Skocz do zawartości
dperkowski

ReefMaster LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Proszę o opinie jak działa oświetlenie led w nowych reefmax-ach.

Z opisu wynika , że mamy pobór 36W zamiast 72W, czy zestaw nie stracił na zmianie oświetlenia jeśli chodzi o kolory, wzrost korali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki zbiornik od jakiś dwóch miesięcy. Świeci dobrze, choć nie mam porównania ze starszym modelem. Jak dla mnie to oświetlenie nocne jest zbyt intensywne i nie pozwala odpocząć żyjącym w nim rybkom. Jeśli chodzi o zużycie energii to nie mogę się jeszcze wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzał w pysk,.. dawno mnie tu nie było,,, bardzo dawno i nie wiedziałem nawet ze wypuścili reffmaxa na ledach... czy oprócz oświetlenia coś jeszcze zmienili? Filtracje? Czy mogę sobie dokupić górę pod te ledy samą i zmienić w moim? tyle pytań.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko oświetlenie zostało zmienione. Reszta bez zmian. Z tego co wiem, to zmiana oświetlenia na LED w tym zbiorniku wymaga wymiany całej pokrywy. Proponuję skontaktować się z serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie stoję przed dylematem zakupu nowego reefmaxa. W sprzedaży są jeszcze dostępne wersje stare T5 (tańsze) oraz nowe Led. Może ktoś z kolegów doradzi początkującejmu morszczakowi którą wersję wybrać. Serdecznie dziękuję za każdą poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tradycjonalistą i wybrałbym T5 i takie mam u siebie. Sprawdzone i niezawodne


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja może doświadczenie mam mniejsze ale do nowego baniaka idą 2 chinki led. Moim zdaniem efekty są dobre i sprawdzone przez wielu ludzi a odpada koszt ciągłej wymiany świetlówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpadają koszty częstej wymiany świetlówek i pobór prądu połowę mniejszy. Mam jeszcze pytanie o oświetlenie nocne led wydaje mi się, że gdzieś na forum przeczytałem że dioda nocna jest załączona na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w reefmax z zestawem T5 masz osobny włącznik do nocnego :)


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników nowego reefmastera LED może potwierdzić brak możliwości wyłączenia oświetlenia nocnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na planowane kupno ReefMaxa dołączam się do pytań.

Może i LEDY zamontowane w nowym RM wizualnie nie odbiegają od poprzednika, ale co z ich mocą? Czy aby na pewno dają tyle samo co T5?

No i co z tą dioda nocną ?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym reefmaxie nie ma wyłącznika oświetlenia nocnego. Zobaczcie temat Michala:reefmax LED Łódź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu tylko skorzystam z tego. Mam pytanie do posiadaczy RM na LEDach. Czy jest możliwość rozbudowy lub zmiany oświetlenia? W starym RM można było dowolnie i bez problemu wymienić świetlówkę na inną - w standardzie jest jedna niebieska i dwie białe a nie było kłopotu by wstawić dwie niebieskie i białą. Dodatkowo widziałem tematy o możliwej rozbudowie i doło0żeniu czwartej świetlówki. Jak to jest z ledami? Nie wiem jak one wyglądają i czy takie świetlówki są w ogóle do kupienia? Czy da rady je pozamieniać lub dołożyć jeszcze jedną?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary temat..ale widzę że niepadły na wszystko odpowiedzi odnośnie RM Led.... niedawno kupiłem Reefmax na T5.. lecz zachciało mi się Ledy.. takie jak posiada Reefmaster.. zadzwoniłem do sklepu internetowego Aquael Reefmax.. powiedziano mi że można zakupić całą górną klapę w cenie 860zł..lecz po krótkiej negocjacji zrobiło się 580zł z przesyłką.Dodam że poprosiłem o zamianę zamiast 2 białych jedna niebieska,na 2 niebieskie jedna biała.Był problem... ponieważ produkcja ma tylko standardowe zlecenia i komplet z pokrywą idzie na montaż w standardzie,tak samo na sprzedaż.Kilka telefonów..trafiłem na miłą panią...obiecała coś załatwić...i załatwiła..Więc tak...światło lekko przytłumiające...lecz widok w akwarium naprawdę przypominający naturalny świat morski...coś na zasadzie chcesz mieć ładne kolory w TV nasyć kolor w ustawieniach...a chyba nie na tym ma polegać autentyczność...Co do oświetlenia nocnego...diody nocnej brak...tą funkcje pełni jedna z lamp Led (niebieski)... fakt za jasno...

przy okazji... mam teraz do sprzedania..pokrywę z oświetleniem T5... wszystko sprawne...

Edytowane przez stryniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz diody led w sklepie internetowym (np. led-byt.pl) i sam dokładasz do starego Reefa. Dostępne są diody o różnych barwach światła i mocy.

 

S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję rozkręcić nowego RM, oświetlenie nocne bez problemu da sie przerobić a jak swieci za mocno to wystarczy dac rezystor i osłabimy moc tej diody lub po prostu naklejić coś co lekko przysłoni diodę. Dodatkowo ja podłączyłem znajomemu wyłaczniki sonoff i teraz ma sterowanie oświetleniem nie dość że z całego świata to jeszcze może sobie ustawić kiedy się ma włączyć a kiedy wyłączyć :) , dodatkowo pod ten wyłącznik jeszcze podłączyłem czujnik temperatury i ma temperaturę wody zawsze pod kontrolą w telefonie.

Dodam że całość tak idzie podłączyć że nie wpłynie to na gwarancję  ;) 

Edytowane przez sPRYTny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sPRYTny napisał:

Miałem okazję rozkręcić nowego RM, oświetlenie nocne bez problemu da sie przerobić a jak swieci za mocno to wystarczy dac rezystor i osłabimy moc tej diody lub po prostu naklejić coś co lekko przysłoni diodę. Dodatkowo ja podłączyłem znajomemu wyłaczniki sonoff i teraz ma sterowanie oświetleniem nie dość że z całego świata to jeszcze może sobie ustawić kiedy się ma włączyć a kiedy wyłączyć :) , dodatkowo pod ten wyłącznik jeszcze podłączyłem czujnik temperatury i ma temperaturę wody zawsze pod kontrolą w telefonie.

Dodam że całość tak idzie podłączyć że nie wpłynie to na gwarancję  ;) 

Nowy Reefmaster oświetlenie nocne ma w ledach... po prostu środkowa niebieska lampa LED przygasa ...lecz jak na nocne oświetlenie..świeci za mocno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzeje temat.

1. Rozwiązał ktoś problem nocnego oświetlenia? Zastanawiam się nad zastosowaniem czegoś takiego aby gasło w nocy całkowicie

  http://allegro.pl/przekaznik-czasowy-wielofunkcyjny-12-240v-i7180530748.html

2.Nigdzie nie mogę znaleźć świetlówki led 10W actinic do reef max, chciał bym oryginał lub zamiennik bo nie jestem pewien czy retrofity aquael pasują.

Dzięki za odpowiedź i i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Poul85 napisał:

 

2.Nigdzie nie mogę znaleźć świetlówki led 10W actinic do reef max, chciał bym oryginał lub zamiennik bo nie jestem pewien czy retrofity aquael pasują.

Dzięki za odpowiedź i i pozdrawiam.

Według producenta w Reef Master są leddy tube retro fit. Tu np. możesz kupić https://www.clarias.pl/aquael-10w-actinic-led-t8-18t5-24w-55-60cm-20000k-morska-p-19566.html i tu https://erybka.pl/product-pol-13751-AquaEl-Retrofit-10-W-24-W-T5-Actinic.html .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te świetlówki do których podał linki kolega powyżej nie pasują do reefmastera LED. Ja do swojego zamawiałem moduł LED actinic w sklepie aquaela (niestety nie mają go pokazanego na stronie, trzeba zadzwonić i zamówić) W grudniu płaciłem 168 złotych, przesyłka była gratis. Chciałbym zaznaczyć, że mam wersję reefmastera LED z modułami 12W. Z tego co piszą inni koledzy nowsze wersje mają moduły 10W ale nie jestem tego w stanie sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak się wejdzie na stronę producenta, dokładnie Reef Master http://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/kompletne-zestawy-akwariowe-szafki/238-reef-master-lt i kliknie się w oświetlenie to nas przekieruje do tych leddy tube retro fit co dałem wcześniej linki.

Taki tekst widnieje na stronie "Moduły LEDDY TUBE RETRO FIT wchodzą w skład zestawów akwariuwych AQUAEL takich jak : GLOSSY, GLOSSY CUBE, ASPECT, LEDDY, CLASSIC, PEARL HIGH, REEF MASTER"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Master to nie jest to samo co Reef Master LED. 

Mi w moim RM LED ok półtora roku temu padła jedna belka. Było to pół roku po kupnie, nie miałem paragonu, więc chiałem kupić, dostałem ceny ale i tak wymienili mi na gwarancji.

A taki cennik dostałem (10.2016):

113541                + Belka ośw. REEFMSTER 60 MARINE lewa  171,66 zł
113542                + Belka ośw. REEFMSTER 60 ACTINIC lewa 177,85 zł
 
114393                  + BELKA OŚW. REEFMSTER 60 MARINE PRAWA  171,66 zł

 

Nastomiast Leddy Tube Retro Fit to belka led która wchodzi w miejsce normalnych t5 (nawet nie tylko w Reksiach)

Edytowane przez GlupiRobal (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, GlupiRobal napisał:

Reef Master to nie jest to samo co Reef Master LED. 

Mi w moim RM LED ok półtora roku temu padła jedna belka. Było to pół roku po kupnie, nie miałem paragonu, więc chiałem kupić, dostałem ceny ale i tak wymienili mi na gwarancji.

A taki cennik dostałem (10.2016):

113541                + Belka ośw. REEFMSTER 60 MARINE lewa  171,66 zł
113542                + Belka ośw. REEFMSTER 60 ACTINIC lewa 177,85 zł
 
114393                  + BELKA OŚW. REEFMSTER 60 MARINE PRAWA  171,66 zł

 

Nastomiast Leddy Tube Retro Fit to belka led która wchodzi w miejsce normalnych t5 (nawet nie tylko w Reksiach)

Możesz dać zdjęcie jak ta belka LED wygląda? To Aquael na swojej stronie wprowadza w błąd pisząc , że Moduły LEDDY TUBE RETRO FIT wchodzą w skład zestawów akwariuwych AQUAEL takich jak : GLOSSY, GLOSSY CUBE, ASPECT, LEDDY, CLASSIC, PEARL HIGH, REEF MASTER ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadza w błąd. Był przez chwilę produkt który nazywał się Reef Master ale miał klasyczne oświetlenie świetlówkowe i w nim można użyć Retro Fit. Swoją drogą obecne sprzedają Reef Master LT i nie wiem jakie tam belki są użyte, być może też te Retro Fit. Niemniej do Reef Master LED są inne, nie mają ledów na całej długości tylko dwa swięcące moduły. Zdjęcie poniżej przy jednej włączonej.

lampa.jpg

Edytowane przez GlupiRobal (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Master LT pewnie ma belki LED "leddy tube retro fit" bo w opisie jest napisane, że ma zużycie 30W, a poprzednio używana nazwa Reef Master LED miała 36W. Do tego opis na stronie producenta odnosi się do pierwszej wersji Reef Master, reefmax ze zużyciem 72W "Zamiast tradycyjnych świetlówek T5 są wyposażone w trzy moduły oświetleniowe zawierające diody LED. Poprzez ich umiejętny dobór uzyskano światło o odpowiednich właściwościach. Środkowy moduł oświetleniowy zainstalowany w nowym zestawie REEF MASTER LED emituje światło aktyniczne (niebieskie), zaś dwa pozostałe – światło białe. Ich połączenie zapewnia prawidłowy wzrost koralowców oraz naturalny wygląd wnętrza zbiornika. W porównaniu ze starszym modelem oświetlenie w nowym REEF MASTER LT zużywa tylko 30 W na godzinę (a nie 72 W), dzięki czemu pozwala na zaoszczędzenie na rachunkach za energię elektryczną." Ten Reef Master LED co masz to każda belka LED ma swój kabel, tak jak to jest w leddy tube retro fit?

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.