Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojej wiedzy wynikają że nie ma znaczenia system tylko czip w Arduino. Jeśli to chiński klon, to jest duża szansa że będzie działać tylko z tym sterownikiem który podała Nika ch340g . Oryginalne ze strony Arduino nie zawsze działają na klonach.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Wrócę do domu to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik działa menager urządzeń widzi czego nie widział, ale... aqma się łączy, mogę pobrać czas z lampy, wysłać czas z PC ale suwaki, on/offy, testy itp w ogóle nie działają. Jakieś pomysły? A bo bym zapomniał spróbowałem przez arduino wgrać soft maga do lampy ale program arduino wywala błąd podczas wgrywania softu do płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na sterowniku masz stary soft, w takim wypadku użyj starszej wersji aplikacji: 

http://magu.pl/index.php?option=com_attachments&task=download&id=21

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
55 minut temu, pecetowiec napisał:

 program arduino wywala błąd podczas wgrywania softu do płytki.

trzeba nacisnąć reset w odp. chwili - jest to opisane w instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqma w starszej wersji działa, dzięki Magu!

co prawda jak chciałem wgrać również kod do arduino to wyskoczył taki błąd "avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM1": Nie można odnaleźć określonego pliku.
Problem z wgrywaniem na płytkę. Sprawdź http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload w poszukiwaniu sugestii"

Ale najważniejsze, że aqma komunikuje się z lampą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z budową lampy na arduino więc podchodziłem z dystansem do tego pomysłu.
Sam sterownik jest bardzo prosty i bardzo przyjazny w obsłudze myślałem że będzie trudniej ale jak podpytalem co i jak i kupiłem co trzeba i w ciągu 2 wieczorów złożyłem i uruchomiłem wypasiona lampę. Myślałem że jest to bardziej skomplikowane ale nawet sterowanie świetlówkami zrobiłem.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, DarekB30 napisał:

Myślałem że jest to bardziej skomplikowane ale nawet sterowanie świetlówkami zrobiłem.

 

Masz na myśli sterowanie on/off?

może by pomyśleć nad sterowaniem DALI, zwolennicy świetlówek byliby bardzo zadowoleni.

Edytowane przez elektryk2e (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Mam po 2 latach padł właśnie ten kondensator i po utracie zasilania nie pamięta godziny.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, karol1981 napisał:

 


Mam po 2 latach padł właśnie ten kondensator i po utracie zasilania nie pamięta godziny.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

Trzeba założyć firmowy .Po to dałem link .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateryjka jest orginalnie, a ja chce wymienic na super kondensator z linku ktory podal "SU1" i nie jestem pewien,

czy ma byc 3 czy 5 voltowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość napięcia musi być taka sam co bateria tzn 3V. Tylko licz sie z tym ze będziesz musiał przerobić troszeczkę układ. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam przed chwilka zobaczyłem aplikacje układu, wygląda na to ze układ będzie ładował kondensator wiec wystarczy wlutować.

Tylko czy to ma sens wymiany na kondensator, dobra bateria do 5 lat wytrzymuje. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś od Jędrzeja Zawratowskiego dostałem nową wersję aplikacji na Androida, działającą z kodem Arduino 3.X.X. Jeszcze nie testowałem, ale pewnie wielu z Was chętnie skorzysta. Chłop jak zwykle poświęcił sporo czasu i udostępnił apk za darmo.  http://magu.pl/aqma-systemandroid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 19.04.2017 o 19:53, silvia napisał:

trzeba nacisnąć reset w odp. chwili - jest to opisane w instrukcji

Właśnie chce zaktualizować soft arduino i wywala mi błąd "problem z wgrywaniem na płytkę". W którym momencie trzeba kliknąć reset na urządzeniu?

Ok poradziłem sobie. Dla tych którzy tak jak ja nie mogli znaleźć pełnej instrukcji:

Cytuj

Klikasz 'wgraj' i przyciskasz reset na płytce. Program jest kompilowany, w momencie jak zobaczysz że zaczyna wgrywać program na płytkę puszczasz reset.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a gdy to jest "denerwujące" wystarczy wyjąć arduino z płytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetu nie trzeba trzymać, wystarczy go "kliknąć" gdy pojawi się napis "Wgrywanie". Oczywiście pisałem o tym na stronie http://magu.pl/aqma-led-control  konkretnie tu:

Cytuj

Jedyna niedogodność to taka, że po modyfikacji przy wgrywaniu nowego sketch'a trzeba fizycznie kliknąć reset na płytce w chwili gdy pojawi się napis "Wgrywanie...

Poza tym, posiadając AQmaBoard wystarczy zdjąć jumper (zaznaczyłem na czerwono :) ):

AQmaBoardProgramowanie.png

Dodatkowo, żeby było prościej większość obecnych płyt wysyłana jest z długim jumperem, żeby bez kombinowania dało się go zdjąć paluszkami (zaznaczyłem czerwoną strzałką :))

AQmaBoardProgramowanie2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wynalazłem, że można zakupić gotową płytkę ze wszystkim podłączonym "jak trzeba" ;]

Czy przez przetwornicę DC-DC LM2596 można zasilić Arduino z tego samego zasilacza co lampę?

 

I o co chodz z tym napięciem: przetwornica może zostać ustawiona na określone napięcie z zakresu 1,5V-35V.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, katani napisał:

Czy przez przetwornicę DC-DC LM2596 można zasilić Arduino z tego samego zasilacza co lampę?

Tak

13 minut temu, katani napisał:

I o co chodz z tym napięciem: przetwornica może zostać ustawiona na określone napięcie z zakresu 1,5V-35V.

Przetwornica nie musi służyć do zasilania Arduino, możesz nią zasilić np. wentylator 12V lub 24V. Napięcie można ustawić w zakresie 1,5-35V zależnie od tego jakie urządzenie będzie obsługiwała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Magu to taką informację powinieneś zamieścić tu http://magu.pl/arduino/162-jak-wczytac-kod-z-pliku-i-zainstalowac-biblioteki-arduino  w linijce  Jeżeli wszystko jest OK pozostaje wgrać kod do Arduino, czyli klikając strzałkę w prawo (lewy górny róg).

Bo ja idąc krok po kroku wskoczyłem do linku według instrukcji:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.