla sms o braku pradu oraz wznowieniu zasilania. Dodatkowo dolozone dwie funkcje alarmujace o poziomie wody w sumpie na wypadek zawieszenia sie elektrozaworu (co mi sie juz zdazylo) koszt okolo 600 pln.

Dodatkowo dwie kamerki, jedna na akwarium druga na sumpa. Wlasne IP i w kazdej chwili w przypadku smsa z alarmem mozna sprawdzic na tel co sie dzieje.

Moduł z kamerkami mam od ponad 2 lat. Sprawdza sie w 100% przy malym wydatku.

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia i ja właśnie takiego pecha miałem lat temu parę i teraz już się zabezpieczam na wyrost bo powiem Ci że wywalanie ryb i korali z baniaka 1200l to nie jest za przyjemna sprawa.

Każdy ma swoje sposoby by się dobrze zabezpieczyć by było bez strat wśród podopiecznych


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam moduł PROXIMA 300D w obudowie z akumulatorem powiadomienie zarówno sms i telefon o braku i powrocie 220v prosty w programowaniu i możliwością rozbudowy o dodatkowe czujniki wylanej cieczy itp , w tamtym roku cena 420 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy długich wyjazdach bez możliwości regularnego zaglądania opiekuna na pewno ma to sens.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje. Dzisiaj znalazlem i zainstalowalem aplikacje (android) ktora po zaniku pradu, wysyla sms na podany numer. Telefon to stara xperia, podlaczony do ladowarki. Jest to chyba najtansze rozwiazanie, szczegolnie gdy mamy stary telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ich pare, Rescue BlackOut, Power Alarm i Power Outoge Alarm ktorej uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka metoda bez kosztowa, można pingować router a bezpieczniej komp włączony z kamerką na akwarium przez Team Viewera - tak robię osobiście jak wyjeżdzam (team viewer jest darmowy do zastosowań domowych), można dodać do tego UPS z monitoringiem, albo uruchomić wakuplan na kompie. jeszcze są rozwiązania open sourcowe inteligentnego domu na linuxa

Edytowane przez boro75 (wyświetl historię edycji)

570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka metoda bez kosztowa, można pingować router a bezpieczniej komp włączony z kamerką na akwarium przez Team Viewera - tak robię osobiście jak wyjeżdzam (team viewer jest darmowy do zastosowań domowych), można dodać do tego UPS z monitoringiem, albo uruchomić wakuplan na kompie. jeszcze są rozwiązania open sourcowe inteligentnego domu na linuxa

Zostaje zakup kamerki i jezeli cos sie dzieje to bedziesz o tym wiedzial jak wlaczysz program. Mi chodzilo o brak pradu, wywalone korki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokson, zaoszczędziłeś mi kilka stówek za centralkę alarmową z modułem gsm i baterią. Stary telefon z androidem zawsze się gdzieś znajdzie.

Pozdrawiam serdecznie, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokson, zaoszczędziłeś mi kilka stówek za centralkę alarmową z modułem gsm i baterią. Stary telefon z androidem zawsze się gdzieś znajdzie.

Pozdrawiam serdecznie, Marek.

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super apka na android. A czy jest taka co informuje o przywróceniu prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2015 o 22:03, RobertG napisał:

Mam moduł satela, wysyla sms o braku pradu oraz wznowieniu zasilania. Dodatkowo dolozone dwie funkcje alarmujace o poziomie wody w sumpie na wypadek zawieszenia sie elektrozaworu (co mi sie juz zdazylo) koszt okolo 600 pln.

Dodatkowo dwie kamerki, jedna na akwarium druga na sumpa. Wlasne IP i w kazdej chwili w przypadku smsa z alarmem mozna sprawdzic na tel co sie dzieje.

Moduł z kamerkami mam od ponad 2 lat. Sprawdza sie w 100% przy malym wydatku.

Co to masz za moduł z kamerkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 30.07.2015 o 10:15, bob napisał:

Czy ma ktos sprawdzony jakies proste urządzenie informujade o braku prądu w domu? najlepiej zeeby dzwonilo na moj telefon. Chce zapobiegac sytuacji typu:

- spie , pradu nie ma i od 24 do 7.00 nie ma pradu.. sms mnie obudzi

- jestem w pracy , brak prądu i 10 h nie ma pradu

Znacie jakis prosty sposób powiadomien o tym na telefon?

ale nie lepiej dać upsa i aku 40Ah lub więcej i po temacie, czy chodzi Ci ogólnie o taką informację ze nie ma prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.