Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poniekąd jest tak od zawsze. Może nie w aż takim stopniu jak to napisałeś ale chyba nie jest żadną tajemnicą ze podstawa sukcesu w akwarystyce jest odpowiednio dobrany system filtracji do posiadanego życia. Wiec nie ma się co dziwić że poza pięknem morskiego życia wszyscy podziwiają serce systemu. Ponad to nie należy zapominać ze faceci to gadżeciarze ;-) a z całym szacunkiem i umiłowaniem dla naszych Pań jest nas zdecydowana większość na forum ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę podpinać prąd , mam nadzieje że do zobaczenia :smiling:

Warlock , dzięki , słowa krytyki są więcej warte jak tysiące pochwał . Mam nadzieje że będziesz śledził wątek i spotkamy się za rok , tego życzę Tobie i Sobie. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ projekt super i wszystko wygląda rewelacyjnie a mam tylko jedno małe pytanko z czego masz tył szafki ? jeśli to jakaś płyta mdf lub cos podobnego to czy po wierceniu otworów zabezpieczyłeś jakoś miejsce wiercenie bo z czasem będzie tam puchnąć.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ projekt super i wszystko wygląda rewelacyjnie a mam tylko jedno małe pytanko z czego masz tył szafki ? jeśli to jakaś płyta mdf lub cos podobnego to czy po wierceniu otworów zabezpieczyłeś jakoś miejsce wiercenie bo z czasem będzie tam puchnąć.

Dzięki Robercie za czujność , otwory posmarowałem silikonem , w pierwszym zbiorniku załatwiło to sprawę puchnięcia płyty , liczę też na dużo mniejszą wilgoć , dzięki wyprowadzeniu wentylacji wlot , wylot na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubisz krytykę to proszę .... gdzie woda. Miała być wczoraj ... ;) Nastepny sump robie taki ... choć pompe i odpieniacz (trochę większy bo 250) mamy takie same. Taki sump jest jednak ważny jakby się zastanowić to parę razy dziennie się głowę pod akwarium wsadza. Dlaczego nie mieć tam ładnie i schludnie. Reasumując ... skromnie ale czyściutko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Grześ mi jakoś tak się w oczy rzucił otwór od powrotu pompy ale jak wsio zabezpieczone to będzie dobrze.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik zalewa sie woda z RODI , uruchomiłem dwie cyrkulację , mieszam wodę i testuje wszystko . Jak sie zbiornik wypluka zlewam wodę i zalewam ponownie RODI już pod zasaolenie .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

post-14197-1444732413,79_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie taki sump, a nie ma ani jednego korala czy rybki jeszcze .Grzegorz co z Ciebie za akwarysta? :alien:

Nie wiem o co chodziło Tobie, chyba nie będzie wpuszczał ryb do samej RO :)

Akwarium jest jak pacjent na oiomie , system podtrzymania życia w warunkach domowych musi być najwyższej klasy , wtedy jest większe prawdopodobieństwo że za jakiś czas życie które jest w zbiorniku i znacznie przewyższa kwotowo ten sprzęt nie zejdzie na wieczną rafę. Daj szansę wkrótce fundamenty znikną i pojawi się dach .

Czy musi być najwyższej klasy ? hmmm raczej nie. :) Podstawą jest aby dawał radę utrzymać wszystko tak jak należy a jak daje spokojnie radę to po co przepłacać :)

...sorry ale to zaczyna trochę zalatywać kiczem różnego rodzaju podświetlania diodami sumpy i różnymi takimi gadżetami (piszę ogólnie nie do Ciebie), według mojej opinii akwarium i sump mają stanowić jedność i pracować jak szwajcarski zegarek a podświetlanie listwami RGB, jakie mają zadanie? Żeby sobie można było uruchomić podczas sobotniej imprezy? No chyba, że dla własnego zaspokojenia... Nie odbieraj mnie negatywnie po prostu takie moje zdanie. :)

Interesuje mnie co jest w baniaku ew. co jest w sump-ie a nie jakimi koloru led-ami jest podświetlany sump. :)

Mam nadzieje, że nie zostanę ukamienowany :p

Idę podpinać prąd , mam nadzieje że do zobaczenia :smiling:

Warlock , dzięki , słowa krytyki są więcej warte jak tysiące pochwał . Mam nadzieje że będziesz śledził wątek i spotkamy się za rok , tego życzę Tobie i Sobie. :thumbsup:

żadna krytyka, tylko ciche stwierdzenie nadchodzącego trendu :) także powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warlock zapytam tak z ciekawość jakim jeździsz samochodem ,albo jaki masz telewizor ? Nie musisz odpowiadać na moje pytanie ,ale ono powinno odpowiedzieć na Twoje stwierdzenie o gadżetach czy kiczu .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przesytem masz racje , natomiast musze tu uściślić , wszystko co tu robię bierze sie z doświadczenia z poprzedniego zbiornika i tego co widziałem u kolegów . Ledy podświetlające sump są jednego koloru , tylko Blue i są schowane w sumpie by nie przeszkadzać wiec udogodnienie , kolejny pomysł to automatyczne zapalanie podświetlenia na czujnik ruchu , nietrzeźwa sie schylać , sie gac , szukać , często cos przy tym trącając lub przestawiając . Uważam ze w tym projekcie nie bedzie nic ponad to co niezbędne i praktyczne , faktem jest to co piszesz można to byłoby zrobic taniej .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warlock zapytam tak z ciekawość jakim jeździsz samochodem ,albo jaki masz telewizor ? Nie musisz odpowiadać na moje pytanie ,ale ono powinno odpowiedzieć na Twoje stwierdzenie o gadżetach czy kiczu .

Przepraszam ale teraz to kompletnie nie rozumiem o co chodzi... nie mam zamontowanych pasków led, ani nie mam zamontowanego telewizora w samochodzie ;) więc nie wiem co autor miał na myśli ale, że jest np. wspomaganie czy podgrzewane lusterka to nie wiem czy są to gadżety czy pewien rodzaj kiczu.....dziwne pytanie, dziwna odpowiedz.

Ok, już się nie czepiam gadżetów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym się podobają innym nie. Ot tyle ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warlock

chodziło mi o to :

cyt.Czy musi być najwyższej klasy ? hmmm raczej nie. :) Podstawą jest aby dawał radę utrzymać wszystko tak jak należy a jak daje spokojnie radę to po co przepłacać :)

Czyli można jeździć polonezem bo też się zajedzie po co przepłacać za auto ,można oglądać telewizję na 20calowym ekranie bo też się da . Dokładnie to samo , jeden chce podświetlaną półkę ,a drugiemu pólka zbędna

ps. nie wyobrażam sobie auta teraz bez podgrzewanych lusterek

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump po obejrzeniu kolejnych fotografii, super, profesjonalna robota, na grubości plexi producent zaoszczędził ale i tak wytrzyma.

Jak to jest z tym powrotem (pompa obiegowa-zbiornik)? Pompa 8000ltr/h, rura fi 32mm to jest OK ale tych 5 kolanek 90 i to dziwne "coś" na wylocie do akwarium to jest według mnie niepotrzebne dławienie pompy i straty w obiegu. Druga sprawa umiejscowienie pompy, powinna być pod kominem aby minimalizować straty na tłoczeniu, energia kosztuje.

Nie przejmuj się też popełniłem takie błędy w swoim akwarium.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warlock

chodziło mi o to :

cyt.Czy musi być najwyższej klasy ? hmmm raczej nie. :) Podstawą jest aby dawał radę utrzymać wszystko tak jak należy a jak daje spokojnie radę to po co przepłacać :)

Czyli można jeździć polonezem bo też się zajedzie po co przepłacać za auto ,można oglądać telewizję na 20calowym ekranie bo też się da . Dokładnie to samo , jeden chce podświetlaną półkę ,a drugiemu pólka zbędna

ps. nie wyobrażam sobie auta teraz bez podgrzewanych lusterek

Czyli wychodzi na to ze wszystkie sumpy szklane to polonezy bo tez da rade poprowadzic zbiornik.Bezsensowne porownanie no ale coz wiem ze wasze produkty to mercedesy bo sa najlepsze

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sygen bardziej chodziło o ledy ,gadżety itd ,pompy ciche ,odpieniacze itd. Jednak Ty to wiesz doskonale ,ale oczywiści jak zwykle możemy liczyć na ciekawy komentarz . Widocznie nie każdy akwarysta musi sam skleić sobie akwarium i nie każdy musi mieć ze szkła .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając ci sie komu podoba a co nie , szanuje zdanie każdego . Woda leje sie nadal a dzień zasolenia coraz bliżej .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przesytem masz racje , natomiast musze tu uściślić , wszystko co tu robię bierze sie z doświadczenia z poprzedniego zbiornika i tego co widziałem u kolegów . Ledy podświetlające sump są jednego koloru , tylko Blue i są schowane w sumpie by nie przeszkadzać wiec udogodnienie , kolejny pomysł to automatyczne zapalanie podświetlenia na czujnik ruchu , nietrzeźwa sie schylać , sie gac , szukać , często cos przy tym trącając lub przestawiając . Uważam ze w tym projekcie nie bedzie nic ponad to co niezbędne i praktyczne , faktem jest to co piszesz można to byłoby zrobic taniej .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Grzesiek, widziałeś gdzieś rozwiązanie na czujkę ruchu w sumpie ? - pytam, bo z doświadczenia wiem, że ona wyłącza światło właśnie wtedy gdy jest najbardziej potrzebne ;) Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem jest włącznik automatyczny na drzwiczkach.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warlock

chodziło mi o to :

cyt.Czy musi być najwyższej klasy ? hmmm raczej nie. :) Podstawą jest aby dawał radę utrzymać wszystko tak jak należy a jak daje spokojnie radę to po co przepłacać :)

Czyli można jeździć polonezem bo też się zajedzie po co przepłacać za auto ,można oglądać telewizję na 20calowym ekranie bo też się da . Dokładnie to samo , jeden chce podświetlaną półkę ,a drugiemu pólka zbędna

ps. nie wyobrażam sobie auta teraz bez podgrzewanych lusterek

no niestety nie zgodzę się z tym, że to jest to samo - to tak jak by określić, że można uruchomić skimmer weipro niż np. skimmer Aquaforest 250 bo niby mają taką samą zasadę działania ale już weipro nie pociągnie akwarium 500 litrowego a AF już tak (przy okazji pozdrowienia dla Artura) można też zastosować BK za 15tys ale po co? AF wystarczy.... taki jest sens mojej wypowiedzi. :) ale jak to mówią - Kto bogatemu zabroni ;)

jak to już napisał jeden z forumowiczów którego przy okazji pozdrawiam:

"można podzielić akwarystykę profesjonalną na akwarystykę gadżeciarską . w profesjonalnej można się zmieścić w 30 tyś a w gadżeciarckiej to i 50 tyś braknie

koniec z offtopami :) - trzymamy się tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... Co do sumpa to mi się tam podoba, widać pozytywne zakręcenie tylko szkoda ze cena zaporowa, bo wylądował bym z tym sumpem w piwnicy jak wydało by się ze zapłaciłem 4x tyle co za szklany..Ale te sznurki to tak jakby dokleić spoiler z golfa do nowego lexusa dobrze ze zrezygnowałeś.. Tylko mam takie głupie pytanie jak się go (sumpa) otwiera ?

Z tel.

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię fotki jak otwiera sie sump . Co do podnoszenia lamp to bym oczywiście żart z tymi sznurkami . Nie przewiduje podnoszenia automatycznego , zbiornik stoi w niskim pomieszczeniu i mam do sufitu tylko 70 cm miejsca .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie uwagi typu "komu to potrzebne? a dlaczego?" dotyczące frykasów sumpowych są troche jak z modowaniem komputerów czy samochodów niektórzy będą sądzić że jest to kompletnie zbęde a inni to robią bo to ich bawi.

Zapowiada się bardzo fajnie, fakt że jak w wspomnianym modowaniem PC trąci trochę sponsorowanym projektem widząc tyle nalepek, ale mi nic do tego bo lubie AF :blushing:

Widząc Twój poprzedni baniaczek ten pewnie też będzie petarda :queen: .

P.S. Skałę AF można już normalnie kupić?

Edytowane przez oliwer21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada sumpik też niczego sobie AF idzie w dobrą stronę i tak trzymac ,będę śledził nadal powodzenia


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala AF jest już dostępna.

Zbiornik już zalany RO , wieczorem wylewam wodę i zalewam już na gotowo ponownie , tym razem przez nową żywice i dodatkowo przez lampę UV która jest wmontowana w filtr RO .

post-14197-1444912786,03_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.