Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

O fajna wiadomość :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu powiedz mi zbudowalem lampe na 10W power ledach i przy sterowaniu lampa za pomoca aplikacji na tel lampa procentowo sie rozjasnia i co 30% wylancza sie i znow idzie od zera do max. Chodzi o to ze lampa zalancza sie od 1% i sie rozjasnia po czym max rozjasnienie wystepuje przy 30% i gasnie a przy 32% znow sie zaczyna rozjasniac. Na komputerze dziala elegancko tylko aplikacja na tel cos mi szwankuje. Jak to poprawic ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Magu powiedz mi zbudowalem lampe na 10W power ledach i przy sterowaniu lampa za pomoca aplikacji na tel lampa procentowo sie rozjasnia i co 30% wylancza sie i znow idzie od zera do max. Chodzi o to ze lampa zalancza sie od 1% i sie rozjasnia po czym max rozjasnienie wystepuje przy 30% i gasnie a przy 32% znow sie zaczyna rozjasniac. Na komputerze dziala elegancko tylko aplikacja na tel cos mi szwankuje. Jak to poprawic ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A masz najnowszą aplikację na fona?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pobralem ze strony gdzie sa biblioteki itp i wlasnie nie wiem dlaczego na telefonie sterownik szaleje a po podlaczeniu do kompa smiga elegancko

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Dokladnie mam ta wersje
6249f4e650afac8baf195cad179b2de4.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Którą wersję masz wgraną na arduino ? u mnie śmiga elegancko na AQmaLED_v3.0.0 - nowszego softu nie próbowałem (jeszcze)

Screenshot_2017-04-05-22-49-20.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie najnowszy soft wgrany. Tak ogolnie nie mam zastrxezen tylko skoda ze u mnie te sterowanie z tel nie idzie tak jak by mialo. Ogolnie nie ma katastrofy bo lampa jest ustawiona przez komputer.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostane najnowsza ? Macie moze jakis link bezposredni do niej ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja kodu,  3.4.0 beta http://magu.pl/aqma-led-control. Sterownik wyposażony w tę wersję oprogramowania obsługuje wyświetlacz I2C 16x2. Miało być prosto a ostatecznie wyszło jak zwykle :)... 

Na ten moment (wersja beta) sterownik doskonale radzi sobie z wyświetlaniem wartości aktualnego wysterowania kanału (w %), obsługuje wyświetlanie wartości z kanałów odwróconych (drivery sterowane stanem wysokim), obsługuje tryb testu (klikany z aplikacji), informuje o stanie kanału (np. wyłączeniu kanału w aplikacji). No i najważniejsze... Ma zegarek :). Zeszło mi z tym kilka godzin, ale mam nadzieję, że się przyda. Info technicze: można zmienić szybkość zmiany informacji o kanałach w zmiennej "lcdChangeSpeed", aby sterownik skomunikował się z wyświetlaczem, w zmiennej "lcdAddress" należy podać jego adres (najczęściej: 0x3F, 0x27, 0x3D). 

Jak to podłączyć... Jak zwykle prosto, wystarczy cztery przewody: 

LCD.png   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I super akurat mam wyświetlacz z poprzedniego projektu ;)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Super opcja. Teraz przydała by się jakaś produkcja obudowy z dwiema opcjami albo pod drivery od darelteka albo pod MW no i wyświetlacz i step down pod zasilanie arduino.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje modły zostały wysłuchane.

Dzięki magu

 

Dałeś palec :-)

Dallas temp był by superaśny.

Do wyświetlania temp baniaka

Wołamy rękę :-)

Edytowane przez witek80 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, fresz33 napisał:

Super opcja. Teraz przydała by się jakaś produkcja obudowy z dwiema opcjami albo pod drivery od darelteka albo pod MW no i wyświetlacz i step down pod zasilanie arduino.

Na stronie są pliki do wrzucenia na drukarkę 3D. W wolnej chwili wrzucę pliki do obudów na płytki z driverami. Mam też gotową obudowę na całość. 

3 godziny temu, witek80 napisał:

Moje modły zostały wysłuchane.

Dzięki magu

Dałeś palec :-)

Dallas temp był by superaśny.

Do wyświetlania temp baniaka

Wołamy rękę :-)

Na to też mam bardzo fajne rozwiązanie, jak na razie testuję. W jednym klocku będzie pomiar temperatury, sterowania wiatrakami i interfejs WiFi dla AQmy LED, oczywiście projekt DIY. Ale brakuje mi jeden bardzo ważnej rzeczy... Czasu. Bardzo chętnie rzuciłbym ze dwie roboty i zajął się tylko produkcją dla akwarystów majsterkowiczów, ale wiecie jak jest :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o jakimś koncie na kickstarterze lub czymś podobnym???masz talent i jest rynek zbytu...można na tym przynajmniej zarabiać na nowe pomysły/projekty/prototypy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Z miesiąc temu badałem temat, ale akwarystyka jest niestety zbyt niszowa. Musiałbym uderzyć w jakiś inteligentny dom, czy coś w ten deseń. Jak już będę duży to pewnie coś opublikuje na KS :) Ale na ten moment mam bardzo dużą satysfakcję pomagając morszczakom, to strasznie fajna społeczność!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna sprawa chyba sam doloze lcd do swojej lampy :) a problem o ktorym wczesniej pisalem zostal porzegnany w momencie wgrania nowego oprogramowania :) dziala jak nalezy :) dzieki

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a ja powiem tak. Masz okazje zarabiać duś temat aż soki polecą. Satysfakcje i tak będziesz miał bo połączenie elektroniki jako praca, i hobby jako akwarystyka, to chyba mocne zestawienie:-)

Dziękuje...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z wgraniem programu  3.4.0. Program 3.1.0 wgrywa się bez problemu na płytkę.

W tej chwili wyskakuje mi taka informacja

 

Arduino:1.8.3 (Windows 8), Płytka:"Arduino Nano, ATmega328"

C:\Users\oski\Documents\Arduino\libraries\LiquidCrystal\I2CIO.cpp:35:26: fatal error: ../Wire/Wire.h: No such file or directory

 #include <../Wire/Wire.h>

                          ^

compilation terminated.

exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Arduino Nano.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z bibliotekami, tzn nie masz ich. Wgraj nowe albo spróbuj starszej wersji ide. 1.6.0 to ostatnia która nie sprawia mi problemów.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam dziwny problem wczoraj po burzy moj sterownik dziwnie sie zachowuje tzn. Lampa w tescie normalnie chodzi ale juz sam sterownik jej nie wlancza o danych porach. Co moze byc nie tak ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarze dioda zasilania swieci. Godzine i date pobiera bez problemu

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.