Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Na p10 lite nie działa. Sparuje ale po kliknięciu w sparawane urządzenia wywala komunikat no conec. ted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Mam bete z wyswietlaczem i termometrem. Pewnie tu jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Puszek19 wgraj najnowszą wersje do sterownik i poleci. Czytaj dokładnie to co napisał Magu na swojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minutes ago, piotr8704 said:

Witam 

Puszek19 wgraj najnowszą wersje do sterownik i poleci. Czytaj dokładnie to co napisał Magu na swojej stronie.

mam wgrana najnowsza wersje softu 3.4.0 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja działa z najnowszą stabilną wersją softu 3.1.0.

Oprogramowanie 3.4.0 jest w wersji beta (testowej), więc może być różnie. Sprawę oczywiście ogarnę. W przyszłym tygodniu Android będzie gadał również z wersją testową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje schematu jak podłączyć zegar i wyjścia, gdzie podłączyć zasilanie do vin czy 5v ? mam jedną  pwm od driverów na arduino UNO drivery mam takie 2szt po 3 drivery  mam 1 przetwornicę ustawianą na 5v chciałem podłączyć zegar i arduino czy muszę zastosować jakieś zabezpieczenie miedzy przetwornicą a arduino?AQmaBMWLDD700-1024x768.jpg

przetwornica taka [ DC-DC, 1,5-35V/3A ]


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marekdziubak wejdź sobie na stronę magu.pl tam wszystko jest opisane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Google Play dostępna jest aktualizacja aplikacji (Link do Sklepu Play), powinna bez problemu współpracować z wersjami softu sterownika większymi od 3.1.0, łącznie z wersją beta z wyświetlaczem LCD. Za pierwszym razem może być konieczne wyłączenie i ponowne włączenie sterownika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa :)
Jeszcze pytanie. Jest szansa aby rozbudować sterownik do 8 kanałów?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę potrzebujesz aż 8? Aqma z powodzeniem sobie radzi nawet z trzema sygnałami PWM w jednym kanale - choć pewnie magu nie zaleca to u mnie działało bez zarzutu

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2017 o 06:47, mateuszurad napisał:

U mnie działa :)

Wiadomo :)

Dnia 21.11.2017 o 06:47, mateuszurad napisał:

Jeszcze pytanie. Jest szansa aby rozbudować sterownik do 8 kanałów?

Szansa jest, ale wymaga to zmiany platformy sprzętowej, więc w najbliższej przyszłości raczej wątpię. 

Dnia 21.11.2017 o 07:23, pecetowiec napisał:

Naprawdę potrzebujesz aż 8? Aqma z powodzeniem sobie radzi nawet z trzema sygnałami PWM w jednym kanale - choć pewnie magu nie zaleca to u mnie działało bez zarzutu

 Ostatnio mierzyłem ile pobierają drivery Mean Well na pinie PWM, złapało się kilka μA, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że sterownik na jednym kanale obsłuży dziesiątki driverów (mowa o MW!). Co prawda testy robiłem "przy okazji", ale nie sądzę, żeby coś się złego stało przy kilku driverach podłączonych pod jeden pin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Naprawdę potrzebujesz aż 8? Aqma z powodzeniem sobie radzi nawet z trzema sygnałami PWM w jednym kanale - choć pewnie magu nie zaleca to u mnie działało bez zarzutu"

Potrzebuję ośmiu niezależnie sterowanych kanałów.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

35 minut temu, mateuszurad napisał:


Potrzebuję ośmiu niezależnie sterowanych kanałów.
 

z ciekawości - do czego ? bo chyba nie do lampy - no chyba że chcesz na każdym kanale dać diody jednego koloru .. tylko po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
z ciekawości - do czego ? bo chyba nie do lampy - no chyba że chcesz na każdym kanale dać diody jednego koloru .. tylko po co ?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to ustawienie barwy poszczególnego w taki sposób żeby dobrać idealne proporcje diód dla lampy bez sterowania.

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podłączone po 2 drivery na kanał :) wszystko śmiga. 

Ile ty kolorów planujesz ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję za @magu

drivery MW potrzebują mniej niż 5mV do sterowania. Bezpieczna obciążalność jednego kanału PWM mikrokontrolera to około 20mA. Więc do jednego kanału sterownika można podłączyć maks cztery drivery. Oczywiście stosując jeden tranzystor https://aqma.pl/index.php?route=product/product&path=60&product_id=66 można podłączyć około tysiąca driverów pod jeden kanał sterownika. 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki kabel będzie się nadawał do łączenia diod, arduino, zasilacza itd?

http://allegro.pl/przewod-kabel-sterowniczy-liyy-12x0-5-i5792598173.html

Jeszcze odnośnie lutowania: Cyna http://allegro.pl/cyna-lc60-0-9mm-100g-i6819066534.html

I jaką grubośc, bo są od 0,25 do 2mm. I czy jak cyna jest z topnikiem to potrzebna jest kalafonia?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taki kabel będzie się nadawał do łączenia diod, arduino, zasilacza itd?
http://allegro.pl/przewod-kabel-sterowniczy-liyy-12x0-5-i5792598173.html
Jeszcze odnośnie lutowania: Cyna http://allegro.pl/cyna-lc60-0-9mm-100g-i6819066534.html
I jaką grubośc, bo są od 0,25 do 2mm. I czy jak cyna jest z topnikiem to potrzebna jest kalafonia?
Ja mam teraz 0,5 mm drut ( jak do domofonów 2x0,5 4x0,5) i jest ok. Choć najlepiej by było 1mm IMO

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.