Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Tak myślałem

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULNS coraz bardziej wychodzi z mody. :)  Muszę się głębiej nad tym zastanowić :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jakiś się tam kręci , coś tam powoli sobie rośnie. Kilka dni temu nagrałem filmik i dziś sobie o nim przypomniałem więc wrzucam.
Film jak zwykle w 4K więc polecam oglądać na telewizorze. Jak zwykle kręcone telefonem.

Poniżej 3 fotki z czyścikiem jako punkt odniesienia . Pierwsza 15 Styczeń, druga 15 luty i trzecia jakoś wczoraj.

9644d0f53cea5942f55f145821862a9c.jpg6b125f111d105970e4a92a016133431a.jpg4694958ede593ae1868390ba7eea7b4b.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Jakoś tam się kręci " - myślę, że nie jeden by chciał żeby i u Niego się tak kręciło. Grzegorzu a może jakieś fotki ze zbliżenia korali które są na specjalnej półce? Bo chyba na filmiku ich nie ma. Przyrosty ekstra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" Jakoś tam się kręci " - myślę, że nie jeden by chciał żeby i u Niego się tak kręciło. Grzegorzu a może jakieś fotki ze zbliżenia korali które są na specjalnej półce? Bo chyba na filmiku ich nie ma. Przyrosty ekstra:)
Mam stare fotki, więc zrobiłem dziś nową. c810244a62690cb5faae4ab750734109.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to się tam kręci na wylocie obiegu? To jakieś elektryczne ustrojstwo czy kreci się samo pod wpływem nurtu wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kazool napisał:

A co to się tam kręci na wylocie obiegu? To jakieś elektryczne ustrojstwo czy kreci się samo pod wpływem nurtu wody?

Jeżeli pytasz o to coś białego przy grzebieniu to się raczej nie kręci i Egon już wspominał kiedyś w temacie, że to Seneye .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o Seneye - chodzi mi o dyszę wylotu obiegu wody...pod koniec filmu widać, że wylot sie porusza- urozmaica obieg wody...jak się ten gadget nazywa?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione obrazy dla zapytania macro aqua

jeżeli to jest to, to ja to miałem. Popsuło się w kilka dni. Z ciekawości rozebrałem i się przeraziłem jaki to szajs i nigdy bym tego nie wsadził do zbiornika


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja Vertex Mocean - tam jest silnik poruszający wylotem ale ponad powierzchnią wody - i jest sporo droższy. A Macro nawet tampondruk im nie wyszedł :) bo rozmazany - literka R i O jakaś koślawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , planowałem założyć Vertexa ale coś krucho było wtedy z dostępnością , pożniej pojawiło się to chińskie coś . Pierwsze się przestało działać po jakimś czasie więc wymieniłem , obecne działa już spory czas . Widze jednak że Vertex sie pojawił  od nowa w sprzedaży więc musze pomyśleć nad zmianą . Cena oczywiście to przepaść . Tu około 100 zł a tamta 1350 zł . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Vertex jest nie poręczne to że ta puszka z silnikiem jest dość spora, ale nie wiem czy nie ma jakiejś zmiennej w tych obrotach, bo Macro chyba równo chodzi prawo lewo.

ale 100 zł wow niezła cena nawet jak się psuje to raczej nie jest to wielki koszt wymienić, byle nie korodowało i nie oddawało do wody jakiegoś syfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to miałem w łapach, wewnątrz nie jest niczym zalane, ubudowa jest poprostu sklejona jakby klejem cyjanoakrylowym. Przy delikatnej próbie rozebrania poprostu pękło i się rozwaliło a w  środku 230V


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 230V a ja nie za tym , szukam więc Vertexa jak już mi przypomnieliście o tym . Vertex ma faktycznie sterownik i można ustawić po swojemu lub losowo . Chińczyk działa prawo i lewo , jak głowa kibica na meczu tenisa ziemnego . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz długo użytkujesz tego chińczyka a nad Vertexem Mocean to szkoda tyle kasy wydawać dla mnie to duży chińczyk też porafi się zaciąć a środek to delikatne części 

Edytowane przez marekgolen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 8 miesięcy około działa u mnie ten chińczyk .

Widok z góry. 745ff313f47358a315c2de410fa4c8c1.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem nic już kawał czasu , zbiornik żyje sobie, rośnie sobie , wrzucam kilka fotek z telefonu dla podtrzymania systematyczności. 7da90cea0db252751d6c7a6260cacaa0.jpgc204b6c1e7be3393c26db989a722b174.jpg0680207bc1e681002925a4bd7a7674da.jpg145f225f0fdb3cb55bd32cc97ee1d63a.jpgefdaa87a86b77d32dca10d1a1808f5a6.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dywan na dnie akwarium,"mistrzostwo"-Brawo ty"

Piekny zbiornik i mnóstwo włożone serca,pięknie:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz zdradzić jaką masz obsadę rybną?
Używając potocznych nazw to :
3 żółtki
Białobrody
Chelmon
Loricula
4 Anthiasy
Hexatenia
Mandaryn marmurkowy

Chyba nikogo nie pominąłem przynajmniej taka ekipa obecna była przy śniadaniu .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Ten dywan na dnie akwarium,"mistrzostwo"-Brawo ty"
Piekny zbiornik i mnóstwo włożone serca,piękniedefault_smile.png
Dziękuję , sporo serca i czasu , dywan kiedyś zdziczeje , wejdzie na skały, sam jestem ciekaw przyszłości.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Dziękuję , sporo serca i czasu , dywan kiedyś zdziczeje , wejdzie na skały, sam jestem ciekaw przyszłości.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

A ta malutka babeczka taką co Jacek ma?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

A ten ustniczek taki ładny co miałeś?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.