Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam żadnego wolnego kanalu. 

Jak bym się podpiął pod ostatni wygaszany kanał?

Edytowane przez witek80 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Aplikacji AQma LED Control Interface na androida. Jest wersja  oprogramowania na IOS?  Mam iphone X i nie mogę znaleźć aplikacji.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mam pytanie odnośnie Aplikacji AQma LED Control Interface na androida. Jest wersja  oprogramowania na IOS?  Mam iphone X i nie mogę znaleźć aplikacji.
Tylko android.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka ostatnich stron tematu i ktoś pytał o arduino UNO - działa bez problemu, nic w kodzie nie trzeba zmieniać.

Mam za to ja pytanie, chce do mojej lampy LED dorzucić 2 świetlówki T5, czy jak dam takie przekaźniki:

https://botland.com.pl/pl/przekazniki/1997-modul-przekaznika-1-kanal-z-optoizolacja-styki-7a240vac-cewka-5v.html

i podepnę pod PWM na 100%, bez ściemniania, będzie wszystko działało poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przekaźników daj SSRy - pojedynczy moduł https://botland.com.pl/pl/przekazniki-polprzewodnikowe-ssr/10161-modul-przekaznika-polprzewodnikowego-ssr-2a-1-kanal-styki-240vac-2a-cewka-5vdc-5903351241175.html?search_query=ssr&results=2

są też takie moduły gdzie są zamontowane 2, 4, 8 SSRy

Co do ustawień... ustawiasz czas włączenia, czas wyłączenia, wschód=0min, zachód=0min, minimum=0% i maksimum=100%

Edytowane przez pit_i_mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest gdy zabraknie prądu np. w nocy ? - gdy starownik Aqma ściemnił wcześniej wszystkie kanały i tylko świeci oświetlenie nocne. Czy po ponownym włączeniu prądu lampa zaświeci pełnym światłem ? - aż do momentu rozruchu Aqmy a  później sterownik ustawi kanały do zaplanowanej na noc mocy? Czy po zaniku prądu aqma sobie poradzi i nie rozbłyśnie lampa pełną mocą?

Na krótką chwilę?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, waldek123blau napisał:

 Czy po zaniku prądu aqma sobie poradzi i nie rozbłyśnie lampa pełną mocą?

Na krótką chwilę?

jeśli jest dobra bateria to nie błyśnie bo pamięta wtedy godzinę i ustawienia - wróci tylko do oświetlenia nocnego  - w dzień też nie odpali na max od razu : lampa powoli będzie się rozświetlać - o ile pamiętam to czas można ustawić "grzebiąc" w kodzie a standardowo to jakaś minuta ? nie pamiętam - można sprawdzić wyłączając wtyczkę z gniazdka :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych kodach chyba już nie można sobie pogrzebać ponieważ @magu udostępnia tylko plik *.hex 

 

Ale jak napisał @silvia wyciągnij wtyczkę z kontaktu i po takim teście na żywo zobaczysz jak to działa i co się stanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pit_i_mat napisał:

Ale jak napisał @silvia wyciągnij wtyczkę z kontaktu i po takim teście na żywo zobaczysz jak to działa i co się stanie ;)

Jak sterownik do mnie dotrze to sprawdzę. Właśnie go kupiłem! i chcę go zamienić w swoich lampach bo zastosowałem sterownik Rafała tu jest link do niego:

https://www.olx.pl/oferta/sterownik-do-akwarium-terrarium-paludarium-refigium-CID103-IDt4BNw.html

wczoraj wywaliły mi korki o 23 godz i po wciśnięciu bezpiecznika zabłysły moje 3 lampy na maxa do momentu rozruchu sterownika na jakieś 8 sekund ale i tak był to szok dla zwierzaków. Dlatego dziś już kupiłem sterownik od Maga.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zaniku odpalają się na max tylko białe a reszta nie 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aqmie lampa po zaniku zasilania rozświetla się od 0 do wartości jaka jest przypisana na daną godzinę.  U mnie tak jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w opisie sterownika na stronie Aqmy Magu napisał:

"Sterownik, po zaniku zasilania nie traci ustawień wprowadzonych przez użytkownika. Podtrzymanie bateryjne utrzymuje pracę zegara, dzięki temu, po przywróceniu zasilania sterownik ustawi oświetlenie adekwatnie do aktualnej godziny. Kontroler zadba, aby lampa została włączona płynnie, przez stopniowe rozświetlanie, aż do uzyskania zadanej wartości oświetlenia. Życie zbiornika nie będzie narażone na niepotrzebny stres wywołany gwałtownym włączeniem oświetlenia. "

Ale nie u wszystkich tak jest?! Może w starym oprogramowaniu nie było tej funkcji?  Sygen wyraźnie napisał: "U mnie po zaniku odpalają się na max tylko białe a reszta nie" 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, waldek123blau napisał:

I w opisie sterownika na stronie Aqmy Magu napisał:

"Sterownik, po zaniku zasilania nie traci ustawień wprowadzonych przez użytkownika. Podtrzymanie bateryjne utrzymuje pracę zegara, dzięki temu, po przywróceniu zasilania sterownik ustawi oświetlenie adekwatnie do aktualnej godziny. Kontroler zadba, aby lampa została włączona płynnie, przez stopniowe rozświetlanie, aż do uzyskania zadanej wartości oświetlenia. Życie zbiornika nie będzie narażone na niepotrzebny stres wywołany gwałtownym włączeniem oświetlenia. "

Ale nie u wszystkich tak jest?! Może w starym oprogramowaniu nie było tej funkcji?  Sygen wyraźnie napisał: "U mnie po zaniku odpalają się na max tylko białe a reszta nie" 

Wszystko zalezy od software'u jak masz jakis warunek typu jest 18 wlacz urzadzenie X. A o 17:55 prad wywali i wróci o 18:15 to pewnie urządzenie X zostanie zgaszone.
Inna sprawa stany wyjść po zaniku zasilania urządzenie przykładowo może być w stanie on lub off. I dopiero po spełnieniu warunku ze czas aktualny znajduje sie w przedziale czas on/off nastepuja jakas akcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buduję drugą lampę i dziś trochę sprawdzam poszczególne sekcje jak świecą i jak napisałem że u mnie białe przy zaniku zawsze włączają się na max przez 1-2 sekundy i wraca do rozjaśniania w dzień lub się wyłączają w nocy natomiast reszta jest ok.Chyba doszedłem gdzie tkwi problem a mianowicie w driverach.Przy białych mam te

https://allegro.pl/oferta/led-driver-sst90-xhp70-xhp50-xp-g-xm-l-350-5000ma-7595057367

a przy reszcie które nie zapalają się przy włączeniu prądu sa takie

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-przetwornica-driver-led-350-700-1000-ma-7581898937


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Sygen napisał:

Chyba doszedłem gdzie tkwi problem

Magu dał drabinkę rezystorów i nie ma żadnych problemów (o ile działa bateria i jest odp. soft)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, silvia napisał:

Magu dał drabinkę rezystorów i nie ma żadnych problemów (o ile działa bateria i jest odp. soft)

no chyba bateria i soft nie ma tu znaczenia skoro 54 diody na innych driverach po zaniku prądu nie odpalają się na maxa tylko płynnie rozjaśniają


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, sytuacja wygląda tak... Po włączeniu prądu sterownik włączy lampę z ustawieniami adekwatnymi do aktualnej godziny. Mało tego nie walnie od razu pełną mocą, a zrobi to płynnie.  Druga sprawa, taka czysto elektroniczna. Sterownik jest dość skomplikowany i jego start zajmuje około 0.5 - 1 sekundy. W tym czasie drivery nie są sterowane, więc powinny zacząć świecić pełną mocą. Sterownik załatwia tę sprawę przez "analogowe" ustawienie wyjść sterujących na stan niski (zworka koło buzera). Dzięki temu nic nie błyska, a wszystko działa jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak u kolegi wyżej.  Po włączeniu sterownika lampa włacza się na ok 1 sek pełna mocą,  ale nie wszystkie kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, magu napisał:

Sterownik załatwia tę sprawę przez "analogowe" ustawienie wyjść sterujących na stan niski (zworka koło buzera). Dzięki temu nic nie błyska, a wszystko działa jak powinno.

Jak będziesz wysyłał sterownik do mnie proszę ustaw tą zworkę koło buzera właściwie. Z tego powodu ( przez błysk po zaniku prądu) wymieniam sterownik w swojej lampie. Mój mail na stronie Aqmy to:

w.straus@arcor.de


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zworka jest zawsze ustawiona na poziom niski. Dotykać ją trzeba tylko wtedy, jeżeli drivery działają odwrotnie (jak dostają 0 % to świecą pełną mocą a przy 100 % są wyłączone). W przeciwnym wypadku nie trzeba nic robić.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info i czekam na sprzęt.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, magu napisał:

Spoko, zworka jest zawsze ustawiona na poziom niski. Dotykać ją trzeba tylko wtedy, jeżeli drivery działają odwrotnie (jak dostają 0 % to świecą pełną mocą a przy 100 % są wyłączone). W przeciwnym wypadku nie trzeba nic robić.  

to czemu u mnie jest inaczej,jeśli podłączę jeden obwód czyli 6 sztuk diod pod 1 kanał sterownika z tymi driverami jest ok

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-przetwornica-driver-led-350-700-1000-ma-7581898937

a jeśli zmienię driver na ten i tak samo pod 1 kanał sterownika diody zapalają się na max przez sekundę i wracają do ustawień

https://allegro.pl/oferta/led-driver-sst90-xhp70-xhp50-xp-g-xm-l-350-5000ma-7595057367?reco_id=255b452d-ede6-11e9-bbba-ecf4bbd61370&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik testuje z MeanWellami, z nimi działa zawsze.  Napisz do producenta driverów. Być może potrzebują mniejszego rezystora na pull-down. Teraz sterownik ma rezystancję podciągu go gleby w zakresie od 10  do 20 kΩ (zależnie od wersji).  Jak będziesz miał jakieś info, to daj znać na PW, napiszę Ci co trzeba zmienić aby być zgodnym ze specyfikacją Twoich driverów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy może mi ktoś wytłumaczyć tak na chłopski rozum jaka jest praktyczna różnica w działaniu PWM 490Hz, a 980Hz?

Pytam ponieważ w AqmaLED mamy dwa kanały 980Hz i cztery 490Hz Ciekawi mnie czy będzie widać różnicę w świeceniu diod?

 

Jeszcze jedno... Jeżeli moje drivery LED działają na odwrotnej logice to mam dać rezystory Pull-up, a czy coś jeszcze muszę zmienić?

Edytowane przez pit_i_mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.