Skocz do zawartości
Adamo79

ATI Power Cone 250iS OPINIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje opinię na temat pracy/jakości tego odpieniacza - ATI Power Cone 250iS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to niezły potworek z regulacją pracy pompy, ale wrażliwy na poziom wody.


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 200i nie narzekam od czasu do czasu trzeba pompę wyczyścić bo spada wydajność a że wrażliwy mnie nie przeszkadza


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To,że wirnik trzeba nieco częściej czyścic to słyszałem ale na czym polega jego wrażliwość przecież poziom wody w supie jest stały....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 250is nigdy nie przelał i nie miałem z nim żadnych problemów. Wydajność pompy spada powoli, ale po dokładnym wyczyszczeniu jakość piany potrafi zaskoczyć (in plus)! Nic lepszego w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez dodam cos bo mam takie cudo, jak na swiezaka moja opinia jest taka ze jest super, wrazliwy na poziom wody to fakt, mialem na prawie max wysokosci podanej na sciance, podnioslem okolo 3cm i jest spoko, polecam jedynie co musialem zrobic to to ze dalem kolanko na wylot bo mi troszke chlapal a tak to luzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 250is nigdy nie przelał i nie miałem z nim żadnych problemów. Wydajność pompy spada powoli, ale po dokładnym wyczyszczeniu jakość piany potrafi zaskoczyć (in plus)! Nic lepszego w tej cenie.

mam pytanie co do 250is, czy piana ktora wyrzuca jest biala u ciebie czy bardzo cemna, ? moja jest biala ale bardziej sucha ale woda w baniaczku jest brazowa, ale widac tez ciemna piane i nie wiem czy tak ma byc czy mam zle ustawiony odpienek, wczoraj czytalem troche i pisalo ze powinna byc bardzo ciemna, jezeli jest jasna to znaczy ze mam zle ustawiony opdieniacz, jest to moj pierwszy odpieniacz w zyciu i nie mialem mozliwosci widziec dokladnie jak to powinno byc i dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy odpowiednim wyregulowaniu mam ciemnozielony nalot z piany na deklu i ściankach a następnie powoli zbiera się zielona woda w kuble.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie przy odpowiednim wyregulowaniu mam ciemnozielony nalot z piany na deklu i ściankach a następnie powoli zbiera się zielona woda w kuble.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Witaj, to chyba jest dobrze u mnie, bo na deklu tez jest ciemna i woda brudna, tylko piana ktora wyrzuca to jedt biala i myslalem ze tez ma byc ciemna, a powiedz czy czyscisz odpieniacz caly co jakis czas?? I kubelek jak wyprozniasz za kazdym razem czyscisz go ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubeł opróżniam co sobotę niezależnie od ilości w nim i w tedy myje kubeł i dekiel. reszty nie ruszam


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylot z odpieniacza mam skręcony do połowy jego średnicy, a prędkość pompy ustawiona na 7 diodę, najważniejsze aby piana podchodziła pod dekiel i co jakiś czas sączył się zielony brud,


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wylot z odpieniacza mam skręcony do połowy jego średnicy, a prędkość pompy ustawiona na 7 diodę, najważniejsze aby piana podchodziła pod dekiel i co jakiś czas sączył się zielony brud,

post-25309-1445076873,45_thumb.jpg

U mnie jest tez na 7, ale jak przykrecona wysokosc na piwrocie nie wiem nie widac, przykrecalem az piana bedzie ku gorze, ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na starej pompie to nie polecam ze względu na jakość wykonania pompy, poczułem niezłe trzepnięcie, przegniła guma na przewodzie przy korpusie i dostała się do środka woda. Dość często musiałem ją czyścić. Uszczelka korpusu pompy to jakaś kpina. Zawór bramowy jest luźno wsadzony w obudowę i wiele nie trzeba aby przypadkowo wypadł. Body czeka na nową pompę na 12 V DC, w tej chwili użytkuje inny odpieniacz.


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz pracuje u mnie już kilka miesięcy więc mogę już kilka uwag napisać:

- wrażliwy na grzebania w baniaku, :tłustsze" pokarmy itp., gaśnie szybko ale to chyba ogólna uwaga do odpieniaczy na igle. Wcześniej miałem Schurana na venturim i tam to nic nie rusza odpieniacza, piana idzie cały czas.

- faktycznie warto co 1-2 miesiące czyścić pompę/wirnik. Widać zmianę wydajności

- wygodna i precyzyjna regulacja na wylocie, rurę wylotową z zaworem bramowym można swobodnie wyciągnąć i obrócić co zwiększa elastyczność przy instalacji

- uwaga na wirnik, ta siateczka jest baardzo delikatna, czyścić trzeba miękką szczoteczką do zębów

- jeśi chodzi o solidność wykonania, grubość materiałów - to tutaj mogę porównać np. z moim wcześniejszym Skimzem. Zdecydowanie Skimz to materiałowo półka wyżej. ATI w rękach wydaje się kruchy i nie tak solidny jak Skimz

- czy mogę polecić ? Tak, w cenie 2kpln za nowy sprzęt to naprawdę dobry wybór. U mnie ogarnia ok 600 l obiegu, dosyć obciążonego i jest moim zdaniem akurat.

Co warto w nim sobie poprawić ?

Ja dodałem sobie zabezpieczenie przed przelaniem kubka. Mam komputerem ARM, kupiłem za 30 pln czujnik poziomu wody http://www.tme.eu/pl...01-1A66-PP-500W , idealnie pasuje do kubka i podpięty pod ARM-a pilnuje aby się nie przelało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebie wątek. Pienidło było już z pompą jebao? pytam się bo planuje zakupić ten odpieniacz ale trochę odrzuca nie właśnie info o pompie jebao...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.