Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po likwidacji moich zasadniczo udanych 72l z panelem zewnętrznym i dłuższej przerwie (przeprowadzki itp.) postanowiłem założyć małą ozdobę salonu w postaci kostki 60x60x60.

Sprzęt:

Akwa:

60x60x60 cm z kominem, spływ 32 mm, rewizja i powrót 25 mm.

Sump:

ok. 50x50x45 cm

Oświetlenie:

Chiński LED 165/120W z soczewkami.

Obieg:

Red devil D3000

Cyrkulacja:

Tunze 6025

Jecod RW-4

Grzałka:

Newa 100W

Odpieniacz:

Deltec APF 600

Sól:

Instant Ocean

Żywa skała:

15,6 kg

Akwarium drugi dzień zalane powoli sobie dojrzewa - wlałem biodigest prodibio i się mieli.

Muszę jeszcze wsypać piasek, dołożyć odpieniacz oraz termostat z wentylatorami do sumpa i wstępnie będzie ogarnięte. Planowana obsada podobnie jak w poprzednim baniaku, LPS, zoa, grzybki i proste SPSy, a co do ryb to pewne są jedynie 2 błazny.

Kilka fotek poniżej:

Cube 60x60 1

Cube 60x60 2

Cube 60x60 3

Cube 60x60 4

Pozdrawiam, Michał.

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona będzie później jeszcze nie jest oklejona ;)

Panowie mam problem... Kupiłem dzisiaj używanego Delteca APF 600 z Aquabee UP 2000/1 no i ucieszony przerobiłem hydraulikę spływu, żeby go podłączyć, umyłem odpieniacz, wsadzam do sumpa podłączam i nie działa :wallbash:

Próbowałem dmuchać w wężyk z powietrza, ale wirnik nadal nie rusza. Pompa się lekko grzeje (w sensie jak wyciągnąłem wirnik po próbach to był lekko ciepły) i cicho buczy, ale tak jakby wirnik się nie kręcił :dizzy:

EDIT:

Pompa już działa :thumbup: Okazało się jak zobaczyłem zdjęcia pompy wirnika w internecie, że "panewka" ceramiczna "skleiła" się z wirnikiem i wychodziła razem z tym czerwonym gniazdem z obudowy. Po wyczyszczeniu panewki, wirnika i gniazda oraz poskładaniu zaczęła pienić :yes

Jutro wrzucę jakąś aktualizację jak ogarnę odpieniacz w sumpie do końca.

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump względnie ogarnięty. Pozostało dołożyć wentylatory i termostat (czekam na przesyłkę) i w podstawowym zakresie gotowe.

W przyszłości rozważam automatyczną dolewkę i ew. jakieś pompki do ballinga. W szafce niestety jak widać już nie ma miejsca, ale w razie czego butelki na ballinga zmieszczą się obok szafki we wnęce dzięki temu nie będą widoczne w salonie, a zbiornik na dolewkę jeżeli już to na półce w komodzie, która stoi obok akwarium o ile mnie żona nie zabije :vava:

Niestety kształt szafki 60x60 nie pozwala na zbyt duże szaleństwo ze sprzętem pod akwarium...

Regulację odpieniacza już względnie ogarnąłem. Musiałem odrobinę przykręcić powietrze ponieważ przy powietrzu na 100% szła bardzo mokra piana nawet przy dosyć małym przepływie na zasilaniu odpieniacza.

Dwie fotki wnętrza szafki:

DSC 6319 (Large)

DSC 6321 (Large)

Kot kontroluje sytuację:

sump Kot (Medium)

Pozdrawiam.

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mała aktualizacja.

Do akwarium doszło:

- piasek

- korona oklejona na czarno

- czarne tło

- oświetlenie sumpa/szafki

- termostat (za 2$ z regulowaną histerezą, wyborem grzanie/chłodzenie, możliwą korektą wskazania, tyle, że "goły" sama płytka) + wentylatory w sumpie

Dojrzewanie trwa - brązowy nalot + zielone glony zaczynają się pojawiać zgodnie z planem.

Zdjęcia jeszcze bez tła i korony bo nie zdążyłem cyknąć.

gallery_9736_3541_78952.jpg

gallery_9736_3541_77600.jpg

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja doszło kilka szczepek, jak na razie mają się bardzo dobrze, brązowy nalot w odwrocie - wszystko idzie w dobrym kierunku.

gallery_9736_3541_127052.jpg

gallery_9736_3541_128885.jpggallery_9736_3541_195250.jpggallery_9736_3541_294023.jpggallery_9736_3541_52236.jpggallery_9736_3541_251483.jpggallery_9736_3541_213869.jpg

Dziękuję kolegom morsikowi i truskawie za ładne szczepki :thumbup:

Pozdrawiam.

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"no niezłe cacko" :D bardzo ładnie , trzymam kciuki :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :thumbup: powodzenia


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, do akwarium trafił brzydal.

Miał być tymczasowo z przeznaczeniem na baniak z aiptasiami od kumpla i czuje się dobrze, a chyba nawet za dobrze bo chyba dobrał się do euphylli i niestety z tego powodu jednak nie będzie mógł trafić do kumpla bo ma ogromną fajną euphyllie oprócz stada aiptasi ..:(

Niestety nie widziałem tego osobiście, ale dwa dni od wpuszczenia Tomentosusa euphyllia schowała wszystkie głowy, a cała reszta obsady czuje się świetnie... Kompromisem euphyllia trafiła do sumpa, który jest lekko oświetlony 24/7, a dodatkowo dołożyłem jeden "halogenek" ledowy z czasówką na 10h dziennie i zobaczymy czy uda się odratować euphylie...

Podpowiedzcie czy Tomentosus będzie atakował też duże ukwiały np. quadricolor ? Baniak bez euphylli mógłbym przeżyć i zostawić gadzinę, ale jak ma zjadać wszystko co tłuściutkie to niestety będzie szukał nowego domu :dizzy:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja po dołożeniu kilku zwierzaków:

gallery_9736_3541_217130.jpg

gallery_9736_3541_147360.jpggallery_9736_3541_278144.jpggallery_9736_3541_33383.jpggallery_9736_3541_120972.jpggallery_9736_3541_222168.jpg

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rafik.

Quadricolor dzisiaj doszedł do siebie i pokazał się w całej okazałości :thumbup:

gallery_9736_3541_350541.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium trafiły trzy nowe szczepki.

Dojrzewanie w pełni - pełna gama plag, ale bez przesady ilościowej - trochę cyjano, trochę brązowego nalotu, troszkę glonów.

gallery_9736_3541_381689.jpggallery_9736_3541_364648.jpggallery_9736_3541_79579.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny baniaczek ;)

Powiedz mi..czy ta Twoja lampa daje tyle fioletu czy poprostu tak aparat Ci wariuje przy ledach ?

Pozdr


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O które konkretnie zdjęcia chodzi z tym fioletem? Kwestia balansu bieli, jedne są robione na 9900K w aparacie i nie ruszane, a niektóre kręcony balans bieli w RAWie.

Generalnie ta lampa daje trochę takiego jakby różu, ale wiadomo fotki to fotki i nigdy nie będzie 100% odwzorowania koloru z rzeczywistości. Generalnie światło na zdjęciach wygląda znacznie lepiej niż na żywo...

Mi osobiście bardziej podoba się barwa z T5 niż z tych LEDów, ale... Nie wrócę do T5 z wielu przyczyn, ew. jakiś mix LED + T5 w przyszłości.

Pozdrawiam.

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie np.to z salariasem..ładnie się wybarwił na fioletowo ;) , ja w swojej chince nie mam nic fioletu pomimo dwóch diod uv.

Wiadomo.. aparat przekłamuje ale zdjęcia kozackie w tych kolorach :)

Pozdrawiam Adrian


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, stary dobry Nikon całkiem fajnie daje radę w fotach akwa, przydałby się jakiś słoik do macro, ale po doświadczeniach wiem, że musiałbym go najpierw przetestować przed kupnem, a pewniaki są kosmicznie drogie...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja udało mi się dzisiaj pozbyć wielkiej euphylii, którą miałem na przechowanie i zrobiłem reorganizację aranżacji.

Dodatkowo doszła skałka z zielonymi zoa.

Zdjęcie seriatopory hystrix pokazuje jak ładnie rośnie - koncówki ostre, a do tego niektóre mają po 3 szpice :thumbup:

gallery_9736_3541_1012442.jpggallery_9736_3541_224598.jpggallery_9736_3541_63586.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

Doszło sporo szczepek - koralowce poza pocilloporą elegans są w całkiem niezłej kondycji, ale do ideału jeszcze sporo brakuje.

Pocillopora z niewiadomych m przyczyn nie chce polipować tak jak powinna, polipy są ledwie wystawione, ale trzyma się i nie leci więc może kiedyś dojdzie do siebie.

Niestety w baniaku jest plaga na pladze - cyjano, dino (chyba, albo jakieś inne świństwo), ale zakładam, że to dojrzewanie i cierpliwie czekam aż samo zejdzie.

Dwie fotki z góry i jedna ogólna, fotki słabe, ale chcę mieć foto historię baniaka więc wrzucam.

Coś było nie teges ze zdjęciami wrzucam jeszcze raz tym razem mniejsze...

gallery_9736_3541_1559314.jpg

gallery_9736_3541_2573803.jpg

gallery_9736_3541_493039.jpg

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry:

Zasolenie - 1,025 (refraktometr kalibrowany płynem 35 ppt)

Ca - 390

Mg - 1275

KH - 8

Temp - 25,5

NO3 - 1

PO4 - 0

Wszystkie testy Salifert.

Leję ballinga z osobnym płynem Mg po 20 ml każdego równo dla utrzymania parametrów bo według szacunków 10% podmiany co tydzień nie utrzyma parametrów...

Przy takiej dawce póki co jest względnie stabilnie powoli myślę o pompach dozujących.

Jakiś czas temu doszła dolewka automatyczna zabudowana wraz ze zbiornikiem w komodzie obok baniaka i sprawdza się genialnie nie wiem jak w poprzednim akwa mogłem się męczyć bez dolewki :whistle: Pompy dozujące i zbiorniki na ballinga również trafią do tej komody co dolewka jest jeszcze miejsce na szczęście bo w przypadku kostki ilość miejsca pod akwa jest tragicznie mała...

Z mało przyjemnych rzeczy to okazało się, że na kupionej skałce z ładnymi zielonymi zoa jest pełno aiptasi ok. 8 i prawdopodobnie 90% skałki pójdzie w "kibel"... :wallbash:

Pozdrawiam.

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spajdi a o którym dozowniku myślisz w przyszłości?

Fakt, czasami to całe dozowanie z "rąsi" staje się wkurzające.

Ja osobiście zastanawiam się nad AM Evo-4, choć z przodu wygląda bardzo podobnie do Jebao.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o tym samym bo to jedyna "markowa" w takiej cenie, tańsza nawet od ebtecha po zniżkach, a Jebao akurat jeśli chodzi o pompy dozujące ma słabe opinie więc chyba pójdę w ten Reefdoser Evo , chyba, że trafi się coś innego w używce - czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ten wyświetlacz tam gdzie chcesz a nie jak w jebałce od góry ;)


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano i jakieś drugie dziadostwo jest w ostrym natarciu i niestety zaczyna źle wpływać na życie...

Zoa przykurczone, grzybek "ucieka" od zasyfionego piasku, quadricolor też się nie pompuje tak jak wcześniej jak na razie jedynie SPS nie odczuwają tego aż tak bardzo chociaż Hystrix chyba przez to zatrzymał przyrost bo co chwile na nim jakieś brązowe włosy wiszą i niby polipuje, ale widać, że go to stresuje...

Na razie czekam cierpliwie aż samo przejdzie - oby... :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.