Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa wersja 2.0.0 (beta). Można testować bluetooth.

Soft umożliwia jednoczesne korzystanie z USB i BT.

http://magu.pl/aqma-...luetoothVersion

Trochę to utrudnienie z tym bezprzewodowym sterowaniem

Magu pomyśl o czymś związanym z tym tematem.

https://techniczny.wordpress.com/2012/04/04/laczenie-arduino-z-openwrt/

Każdy ma w domu router, wystarczy wgrać linuxa WRT, podłączyć przez usb i sterować przez przeglądarkę wszystkim za pomocą www :D.

Po tym jak bezawaryjnie działa sterowanie AQma u mnie, chciałem Ci podziękować za MASĘ świetnej roboty jaką wykonałeś i szacun że udostępniasz to za FREE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESP8266 ciekawie się zapowiada, jeżeli chodzi o komunikację wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym modułem bt trzeba uważać, bo on nie ma konwertera sygnałów, tylko ma stabilizator na zasilaniu modułu, sygnał tx powinien być podany przez konwerter lub przez dzielnik napięcia (dwa rezystory). Zresztą pisze to na samym module.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to utrudnienie z tym bezprzewodowym sterowaniem

Magu pomyśl o czymś związanym z tym tematem.

https://techniczny.w...uino-z-openwrt/

Każdy ma w domu router, wystarczy wgrać linuxa WRT, podłączyć przez usb i sterować przez przeglądarkę wszystkim za pomocą www :D.

Po tym jak bezawaryjnie działa sterowanie AQma u mnie, chciałem Ci podziękować za MASĘ świetnej roboty jaką wykonałeś i szacun że udostępniasz to za FREE.

Myślę, że trochę nazbyt to skomplikowane dla normalnego zjadacza chleba :).

Zrobiłem kiedyś testowy interfejs na Raspberry Pi - Apache2 z SSL, PHP, MySQL, i napisałem demony do USB w Pythonie (tak wygląda http://nano-reef.pl/...gu/#entry791600) Przewaga taka, że możesz sobie podłączyć różne moje (lub swoje) urządzenia za pomocą zwykłego kabla USB i sterować czym chcesz przez przeglądarkę (jednocześnie kilkoma urządzeniami), można zbierać dane itp. Nawet ochoczo się do tego zabrałem, ale skończyło się tak, że podpiąłem do AQmy pobawiłem się światłem i tyle było z tego. Do tej pory w żaden sensowny sposób tego nie rozwinąłem bo nie jest mi potrzebne, a zeżarłoby mi bardzo dużo wolnego czasu.

PS. Cieszę się, że sterownik się przydaje.

Akurat z tym modułem bt trzeba uważać, bo on nie ma konwertera sygnałów, tylko ma stabilizator na zasilaniu modułu, sygnał tx powinien być podany przez konwerter lub przez dzielnik napięcia (dwa rezystory). Zresztą pisze to na samym module.

Zawsze lepiej zainwestować grosze w dwa rezystory lub dedykowany konwerter poziomów niż czekać na następny moduł BT :)

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziękuje :) Własnie takiej odpowiedzi oczekiwałem.

Ogólnie nie wiem dlaczego zrywa mi parowanie przy probie połączenia.

Którym portem się łączyć ? Przychodzącym czy wychodzącym ?

__________________________

Już działa :)

Edytowane przez MarekT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Magu.

Problem polegał na tym, że nie podawałem hasła dostępu. Klikałem Dalej zostawiając puste pola i niby się łączyło i było sparowane.

Wpisałem hasło : 1234

Teraz już zadziałało jak trzeba !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zainteresowany sterownikiem zakupiłem szpargały, poskladalem narazie na pajączku kabli i.... No właśnie chciałem nim sterować lampę już wmontowaną w "blau compackt Led" - lampa w pokrywie kompaktowego zbiornika blau 130l . Na dzień dobry napotkałem problem z oświetleniem białym - mianowicie trafo w lampie na wyjściu 60-130 V - czy dostanę gdzieś takie drivery które obsłużą takie napięcie i bedą współpracowac z andurino? Czy moze można jakoś połączyć szeregowo drivery aby zsumować do napięcia jw. ? W lampie jest 6 niebieskich na oddzielnym trafo - działają próbnie z Aqma jako jedna sekcja ale białych jest 29 - chyba jendnowatowe i niestety przy włączonych zasilacz podaje im 90volt . Wiem ze te 29 mogę podzielić na sekcje i sterować kilkoma pwm ale wtedy musiałbym chyba wymienić zasilacz ? Lub moze 3 zasilacze na 3 sekcje ? Obecny zasilacz pod białe na wyjściu 350mA 60-130V 45W. Pomoże ktoś ? Co zrobić aby je zmieniać zasilacza a sterować 29 led Aqmą ?

Edytowane przez ramzi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :)

To teraz może ja się wypowiem i oczywiście proszę o pomoc :)

Po pierwsze: @magu - podaj na priv adres poleci jakiś sześciopak - tak się nie da aby tyle włożonej pracy nie zostało docenione jakkolwiek.

Po drugie: mam problem z bluethoot'em... Posiadam taki o to model BT:

5pcs-lot-xm-15b-bluetooth-serial-port-module.jpg

No i mam problem, podłączyłem wszystko według instrukcji i nie działa :/

Laptop niby paruje się z urządzeniem (dociąga jeszcze jakieś sterowniki z win update), widać dwa nowe porty COM i to wszystko.

Moduł dalej mryga diodą oczekując na połączenie - nic się w nim nie zmienia. AqmaLed oczywiście też się nie łączy.

Dodam że po USB łączy się pięknie i wszystko śmiga jak należy. A tu taki cholercia klops.

Ktoś miał może do czynienia z takim modułem? Posiada on konwersje poziomów logicznych. Mój laps to Dell latitude E6320 - win7 pro.

Pozdrawiam i życzę pomyślności w nowym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz to co ja ;-) wgrałeś soft do arduino z funkcją BT?


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz to co ja ;-) wgrałeś soft do arduino z funkcją BT?

Dokładnie tak jak mówisz.

Wgrałem soft do obsługi BT, przeanalizowałem też kod i chce dziś spróbować zmienić piny na jakieś inne (testowo oczywiście).

A czy prócz zasilania oraz RT TX podłączyłeś jakieś piny jeszcze od tego modułu?

Edytowane przez chabov (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko te co trzeba, czyli tak jak na schemacie, Oczywiście dałeś do RX do A1 a TX do A2?


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko te co trzeba, czyli tak jak na schemacie, Oczywiście dałeś do RX do A1 a TX do A2?

Tak tak :)

Pracowałem już troszkę przy arduino także wiem co i jak ale tutaj coś występuje dziwnego.

Chciałem przetestować czy może moduł jest walnięty czy jak. Wgrałem prosty kod który ma za zadanie zapalanie diody ;)

Zainstalowałem sobie zwykły terminal bluetooth'owy na telefonie i ślicznie wszystko się paruje i działa...

Spróbowałem znów na laptoku - po wpisaniu kodu (1234) wyświetla się komunikat: "dodawanie tego urządzenia do tego komputera nie powiodło się. Proces trwał zbyt długo..."

Będę musiał jeszcze spróbować na innym PC bo już nie mam pomysłów...

Panowie!

Już mam powód moich kłopotów - sterowniki w moim laptoku były stare - ot i zagwożdzka, przy okazji uwaliłem arduino nano - więc przesiadłem się na klon uno. :D haha

Najlepszego w nowym roku!

Edytowane przez chabov (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty pierwszy i nie ostatni coś popsułeś. Znaczy to. że kombinujesz i to dobrze :) Ja mam na swoim koncie 3 NANO , 1 UNO i niestety MEGE. No ale nie ma tego złego .

Ja tez życzę kolegom Wszystkiego Dobrego w nowym Roku.

Będę dzisiaj dozował szampana z Dozownika :baby: , z wszystkich Kanałów na raz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee no wiadoma sprawa! Na koncie mam już kilka Atmeg bo bawiłem się też czystym C ;-) ale za dużo zabawy to wszystko zajmuje :-)

Pewnie po nowym roku coś naskrobie na androida (no chyba że już ktoś się tym zajął...) tak żeby można było telefonem, tabletem pośmigać :-)

Najlepszego Wam wszystkim życzę!

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach pracy przy składaniu tego na kolanie, podłączyłem to na płytce prototypowej. Wszystko śmiga i pięknie działa bluetooth ;-)


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eeee no wiadoma sprawa! Na koncie mam już kilka Atmeg bo bawiłem się też czystym C ;-) ale za dużo zabawy to wszystko zajmuje :-)

Pewnie po nowym roku coś naskrobie na androida (no chyba że już ktoś się tym zajął...) tak żeby można było telefonem, tabletem pośmigać :-)

Najlepszego Wam wszystkim życzę!

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Czekam kolego na ten program pod Androida ;-)


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Ma ktoś może schemat jak podłączyć Arduino Nano pod lampę led z dwoma zasilaczami (jedne dla diod niebieskich drugi dla biały obydwa zasilacze regulowane ) .

Nie wiem jak to wszystko razem podłączyć . Chciałbym mieć możliwość ustawienia wschodu i zachodu .

Znalazłem takie coś ale nie wiem czy to jest poprawne podłączenie

post-26379-0-94248900-1452854154_thumb.jpg

Edytowane przez Puszek19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat który przedstawiłeś jest opisany dość szczegółowo - potencjometry podłączone do zasilacza Mean Well z serii regulowanych. Regulacja polega na zmianie napięcia na wejściu sterującym od 0-10V. Co do twojej lampy to sprawa nie jest taka prosta. Chinki mają inaczej skonstruowane zasilacze, wejścia sterujące nie są separowane optycznie od reszty układu i jeszcze parę innych problemów. Więc pomijając fakt, że na chince nie da się zrobić wschodów bo ich zakres regulacji jest słaby i wynosi od 35-90% mocy to na podstawie tego schematu nie zepniesz PWM z Arduino z twoim zasilaczem.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musiał bym zastosować dwa led drivery i kupić zasilacz (od laptopa drukarki ) i wtedy będę mógł to podłączyć ? Masz moze schemat jak to powinno prawidłowo wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Puszek. W celu ograniczenia kosztów stosowane są tam szeregowe układy diodowe. W zależności od mocy lampy zasilacze mają max. napięcie 65V lub 95V. Nie są to drivery prądowe tylko zwykłe regulowane zasilacze. Nie widziałem w sprzedaży driverów prądowych o takim napięciu pracy. Trzeba by zmieniać układ połaczenia diód led tak by uzyskać max. napięcie w gałęzi 24V. Do tego driwery i zasilacz. Wydaje mi się, że koszt przeróbki jest wyższy niż lampy. Sprzedaj tą i kup z oryginalnymi regulacjami wschodów i zachodów. Pomógłbym ci ale za daleko mieszkasz.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc lampy to 36w podzielona jest na dwa rzędy po 6 diod . Czyli 6x 3.8v =22.8V czyli mogę zastosować drivery .

Lampa to samoróbka wiec myślałem ze mogę ja trochę ulepszyć .

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.