Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Dnia 4.03.2018 o 11:48, SlawwPmi napisał:

po daniu zasilania lampka zapala się na chwile 1s może mniej i gaśnie

to normalne (jeśli nie masz "drabinki" rezystorów) driver dobiera napięcie do nitki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, lampa zacina się  przy wschodach i zachodach, żeby działały muszę wyłączyć i włączyć zasilanie całej lampy przy każdym wschodzie i zachodzie a potem już zaczyna działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy TAKI moduł SSR będzie się nadawał do sterowania świetlówkami +AQma LED?

Pytam ponieważ wcześniej pisaliście, że zwykłe przekaźniki się nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ustawieniach wiem, ale nie byłem pewny co do SSR i wolałem się upewnić :)

Będę robił dwie lampki do akwarium slodkowodnego-paski LED+świetlówki i druga Power LED

Edytowane przez pit_i_mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisaliśmy przez e-mail i chyba już wiem wszytko.

Nie chciałbym marudzić, ale @magu rzuć okiem na schemat który wysłałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmontowalem sterownik dla znajomego-tasmy LED 4x IRFZ44N i 2x SSR dla świetlówek. Znajomy mega zadowolony i w jego imieniu bardzo dziękuję za projekt AQma ;)

 

Ja dalej kombinuję ze swoim sterownikiem i tak mnie naszlo, czy można użyć scalaka PCA9685? Chciałbym mieć 16x PWM i odciążyć Arduino NANO 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2018 o 17:16, pit_i_mat napisał:

Zmontowalem sterownik dla znajomego-tasmy LED 4x IRFZ44N i 2x SSR dla świetlówek. Znajomy mega zadowolony i w jego imieniu bardzo dziękuję za projekt AQma ;)

 

Ja dalej kombinuję ze swoim sterownikiem i tak mnie naszlo, czy można użyć scalaka PCA9685? Chciałbym mieć 16x PWM i odciążyć Arduino NANO 

Przekaźnik SSR 2A daje rade przy zapaleniu świetlówek?


@magu

Myślę o wykorzystaniu Twojego sterownika do lampy t5+led.
Rozumiem, że wyjście pwm podpinam do przekaźnika z tym, czy muszą by do przekaźniki ssr czy do stateczników da radę zwykły przekaźnik?

Chyba już trochę sam sobie odpowiedziałem na pytanie przeglądając te przekaźniki ssr to maja one wysoki prąd chwilowy dlatego taki 240VAC / 2A jak kolega @pit_i_mat zastosował daje radę tak? :P

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sith114 dają radę. Musisz tylko pamiętać, aby zmienić kod. Kanał sterujący ssr bez rozjasniania, bez ściemniania i 100%. Tak aby był sterowany zawsze pełnym sygnałem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, taki standardowy SSR Omrona obsłuży około 350 W obciążenia. Oczywiście do jednego kanału PWM możesz podłączyć kilka takich przekaźników, więc myślę, że mocy wystarczy, a i da sobie radę z chwilowym pikiem prądu.  Zwykły przekaźnik (sterowanie 3,3 V - 5 V, prąd sterowania nie większy niż 20 mA) też da radę, ale ogólnie mikrokontrolery bardzo ich nie lubią, więc odradzam. Co prawda od wersji 3.1.10 sterownik wyposażony jest w sprzętową kontrolę prawidłowej pracy tzw. watchdog więc nawet jak przekaźnik będzie starał się usilnie zawiesić sterownik, to AQma LED Control sobie z tym poradzi.  Ale moim zdaniem nie warto, poza tym przy akwarium jest zapewne więcej mikrokontrolerów (jakiś profiluxik, dolewka, dozownik itp.), więc dorzucenie 8 zł, do przekaźnika SSR jest zasadne i zapewnia spokojny sen. 

Przy okazji... Od wersji (edit:) 4.0.10 doszła możliwość podłączenia czujnika temperatury i sterowania wentylatorami. Temperaturę załączenia można ustawić z poziomu aplikacji na Windows. Watchdog o którym pisałem wcześniej będzie działał tylko w przypadku posiadania Nano z nowym bootloaderem. Z tego co się orientuje w PL, tylko ja je mam, ale w razie czego można za pomocą programatora zmienić bootloader, albo podesłać do mnie, gratis zamienię bootloader na nowy i wgram nowy soft. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magu

Widzę, że zrobiłeś nowy kod ale też masz nową płytke-można zobaczyć schemat? ;)

Jakie masz plany odnośnie WiFi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli chodzi o WiFi, to miało być zaimplementowane tak "zwyczajnie", ale życie zweryfikowało plany... Akurat dla jednego z klientów pisaliśmy grube rozwiązanie do zarządzania i monitorowania maszyn przez Internet. No i  powstała całkiem fajna platforma, którą szkoda zmarnować :) więc będzie moduł WiFi "dopinany" do sterownika, który umożliwi zarządzanie AQma LED Control z poziomu przeglądarki  lub aplikacji smartfonowej. Rozwiązanie jest niezależne od systemu operacyjnego, dostępne z każdego miejsca na świecie (można ograniczyć). Obecnie mamy już wykupioną infrastrukturę serwerową, jest przygotowane większość funkcjonalności. Dodatkowo własnie się robi moduł powiadomień SMS. Wszystkie urządzenia AQma będą wspierane (dolewka, dozownik, LED Control itp.). Oczywiście platforma będzie bezpłatna.  Koło lutego będą beta testy. Co do schematu, proszę bardzo:

AQmaLEDControl.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane ze sterowników trzeba będzie wysyłać gdzieś na zdalny serwer?

 

Jeżeli to nie tajemnica to na czym będzie zrealizowane WiFi? ESP8266/32 czy coś bardziej zaawansowanego?

12 minut temu, magu napisał:

Rozwiązanie jest niezależne od systemu operacyjnego, dostępne z każdego miejsca na świecie (można ograniczyć)

To mi się podoba najbardziej ponieważ mój podstawowy system to Linux, a chcąc coś sobie przestawić muszę odpalać Windows.

13 minut temu, magu napisał:

Co do schematu, proszę bardzo

Dzięki wielkie.

Pytałem o schemat ponieważ chcę zrobić swoją płytkę, ale chcę aby była w pełni zgodna z projektem AQma. Już rozpocząłem prace, ale w między czasie dojrzałem, że pojawiła się nowa wersja ;) 

Jak ukończę to się pochwalę co z tego wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @magu, tak sobie patrzę na schemat i...

1. Jak dobrze rozumiem to złącze JP1 to jest złącze dla DS18B20, ale tam jest chyba błąd-rezystor R4 powinien być podłączony między +5V i DATA, a nie GND i DATA

2. LED1 powinien być podłączony odwrotnie

3. Wyjście D8 Arduino służy do załączania wentylatora? Wentylator jest załączany stanem niskim czy wysokim?

4. Wyjście D4 i D7 Arduino to jest przyszłe złącze dla WiFi? 

Edytowane przez pit_i_mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, magu napisał:

Na ten moment, jeszcze za wcześnie żeby mówić o szczegółach. Jak całość będzie gotowa produkcyjnie dam znać.

Magu takie rzeczy teraz ja tu niedługo chciałem płytke kupować a tyle nowości bedzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pit_i_mat napisał:

1. Jak dobrze rozumiem to złącze JP1 to jest złącze dla DS18B20, ale tam jest chyba błąd...

Dziwne, u mnie działa :), ale po kolei... Rezystor możesz podłączyć zarówno do GND jak i do +5 V, jednak musisz to potem uwzględnić jak będziesz obliczał logarytmy. Poza tym, używam czujnika jak na stronie.

Co do wentylatora, to na gate idzie stan wysoki, jednak samo zasilanie załączane jest na GND.

Złącze z pkt. 4 jest do WiFi.

Co do diody, to zaszłość. W pierwszych realizacjach była podciągnięta do +5 V i jakoś tak została. Ale dla projektu płytki nie ma to znaczenia, bo pasuje w każdą strone. Jak będe miał chwilę to przekręcę ją na schemacie (edit: już).

Zerknij tu do instrukcji, płytka opisana jest dość dokładnie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dam radę bezproblemu, ale tak mi się rzuciło w oko gdy przeglądałem schemat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2019 o 08:33, magu napisał:

Dziwne, u mnie działa :), ale po kolei... Rezystor możesz podłączyć zarówno do GND jak i do +5 V, jednak musisz to potem uwzględnić jak będziesz obliczał logarytmy. Poza tym, używam czujnika jak na stronie.

Kolego @magu, chciałbym przeprosić bo to ja byłem w błędzie. Przyjąłem za pewnik, że to jest czujnik temperatury DS, a to jest czujnik NTC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś lampę na modułach od @magu mam na myśli AQma F-Grow lub AQmaB16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zmontowałem AqmaLed,działa  bez zarzutu(tu ukłony dla twórcy),mam jednak kilka pytań

-czy soft 3.4.0 można wrzucić na nano,bo mi wchodzi tylko 3.1.10(przy próbie wgrania 3.4.0 krzyczy ,że mało pamięci),a chciałbym mieć wyświetlacz

-czy soft 4.0.10 jest już dostępny,czy wejdzie na nono i czy też obsługuje wyświetlacz lcd


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.