Skocz do zawartości
Łukasz B

Wzmocnienie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mogę się dokopać informacji kiedy powinno być wklejone wzmocnienie podłużne zbiornika, są tabele dotyczące grubości szkła uwzględniające wysokość i szerokość. Zamawiam zbiornik o wymiarach o dl 80 szer 60 i wys 65 grubość szkła 10 mm i moje pytanie czy bezpiecznie będzie przy takich wymiarach bez wzmocnień podłużnych?

tapatalk>Gdańsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to do swojego małego akwa 100x50x40h, dałem szybę 8mm (gdzie 6mm spokojnie wystarcza) i dodatkowo dałem wzmocnienia podłużne i poprzeczne. Pewnie za dużo tego, ale lepiej dmuchać na zimne :D

A to ze względu na to, że moja standardowa 240-tka się rozszczelniła, dlatego teraz "dowaliłem" ;)

A półeczka ze wzmocnień na pewno się przyda :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 120x50 z szyby 10mm i wszystko jest ok.

Bez wzmocnień?

tapatalk>Gdańsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 160x70x60 bez wzmocnień z 12mm szkła :) ale to było słodkowodne akwarium


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem 160x70x60 bez wzmocnień z 12mm szkła :) ale to było słodkowodne akwarium

Wow nie bales sie ? A co sie stalo z tym akwa ze napisales "mialem"

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwa 120x40 bez wzmocnień i jest ok.

Jest tylko małe ale... akwa ma jakieś 15 lat. I z tego co sie dowiedziałem przy zamawianiu nowego zbiornika, (bo też chciałem bez wzmocnień) to kiedyś szkło było mocniejsze. Teraz przy tych wszystkich normach i obostrzeniach co do jakości i czystości stosowanych materiałów szkło jest bardziej eko, ale... i tu dochodzimy do sedna wzmocnienia muszą być bo szyba się odkształca.


ab7371e7ff665a13bcc41efdd1b83bd1u1489a1339.png

f89e56a726def77e21d35d5c115b01adu1489a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2lat i ma się dobrze :)

Bez wzmocnień?

tapatalk>Gdańsk


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow nie bales sie ? A co sie stalo z tym akwa ze napisales "mialem"

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Ano miałem. Sprzedałem, przed samą przeprowadzką. Mieszkam obecnie z górach, a pochodzę z zachodniopomorskiego :)

Od lutego mam 42 litrowe morskie i przesiadam się na 800 litrów. Szkło 15mm i tylko wzmocnienie wzdłużne, bardziej z racji by fala wody nie wychlapywała, niżeli dla samego wzmocnienia :)

wymiar 180x60x65cm :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam mercedesa w201 i chciałbym wzmocnić podłogę .Czy mogę wspawać teowniki ? I również nie znalazłem tabeli .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak mam mercedesa w201 i chciałbym wzmocnić podłogę .Czy mogę wspawać teowniki ? I również nie znalazłem tabeli .

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak duzych wymiarach napor wody by chyba wygiol szybe i by albo pekla albo sylikon by nie wytrzymal czy sie myle ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mogę się dokopać informacji kiedy powinno być wklejone wzmocnienie podłużne zbiornika, są tabele dotyczące grubości szkła uwzględniające wysokość i szerokość. Zamawiam zbiornik o wymiarach o dl 80 szer 60 i wys 65 grubość szkła 10 mm i moje pytanie czy bezpiecznie będzie przy takich wymiarach bez wzmocnień podłużnych?

tapatalk>Gdańsk

Witam według mnie usztywnić wzdłużnie zawsze można bo nie przeszkadza i mało kosztuje. Natomiast poprzeczka to temat do zastanawiania. Osobiście szyba przednia 200 cm długości na 70 cm wysokości z ppdłużnym usztywnienie bez poprzeczki 15 mm . Po co ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgorliwość jest często gorsza od faszyzmu . Wzm w tym akwarium nie są absolutnie potrzebne .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzdluzne wzmocnienia sa bardzo przydatne, gdy sie czysci szyby czyscikiem - nic nie wychlapuje. :thumbup:

Poprzeczne z kolei w niczym nie przeszkadza, no chyba ze do dyspozycji jest jedna lampa z punktowym swiatlem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, nie wszyscy tak sumiennie kleją akwaria jak robisz to ty.

Raz miałem w 400ltr sklejone tak cienka warstwa silikonu ze nic nie dało się wcisnąć miedzy szyby żeby rozciąć.

Po zalaniu silikon zrobił się biały i pojawiły spore pęcherze. Trzymało, ale spać nie mogłem...

Dałem do ponownego sklejenia i zdecydowałem ze będą na wszelki wypadek wzmocnienia. I cale szczęście bo drugi fachowiec tez żałował silikonu.

Po za tym tak jak Stani pisze. Wzmocnienia są bardzo praktyczne. Czy to jako falochron czy nawet poleczka na narzędzia podczas prac w akwarium.

edit: Dodam tylko ze zbiornik o którym pisze miał 140cm a nie 80, tez szyba 10mm. Przy 80cm takiej strzałki ugięcia nie będzie żeby zrywało silikon.

Wzmocnień nie musi być jak się nie podobają. Ale zawsze warto kleić u fachowca.

Edytowane przez slaw (wyświetl historię edycji)

150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.