Skocz do zawartości
Yakuza84

Reefmax Yakuzy Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już naprawiłem, padł statecznik (stara obudowa - schowany pod świetlówkami - są tam trzy sztuki, padł ten "samotny'). Ja również nie jestem orłem z elektryki, ale napawa prosta jak budowa cepa, trzeba wszstko rozręcić (kilkanaście śrubek) i wmienić. Zakupiłem taki - http://aqua-light.pl/index.php/produkt/statecznik-vs-elxs-124-1 - pasuje idelanie i oczywiście działa :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update z mojej strony. Nareszcie maiłem chwilę, żeby zrobić zdjęcia zbiornika. To już trzy miesiące po przenosinach i ponownym odpaleniu.

Niestety cały czas zmagam się z cyjano i brązowym nalotem. Dziś ponowiłem kurację Mycosidolem wcześniej odsysając cały syf z piasku i czyszcząc skały szczoteczką. Myślałem, że obędzie się bez chemii, ale cyjano zaczęło obłazić korale i powiedziałem dosyć.

Na chwilę obecną obsada to: brzydal, błazenek, garbik, quadri, 2 ukwiały piaskowe, krewetka czyszcząca, krewetka saron, krewetka kuekhentali, 2 trochusy, babilonia, nasarius. Z korali mam capnelle, pseudogorgonie, sinulariue, discosomy, rocordea, zoa i briareum.

20hsd5e.jpg

mbk70h.jpg

2zfmiqp.jpg

2qu56vt.jpg

Chciałbym też prosić o identyfikację poniższego korala SPS, którego dostałem od kolegi. Zdjęcia może nie oddają tego, ale ma on kolor oliwkowy z pomarańczowymi polipami.

e9g8jt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPS to Montipora Samarensis :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pseudogorgonia nie polipuje, nie za mocno na nią dmucha?


1a06cd27f7c3d5e57e8558987e36bdf5u1116a978.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pseudogorgonia nie polipuje, nie za mocno na nią dmucha?

To przez cyjano, oblepiało jej odnogi. Na razie wyczyszczone i jest ciut lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu, Reefmax idzie pod młotek. Ogłoszenie w dziale sprzedam zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.