Skocz do zawartości
Gość

Hydor Smart Level Control

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Każde info mile widziane. Przymierzam się do zakupu. Będzie dolewać bezpośrednio do zbiornika i dlatego prawie zdecydowałem się ten model (głównie ze względu na najmniej rzucający się w oczy i zgrabny czujnik).

Ktoś posiada? Jakieś opinie?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sam sobie odpowiadam- może komuś się przyda... Dolewka zakupiona w cenie 259 złotych. Dokupiłem pompkę od konkurencji, czyli Tunze 5000.02. W związku z tym że dolewka nie steruje urządzeniem 12V, dokupiony został zasilacz o regulowanej mocy od 3 do 12V. Warto kupić z regulowaną mocą, bo można sobie dokładnie wysterować szybkość podawania wody (pompka ma możliwość pracy z zasilaniem od 3 do 12V) Do tego niezbędny jest szlaufik silikonowy 7mm po zewnątrz i 4 od wewnątrz. W ten sposób nie trzeba nic kombinować - wkładamy wężyk i po sprawie. Osobiście dokupiłem szklany wylot wody, w kształcie litery "u" zawieszany na brzegu zbiornika, do którego bezpośrednio będzie dolewana woda. Dyskretny czujnik, a o to mi przede wszystkim chodziło. Polecam. Całość wyszła mnie ok 350 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

możesz wrzucić jakieś fotki, jak to sobie poskładałeś i jak duża jest czujka (np. względem pudełka z zapałkami)?

Edytowane przez Maciek J. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za czujnik? Na jakiej zasadzie on działa? Fajne urządzonko.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik dziala na zasadzie roznicy temperatur. Mam ta dolewke od roku i nigdy nie sprawila mi problemu. Czujnik jest wielkosci wspomnianej pzczki zapalek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

http://nano-reef.pl/...or-smart-level/

Tutaj masz parę fotek jeszcze przez zamontowaniem. Widać wszystko jak na dłoni.

Największą zagwozdkę miałem ze szlaufikiem od pompki podającej RO+DI- Tunze 5000.020. Nie chciałem bawić się w uszczelnianie wężyka jakimiś silikonami akwarystycznymi czy teflonową taśmą. Po dokładnym wymierzeniu- szlaufik silikonowy o średnicy 7mm na zewnątrz i 4 wewnątrz pasuje jak ulał. Zakupiony na metry na Alledrogo. Wchodzi na wcisk, zarówno w pompkę jak i na szklane kolanko, którym dolewana jest woda. Bez użycia jakichkolwiek środków. Cena? Mnie się podoba. Wyszło 360pln za komplet. Czemu nie konkurencja? Zależało mi na dyskretnym czujniku, bez ruchomych części, podatnych wiadomo na co. Ten od Hydora podobał mi się najbardziej, a poza tym to porządna firma moim zdaniem. Recenzje i opinie- dolewka ma też poprawne.

Opisuję ze szczegółami, bo może ktoś będzie w podobnej sytuacji jak ja, a będzie się krygował zapytać w obawie przed atakiem paru zburaczałych chamów z tutejszego forum, którzy zamiast pomóc- piszą "było 100x", "znajdź sobie w google", "to jak wróżenie z fusów" etc.

Aha... Czujnik działa na zasadzie różnicy temperatur. Nie wiem jak to będzie gdy temperatura wody i otoczenia będą takie same... No, ale pewnie wtedy, w takich warunkach woda nie będzie odparowywać, więc problem sam się rozwiąże :)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest bardzo istotne, bo ja bym chciał zrobić dolewkę z sieci, czyli bezpośredni z filtra RO na elektrozaworze. Pomyślę jeszcze o przeróbce tunze osmolator 3155, którego mam na elektrozawór.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, słyszałem o różnych wypadkach np u Seb'a. Słyszałem, a sam przez 3 lata mam na pojedynczym zaworze z zestawu tunze 8555 ale teraz zrobie na podwójnym :)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać jakie jest mocowanie czujnika do zbiornika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka musi być minimalna odległość od tafli wody do brzegu zbiornika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a jaka musi być minimalna odległość od tafli wody do brzegu zbiornika ?

Może bardziej precyzyjnie, bo nie za bardzo wiem o co Ci chodzi... (może mało inteligentny jestem?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam zbiornik wysoki na 30cm i chcę mieć zalane np, 29cm to czy ta dolewka utrzyma mi na takim poziomie ? chodzi mi o to ile szyby nad poziom wody potrzebne jest czujnikowi jako zabezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody waha sie w okolicach 1cm, ale duzo zalezy jaka pompe uzyjesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy moje pytanie jest dobrze zrozumiane , ale chodzi o to że lubię mieć jak najwięcej ( najwyżej ) wody w akwarium , nie lubię jeśli jest dużo wolnego miejsca pomiędzy taflą wody a końcem zbiornika . I chciałbym wiedzieć ile miejsca pomiędzy taflą wody a końcem zbiornika musi minimalnie zostać przy tej dolewce?

I jeśli mógłbym prosić o link gdzie mógłbym kupić tę pompę którą podałeś ( Tunze 5000.020 ) + do zasilacza z regulacją

Szukałem na allegro ale nie znalazłem

W moim planie zbiornik z Ro/Di ma znajdować się w szafce . pompa da sobie radę bez problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pompka spokojnie wyniesie wodę na metr w górę. Szlaufik jest ważny jak nie chcesz się bawić w DIY i jakieś uszczelnianie etc- przeczytaj powyżej w którymś moim poście o szlaufiku jaki wziąć. Co do pompy (kupisz spokojnie w wielu miejscach)- nie pamiętam osobiście gdzie brałem, ale zasilacz mam z Allegro. Znalazłem paragon nawet. Firma ARMEPOL, ul. Obozowa 4, 60-208 Poznań. Koszt-31 złotych. Fajny, bo sam sobie napięciem zasilacza sterujesz prędkość z jaką ci pompka ma podawać wodę.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pompę znalazłem już w erybce ( 80 zł ) a pod jakim tytułem mogę szukać taki zasilacz ?

czy taki się nada ? czy chodzi o coś innego ?

http://allegro.pl/za...5166031733.html

Co do tego zasilacza- niech się fachowcy wypowiedzą. Mój działa, ma 3-12V i 1500mA. Blow, symbol - Zl1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten ma 100mA

to może lepiej coś innego , nie masz może linka do konkretnego który posiadasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ten ma 100mA

to może lepiej coś innego , nie masz może linka do konkretnego który posiadasz ?

Jakbym miał, to bym co przecież podesłał. Masz producenta, masz symbol, a nawet sklep w którym kupiłem. Czego więcej potrzeba? 100mA to chyba za cienko będzie. Nie jestem w temacie na bieżąco, ale czytałem gdzieś na forach że pompka pali się przy nieodpowiednim zasilaczu i dobrałem tak jak radzono na jakimś amerykańskim forum. Rozejrzyj się na Allegro, albo znajdź sobie ten sklep, numer telefonu i zadzwoń. Nikt za ciebie tego szukać nie będzie. A tak przy okazji? DO czego ma ci ona dolewać? Jaki zbiornik? Sump?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaraz będę szukał według danych , jak znajdę to podeśle link czy o to chodzi

Ma dolewać do zbiornika 30l ( 40x25x30h cm )

planuje zrobić zbiornik 10-20l w szafce na RO/DI I żeby dolewka sobie z tamtąd brała

znalazłem coś takiego , ale nie wiem w którym miejscu ma regulację , 3-12v 1500mA

http://allegro.pl/uniwersalny-zasilacz-regulowany-3-12v-1500ma-hama-i6000857202.html

Inny allegrowicz ( u podanego akurat nie ma wystawionego z tego co patrzyłem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To zapomnij. Ja mam 64 litry i dolewka leży w szafie czekając na większy zbiornik z sumpem. Wybierz sobie inny model. Hydor ma rozstaw czujek tak ze 17mm, więc jak ci odparuje 17 mm i następnie doleje ze 2 litry będziesz miał wahania parametrów jak jasna cholera. Ja z tego powodu zrezygnowałem z używania Hydora choć u mnie na jeden strzał dolewał 2,9 litra do jakiś 52 netto. U Ciebie było by to dolewanie jakieś 1.8 litra do jakiś tam 22 litrów netto (od tych 30l odlicz skałę, piasek, graty no i to że nie zalejesz go do pełna). Dużo, jak na moje oko.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad tą ze względu na estetykę i brak ruchomych części w czujniku . pozatym myślałem nad

http://allegro.pl/automatyczna-dolewka-do-akwarium-levelautomatic-v2-i4839991977.html

ale w danych mam podane że "Uchwyt daje ogromny zakres regulacji umożliwiający stosowanie urządzenia w zbiornikach w których poziom wody od krawędzi wynosi od 4,5cm – 30cm" ale niestety jak na tak mały zbiornik moim zdaniem 4,5 cm to zdecydowanie za dużo.

Myślałem też ewentualnie nad

http://allegro.pl/automatyczna-dolewka-levelautomatic-evo-i4842418616.html

a w tej nie pasuje mi cena i nwm ile w rzeczywistości był by odstęp poziomu wody od krawędzi zbiornika . "Zakres regulacji wysokości czujników pływakowych:0-30cm" ale nie wiem czy to o to chodzi .

A jeśli nie to to zostaje mi grawitacyjna (DIY)

http://nano-reef.pl/topic/82360-autodolewka-do-nano/

coś tego typu ale trochę po mojemu . ale w tym mam problem z miejscem . W miejscu na zbiornik jest 50 cm wysokości ( z czego 30cm to sam zbiornik + pokrywa ) myślałem nad założeniem tego w szafie obok ale niestety nie mam tam za dobrego dostępu .

Czy lepiej już ręcznie dolewać ( chociaż wydaje mi się to najgorszą opcją ponieważ wiadomo że nie zawsze jest na to czas )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.