Skocz do zawartości
igm

obsada ale troche z innej strony...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jeśli w akwarium 125 l może być około 5 małych rybek to ile mogę dać krabików i ślimaków ? czy jeden krab równy np turbo ? czy 5 (np elegans, cadenti) krabów i 10 ślimaków (np Trochus, Turbo) to nie za dużo ?

Jak to policzyć ? chciałbym dać maksymalną ilość krabów i ślimaków ale żeby wszystkim zwierzętom było dobrze.

pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraby vs slimaki = puste muszle po pewnym czasie

Tak na powaznie

Poszukaj malych rybek z rodziny babkowatych czasem bywaja, poprostu sa obłedne a w malym akwa bedzie je widac :)


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy krab "kradnie" muszle :) np Mithraculus sculptus (Mitrax)

Marek czytałes co napisał kolega w pierwszym poscie?


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"czy 5 (np elegans, cadenti) krabów" np czyli czeka na propozycje? a nie że już takie wpuścił

więc sugeruję "niemuszlowego" żeby mu nie wybijał ślimaków

a policzyć "ile wpuścić do 125l" się "tak po prostu" nie da

nie wiem ile krabów , ale 10 ślimaków da sobie radę na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja krabow muszliwych bym w ogole nie dawal.

Mitrax, ukwialowy, krewetki (np. Cyszczace, thor, na aiptazje, devwliusy), homar rafowy i obsad super. Do tego z 10 slimakow.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mitraxa i pomponiarza i jest fajnie :) Pomponiarz jest jak cukierek - nie zawsze zobaczysz, ale jak już się pojawi to robi wrażenie. Mitrax pożyteczny i nie wybija mi ślimaków (w 130l mam ich nieodgadnioną liczbę, na pewno 10+ - rozmnażają się i wkrótce przychówek idzie na targowisko :) ). Reasumując - też nie dawałam muszlowych, bo nie zawsze w stosie muszli znajdzie tak piękną w swoim mniemaniu, jak na ślimaku ;)


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie dam już żadnego kraba do akwarium nawet z pozoru takiego nieszkodliwego. Po tym jak mitrax wybił mi wężowidła stwierdzam, że to nie ma sensu.

Co do ilości ślimaków - ja w 30l mam 5 turbo i do tego kilkanaście oliva carneolla. Nie wydaje mi się żeby głodowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.