Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Po to jest furum zeby pytac. Magu sam sie obroni jezeli uzna ze trzeba sie bronic. Nie jestes mu potrzebny. Jezeli bedzie mi zalezalo to sie dogadam ws zaplaty za prace. Nic ci do tego. Brakuje ci wlasnych problemow w zyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszechobecny Pan Silvia. Już kiedyś wspomniałem ze Kolega owy, nudzi się okropnie i nabija tysiące postów. Są z tego jakieś profity ? Może i ja się dołączę do biznesu ?

A może tak odezwać się dopiero jak ktoś Pana wezwie po imieniu ?

Nie bronie tu Stefana, ale jesteś kolego upierdliwym forumowiczem i powielasz tylko wiadomości które już wcześniej gdzieś poczytałeś. 

A teraz możecie mnie zbanować jak chcecie, ale ja i tak nie zmienię swojego zdania ...

Edytowane przez MarekT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie i merytorycznie. Nie ma co się kłócić o pierdoły, to przysporzy jedynie siwych włosów na głowie, a nic nie wniesie do naszego "morskiego życia".

Życzę wspaniałych zbiorników i bezproblemowej pracy ze sterownikiem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
51 minut temu, MarekT napisał:

Wszechobecny Pan Silvia. Już kiedyś wspomniałem ze Kolega owy, nudzi się okropnie i nabija tysiące postów. Są z tego jakieś profity ? Może i ja się dołączę do biznesu ?

A może tak odezwać się dopiero jak ktoś Pana wezwie po imieniu ?

Nie bronie tu Stefana, ale jesteś kolego upierdliwym forumowiczem i powielasz tylko wiadomości które już wcześniej gdzieś poczytałeś. 

A teraz możecie mnie zbanować jak chcecie, ale ja i tak nie zmienię swojego zdania ...

No to kolego pokaż jedną swoją wypowiedź odkrywczą i własną (przecież do niedawna nie wiedziałeś do czego służą zaworki zwrotne ...)  i na temat

a nie znów jakieś osobiste zaczepki na które już odpowiedziałem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.  Mam problem z  lampą.  Zakupiłem cały osprzęt do lampy u kolegi Magu, poskładałem i byłem super zadowolony:D. Jedyny problem to taki że nie sterował mi 2 i 4 kanał, po za tym wszystko śmigało świetnie. Myślałem że to moja wina więc zacząłem kombinować aż przesadziłem. Zadymiło  mi się z drivera Mean Well LDD 700 i wyłączyłem szybko zasilanie. Teraz nie mogę się połączyć przez telefon  z płytką AQMA, sama płytka świeci, bluetooth także. Jedynie nie świeci się  ta niebieska dioda na płytce AQMA.  Jeszcze  w dodatku gdy mam podłączone PWN to te kanały nie świecą. Po odłączeniu PWN zaczyna świecić. Jestem ciekawy czy wypaliłem coś więcej niż ten jeden driver?A może  wywaliło mi tylko oprogramowanie płytki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podlacz przez kabel i sprobuj wgrac oprogramowanie od nowa. Jak sie nie uda to mozliwe ze arduino sie spalilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuciłem do lampy moduł bluetooth, lecz nie moge wyszukać urzadzenia. trzeba go jakoś dodatkowo skonfigurować? moduł dedykowany hc-05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panewki, mam problem ze sterowaniem modułami Led 12v, zastosowałem mosfet irfz44n na każdy kanał. Niestety zauważyłem że podczas zmierzchu /świtu w zakresie mocy 2-13% moduły migają a bardziej pulsują kilka razy na sekundę. Może ktoś ma pomysł co jest nie tak.
Pozdrawiam Karol

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Czy zasilanie na sterownik mogę ustawić na 12V? Przetwornica od Magu ustawiona jest na 7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie, musisz mieć step down przetwornicę z 12 na 7. 

Poniżej zdjęcie moich krzaczków które działają już ponad pół roku

fbf6b02ca100caca73947953a490cda2.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, pokson napisał:

Pytanko. Czy zasilanie na sterownik mogę ustawić na 12V? Przetwornica od Magu ustawiona jest na 7V.

Arduino Nano v3 ATmega328

- Mikrokontroler ATmega328,
- Napięcie pracy 5V,
- Napięcie wejściowe (zalecane) 7-12V,
- Napięcie wejściowe (max) 6-20V,

swoją przetwornicę ustawiłem na 10V i od razu z niej dałem zasilanie wiatraków :)  kręcą się ciut wolniej czyli ciszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, silvia napisał:

Arduino Nano v3 ATmega328

- Mikrokontroler ATmega328,
- Napięcie pracy 5V,
- Napięcie wejściowe (zalecane) 7-12V,
- Napięcie wejściowe (max) 6-20V,

swoją przetwornicę ustawiłem na 10V i od razu z niej dałem zasilanie wiatraków :)  kręcą się ciut wolniej czyli ciszej

Też chcę wentyle podłączyć dlatego pytam :D Wentyle kręcą Ci się 24/7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia a sprawdzałeś dokładność tych czujników? Bo ktoś tu kiedyś na forum pisał, że mają dość spory rozrzut.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O widzisz Silva tego opisu nie widziałem. Magu mnie "prowadził za rękę" jak montowałem elektronikę i teraz czytam, że kazał mi ustawić na przetwornicy 9V ;)  więc sorki za wprowadzenie w błąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozrzut dla czujnika 35st. waha się pomiędzy 30-40 to dla mnie bomba. Zamówione i znowu czekać..... Nigdy tej lampy nie skończę....

2 minuty temu, fresz33 napisał:

O widzisz Silva tego opisu nie widziałem. Magu mnie "prowadził za rękę" jak montowałem elektronikę i teraz czytam, że kazał mi ustawić na przetwornicy 9V ;)  więc sorki za wprowadzenie w błąd ;)

Spoko. Nic się nie stało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, silvia napisał:

nie - bo dałem włącznik termiczny i włączają się jak temp. przekroczy 35stC :)

o taki - http://allegro.pl/wlacznik-termiczny-norm-otwarty-no-5a-250v-35-c-i5655798353.html

A możesz napisać jak go podłączyłeś. Pytam ponieważ tam jest napisane że maksymalne napięcie pracy to 250 AC. Jak to ma się do zasilania 9-11 V DC z przetwornicy? będzie działać? Czy mógłbyś zweryfikować mój prowizoryczny schemat 

LED.png


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smash dokładnie tak, będzie działać. A zasilanie w tych wyłącznikach termicznych jest ograniczone tylko po to aby nie palić styków. To są proste czujniki bimetaliczne a więc ich "dokładność" będzie różna, ale akurat w działaniu lampy to nie problem, 5st w jedną czy w drugą to mały problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu już kombinowałem żeby podłączyć wentyle->przekaźnik->sterownik... a tu taka mała pierdółka. Dzięki silvia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
59 minut temu, smash napisał:

A możesz napisać jak go podłączyłeś. Pytam ponieważ tam jest napisane że maksymalne napięcie pracy to 250 AC. Jak to ma się do zasilania 9-11 V DC z przetwornicy?

jak kolega wyżej napisał - to zwykły włącznik - więc montujesz w obwód jak włącznik - tyle że nie trzeba "palcem klikać" - bo to włącznik termiczny :)

schemat masz OK - dokładnie tak mam go zamontowanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję@dadario,@silvia [emoji846]

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, katani napisał:

Silvia a sprawdzałeś dokładność tych czujników? Bo ktoś tu kiedyś na forum pisał, że mają dość spory rozrzut.

nie - ale to nie ma większego znaczenia dla lampy (do sterowania grzałką bym ich nie użył) - i dlatego też dałem termika na 35st a nie np. 50 :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - jak się wchodzi w ustawienia sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, m-babka napisał:

Mam pytanko - jak się wchodzi w ustawienia sterownika?

Androidem ? cofnij się o 4 strony

(albo 3 - zalezy jak liczyć z tą czy bez tej - w każdym razie opis jest pod koniec str. 23)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, steruje AQMĄ z Windowsa i potrzebuje zmienić na dwóch kanałach tryby true na false.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.